Belgijska następczyni tronu zachwyca stylem!

Gabriela Czernecka 8 listopada 2021 16:14

Cały świat od lat śledzi losy brytyjskiej rodziny królewskiej. Wszyscy rozpisują się o ich zaręczynach, ślubach, narodzinach kolejnych dzieci czy rozwodach. Tym razem uwagę od najsłynniejszej monarchii odciąga belgijska rodzina królewska, a przede wszystkim następczyni tronu. Poznajcie bliżej dwudziestoletnią księżniczkę Elisabeth!

Belgijska następczyni tronu - księżniczka Elisabeth

Na co dzień nieustannie mówi się o najpopularniejszych dzieciach w brytyjskiej rodzinie królewskiej, czyli o George’u, Charlotte i Louisie, ale dobrze wiemy, że przecież brytyjska monarchia nie jest jedyną na świecie. Dwa lata temu uwagę odwróciła od nich członkini belgijskiej rodziny królewskiej, księżniczka Elisabeth, czyli najstarsze dziecko króla Belgów Filipa i królowej Matyldy. Przyszła na świat 25 października 2001 roku i tytułowana była Jej Królewską Wysokością, Księżną Brabancji.

Co ciekawe, od dniu jej narodzin wiadomo było, że będzie królową, bowiem w 1991 roku przyjęto w Belgii ustawę zrównującą prawa dziewczynek i chłopców do tronu. I tak mimo trójki młodszego rodzeństwa, w tym osiemnastoletniego Gabriela, szesnastoletniego Emmanuela oraz trzynastoletniej Eleonory, wciąż pozostaje następczynią tronu. 

Czytaj także: Kim jest książę Mikołaj, następca tronu Danii, który został modelem?

Kim jest księżniczka Elisabeth?

Dziś księżniczka Elisabeth ma 20 lat. Posługuje się zarówno językiem niderlandzkim, jak i francuskim, angielskim i niemieckim. Jest wyjątkowo utalentowana - gra na fortepianie, pobiera lekcje tańca, uwielbia gotować i czytać książki. Rodzice robią wszystko, by zapewnić jej jak najlepszy rozwój. Belgijska księżniczka uprawia więc sporty: pływanie, jazdę na nartach, jazdę na rowerze, żeglarstwo i nurkowanie. Uwielbia także trekking, bo jak czytamy na oficjalnej stronie rodziny królewskiej „to daje jej możliwość bliskiego kontaktu z naturą”.

Jako wolontariuszka pomaga osobom starszym, bezdomnym, osobom niepełnosprawnym i dzieciom z trudnościami w nauce. W wieku dziesięciu lat otworzyła szpital dla dzieci swojego imienia. Po raz pierwszy wygłosiła wówczas przemówienie w języku niderlandzkim. Z ciekawostek, jej imię nosi belgijska stacja badawcza na Antarktydzie!

Patrząc na jej zdjęcia, nikt nie ma wątpliwości, że lubi także bawić się modą, a podczas oficjalnych wyjść zawsze nienagannie się prezentuje. Zobaczcie, jak wygląda belgijska księżniczka! Coś czujemy, że niedługo będzie o niej głośno...  

Czytaj także: Kiedyś nazywana „księżną wieprzowiny”. Kim jest najbardziej znienawidzona księżna?

1/4
belgijska rodzina królewska, księżniczka Elisabeth, księżniczka Elżbieta
Copyright @REX/Shutterstock/EAST NEWS
1/4

Księżniczka Elisabeth ma 20 lat. Posługuje się zarówno językiem niderlandzkim, francuskim, angielskim i niemieckim.

2/4
belgijska rodzina królewska, księżniczka Elisabeth, księżniczka Elżbieta
Copyright @REX/Shutterstock/EAST NEWS
2/4

Księżniczka Elisabeth na zdjęciu z mamą, królową Belgii Matyldą i szesnastoletnim bratem Emmanuelem.

3/4
belgijska rodzina królewska, księżniczka Elisabeth, księżniczka Elżbieta
Copyright @REX/Shutterstock/EAST NEWS
3/4

Jest wyjątkowo utalentowana - gra na fortepianie, pobiera lekcje tańca, uwielbia gotować i czytać książki. Uprawia więc sporty: pływanie, jazdę na nartach, jazdę na rowerze, żeglarstwo i nurkowanie. Uwielbia także trekking.

4/4
belgijska rodzina królewska, księżniczka Elisabeth, księżniczka Elżbieta
Copyright @REX/Shutterstock/EAST NEWS
4/4

Na zdjęciu od lewej: trzynastoletnia Eleonora, osiemnastoletni Gabriel, królowa Matylda i Król Filip I Koburg, dwudziestoletnia księżniczka Elisabeth oraz szesnastoletni Emmanuel.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.