Belgijska następczyni tronu zachwyca stylem!

Gabriela Czernecka 10 maja 2022 18:14

Bez wątpienia jednymi z najpopularniejszych royalsów są członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Ich losy chętnie śledzą fani z całego świata, a sensacje wzbudzają ślubu, narodziny kolejnych dzieci, zaręczyny czy rozwody. Jednak coraz częściej uwagę zwracają także inne rodziny królewskie... Tak jest w przypadku dwudziestoletniej następczyni belgijskiego tronu. Kim jest księżniczka Elisabeth, najstarsze dziecko króla Filipa i królowej Matyldy?

Belgijska następczyni tronu - księżniczka Elisabeth

Na co dzień nieustannie mówi się o najpopularniejszych dzieciach w brytyjskiej rodzinie królewskiej, czyli o George’u, Charlotte i Louisie, ale dobrze wiemy, że przecież brytyjska monarchia nie jest jedyną na świecie. Dwa lata temu uwagę odwróciła od nich członkini belgijskiej rodziny królewskiej, księżniczka Elisabeth, czyli najstarsze dziecko króla Belgów Filipa i królowej Matyldy. Przyszła na świat 25 października 2001 roku i tytułowana była Jej Królewską Wysokością, Księżną Brabancji.

Co ciekawe, od dniu jej narodzin wiadomo było, że będzie królową, bowiem w 1991 roku przyjęto w Belgii ustawę zrównującą prawa dziewczynek i chłopców do tronu. I tak mimo trójki młodszego rodzeństwa, w tym osiemnastoletniego Gabriela, szesnastoletniego Emmanuela oraz trzynastoletniej Eleonory, wciąż pozostaje następczynią tronu. 

Czytaj też: Nie tylko Kensington Palace, czyli Londyn śladami księżnej Diany

Kim jest księżniczka Elisabeth?

Dziś księżniczka Elisabeth ma 20 lat. Posługuje się zarówno językiem niderlandzkim, jak i francuskim, angielskim i niemieckim. Jest wyjątkowo utalentowana - gra na fortepianie, pobiera lekcje tańca, uwielbia gotować i czytać książki. Rodzice robią wszystko, by zapewnić jej jak najlepszy rozwój. Belgijska księżniczka uprawia więc sporty: pływanie, jazdę na nartach, jazdę na rowerze, żeglarstwo i nurkowanie. Uwielbia także trekking, bo jak czytamy na oficjalnej stronie rodziny królewskiej „to daje jej możliwość bliskiego kontaktu z naturą”.

Jako wolontariuszka pomaga osobom starszym, bezdomnym, osobom niepełnosprawnym i dzieciom z trudnościami w nauce. W wieku dziesięciu lat otworzyła szpital dla dzieci swojego imienia. Po raz pierwszy wygłosiła wówczas przemówienie w języku niderlandzkim. Z ciekawostek, jej imię nosi belgijska stacja badawcza na Antarktydzie!

Patrząc na jej zdjęcia, nikt nie ma wątpliwości, że lubi także bawić się modą, a podczas oficjalnych wyjść zawsze nienagannie się prezentuje. Zobaczcie, jak wygląda belgijska księżniczka! Coś czujemy, że niedługo będzie o niej głośno...  

Zobacz także: Przez obżarstwo, ugryzienie małpy, drzazgę w mózgu. Oto 5 najdziwniejszych śmierci władców świata

1/4
belgijska rodzina królewska, księżniczka Elisabeth, księżniczka Elżbieta
Copyright @REX/Shutterstock/EAST NEWS
1/4

Księżniczka Elisabeth ma 20 lat. Posługuje się zarówno językiem niderlandzkim, francuskim, angielskim i niemieckim.

2/4
belgijska rodzina królewska, księżniczka Elisabeth, księżniczka Elżbieta
Copyright @REX/Shutterstock/EAST NEWS
2/4

Księżniczka Elisabeth na zdjęciu z mamą, królową Belgii Matyldą i szesnastoletnim bratem Emmanuelem.

3/4
belgijska rodzina królewska, księżniczka Elisabeth, księżniczka Elżbieta
Copyright @REX/Shutterstock/EAST NEWS
3/4

Jest wyjątkowo utalentowana - gra na fortepianie, pobiera lekcje tańca, uwielbia gotować i czytać książki. Uprawia więc sporty: pływanie, jazdę na nartach, jazdę na rowerze, żeglarstwo i nurkowanie. Uwielbia także trekking.

4/4
belgijska rodzina królewska, księżniczka Elisabeth, księżniczka Elżbieta
Copyright @REX/Shutterstock/EAST NEWS
4/4

Na zdjęciu od lewej: trzynastoletnia Eleonora, osiemnastoletni Gabriel, królowa Matylda i Król Filip I Koburg, dwudziestoletnia księżniczka Elisabeth oraz szesnastoletni Emmanuel.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.