królowa Matylda
Fot. Isopix/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Belgia. Królowa Matylda we łzach. Poruszające zdjecia trafiły do sieci

Dlaczego belgijska królowa popłakała się?

Gabriela Czernecka 23 lipca 2021 17:12
królowa Matylda
Fot. Isopix/East News

W Belgii obchodzony jest dziś Dzień Narodowy, najważniejsze państwowe święto, z okazji którego zorganizowano paradę. Ze względu na panemię i obowiące obostrzenia, obchody są nieco skromniejsze niż zazwyczaj, ale Belgowie mieli okazję zobaczyć swoją rodzinę królewską oraz przemarsz wojska. W tym roku w paradzie z okazji święta narodowego wzięła po raz pierwszy udział następczyni belgijskiego tronu, dwudziestoletnia Elisabeth. Jej widok w pełnym umundurowaniu doprowadził jej matkę do płaczu. Królowa Matylda nie kryła łez wzruszenia...

Królowa Matylda nie kryje łez na Dniu Narodowym Belgii 

Dzisiejsze święto w Belgii obchodzone jest w refleksyjnej atmosferze. W związku z katastrofalną powodzią w Walonii w ostatnich dniach, postanowiono zrezygnować z hucznych obchodów święta. Ulicami Brukselii przeszła więc tym razem tradycyjna wojskowa parada, a cała część artystyczna została ograniczona do minimum.

Zobacz: Były król Belgii przez lata wypierał się nieślubnego dziecka. Test DNA na ojcostwo ujawnił prawdę!

Zmieniono oprawę muzyczną na bardziej stonowaną, a w paradzie lotniczej zabraknie śmigłowców, które wykorzystywane są obecnie w akcjach ratunkowych w tamtym rejonie. Mimo to pojawili się reprezentanci wojskowi. Wśród nich była następczyni belgijskiego tronu, księżniczka Elisabeth.

Zobacz: Ma osiemnaście lat, masę talentów i... będzie królową Belgii. Poznajcie księżniczkę Elisabeth!

belgijska królowa Matylda
Fot. Patrick van Katwijk/Getty Images)

 Z okazji Święta Narodowego Elisabeth przerwała na jeden dzień swoje wojskowe szkolenie w Królewskiej szkole Wojskowej w Brukseli, by wziąć udział w przemarszu wśród żołnierzy  belgijskiej armii, co wywołało ogromne poruszenie u królowej Matyldy. Ze wzruszeniem obserwowała jak jej najstarsza córka po raz pierwszy nie ogląda z nią parady, a sama w niej uczestniczy. Królowa nie kryła wzruszenia! 

Przypomnijmy, że księżniczka Elisabeth jest wyjątkowo utalentowana - gra na fortepianie, pobiera lekcje tańca, uwielbia gotować i czytać książki. Rodzice robią wszystko, by zapewnić jej jak najlepszy rozwój. Belgijska księżniczka uprawia więc sporty: pływanie, jazdę na nartach, jazdę na rowerze, żeglarstwo i nurkowanie. Uwielbia także trekking, bo jak czytamy na oficjalnej stronie rodziny królewskiej „to daje jej możliwość bliskiego kontaktu z naturą”. Zobaczcie poruszające zdjęcia królowej Matyldy!  

belgijska królowa Matylda
Fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images)

królowa Matylda płacze
Fot. Isopix/East News

królowa Matylda
Fot. Isopix/East News

Królowa Belgów ze wzruszeniem patrzyła, jak jej najstarsza córka po raz pierwszy nie oglądała z nią wojskowej parady, a sama szła w szeregu.

Elżbieta, 20-letnia księżna Brabancji, następczyni tronu Belgii jest kadetką Belgijskiej Akademii Wojskowej i brała udział w paradzie z okazji święta narodowego obchodzonego 21 lipca.

Ze względu na panującą pandemię uroczystości w tym roku były oczywiście skromniejsze, niż zazwyczaj. Poza paradą odbyła się msza dziękczynną, a królowa Matylda wraz z królem Filipem I odwiedzili domy opieki.Księżna Brabancji (otrzymała ten tytuł po abdykacji swojego dziadka, gdy stała się oficjalną następczynią belgijskiego tronu) paradowała z innymi studentkami ze swojej akademii przed królową i królem.

Jak precyzuje serwis RoyalCentral, Elisabeth niebawem skończy pierwszy rok kursu wojskowego i stoi przed wyborem dalszej ścieżki edukacji. 

Uczestniczyła już w kursach dla młodzieży organizowanych przez Uniwersytet w Yale, więc mówi się, że właśnie tam będzie studiować. Zna biegle język duński, francuski, niemiecki i angielski. Uwielbia sport, angażowała się w pracę na infolinii podczas pierwszych miesięcy pandemii.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.