KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ma osiemnaście lat, masę talentów i... będzie królową Belgii. Poznajcie księżniczkę Elisabeth!

Belgijska następczyni tronu zachwyca stylem!

Gabriela Czernecka 24 maja 2019 16:50

Cały świat od lat śledzi losy brytyjskiej rodziny królewskiej. Wszyscy rozpisują się o ich zaręczynach, ślubach, narodzinach kolejnych dzieci czy rozwodach. Tym razem uwagę od najsłynniejszej monarchii odciąga belgijska rodzina królewska, a przede wszystkim następczyni tronu. Poznajcie bliżej osiemnastoletnią księżniczkę Elisabeth!

Belgijska następczyni tronu - księżniczka Elisabeth

Na co dzień nieustannie mówi się o najpopularniejszych dzieciach w brytyjskiej rodzinie królewskiej, czyli o George’u, Charlotte i Louisie, ale dobrze wiemy, że przecież brytyjska monarchia nie jest jedyną na świecie. NIedawno uwagę odwróciła od nich członkini belgijskiej rodziny królewskiej, księżniczka Elisabeth, czyli najstarsze dziecko króla Belgów Filipa i królowej Matyldy. Przyszła na świat 25 października 2001 roku i tytułowana była Jej Królewską Wysokością, Księżną Brabancji.

Co ciekawe, od dniu jej narodzin wiadomo było, że będzie królową, bowiem w 1991 roku przyjęto w Belgii ustawę zrównującą prawa dziewczynek i chłopców do tronu. I tak mimo trójki młodszego rodzeństwa, w tym szesnastoletniego Gabriela, czternastoletniego Emmanuela oraz jedenastoletniej Eleonory, wciąż pozostaje następczynią tronu. 

Dziś księżniczka Elisabeth ma osiemnaście lat. Posługuje się zarówno językiem niderlandzkim, francuskim, angielskim i niemieckim. Jest wyjątkowo utalentowana - gra na fortepianie, pobiera lekcje tańca, uwielbia gotować i czytać książki. Rodzice robią wszystko, by zapewnić jej jak najlepszy rozwój. Belgijska księżniczka uprawia więc sporty: pływanie, jazdę na nartach, jazdę na rowerze, żeglarstwo i nurkowanie. Uwielbia także trekking, bo jak czytamy na oficjalnej stronie rodziny królewskiej „to daje jej możliwość bliskiego kontaktu z naturą”.

Jako wolontariuszka pomaga osobom starszym, bezdomnym, osobom niepełnosprawnym i dzieciom z trudnościami w nauce. W wieku dziesięciu lat otworzyła szpital dla dzieci swojego imienia. Po raz pierwszy wygłosiła wówczas przemówienie w języku niderlandzkim. Z ciekawostek, jej imię nosi belgijska stacja badawcza na Antarktydzie!

Patrząc na jej zdjęcia, nikt nie ma wątpliwości, że lubi także bawić się modą, a podczas oficjalnych wyjść zawsze nienagannie się prezentuje. Zobaczcie, jak wygląda belgijska księżniczka! Coś czujemy, że niedługo będzie o niej głośno...  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.