Barbara Brylska przeszła na emeryturę. Dlaczego zrezygnowała z kariery?
Fot. EAST NEWS
Z ŻYCIA GWIAZD

Barbara Brylska wycofała się z show biznesu. „Mam propozycje, ale ich nie przyjmuję”

Słynna aktorka przyznaje, że „myśli o przemijaniu”

Ksenia Krasko 15 czerwca 2021 15:50
Barbara Brylska przeszła na emeryturę. Dlaczego zrezygnowała z kariery?
Fot. EAST NEWS

Wciąż uznawana jest za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek, a na początku kariery nazywano ją polską Brigitte Bardot. Zdobyła wielką popularność nie tylko w kraju, ale i w Rosji, i do dziś cieszy się uwielbieniem fanów z obu państw. Los jej nie oszczędzał, ale odnalazła w sobie siły, aby podnieść się po tragicznej śmierci jedynej córki i znów cieszyć się życiem. Barbara Brylska kilka lat temu zniknęła z życia publicznego, a teraz zapewniła, że nie wróci na ekrany i ujawniła powody swojej decyzji.

Barbara Brylska ujawnia, że przeszła na emeryturę

Barbara Brylska kilka dni temu obchodziła 80. urodziny. Legendarna aktorka, znana z takich tytułów jak „Faraon”, „Kariera Nikodema Dyzmy” czy „Pan Wołodyjowski”, już dawno zniknęła z show biznesu, a ostatni film z jej udziałem – „Miłość na wybiegu” – wyprodukowano w 2009 roku. Fani artystki mieli nadzieję, że jeszcze powróci na ekrany, jednak gwiazda świadomie zrezygnowała z grania i przeszła na emeryturę.

Niedawno media donosiły, że Barbara Brylska ma poważne problemy ze zdrowiem, a powodem jej złego samopoczucia miały być nawracające dolegliwości związane z rwą kulszową. Jakiś czas temu aktorka zaszyła się na swojej działce w okolicach Wyszkowa, a w codziennych sprawach pomaga jej syn Ludwik i jego żona Aleksandra. Skomentowała wtedy, że jest wdzięczna bliskim za opiekę, ale „nie chce być dla nich ciężarem”.

Zobacz też: Wielką karierę przyćmiły osobiste tragedie... Jak wygląda dziś życie Barbary Brylskiej?

Losem Barbary Brylskiej zainteresował się ostatnio portal Super Express. Dziennikarze skontaktowali się z aktorką i zapytali wprost, czy kiedykolwiek powróci do grania. Ku rozczarowaniu wielu wielbicieli, artystka odparła, że „nie ma na to szans”. „Całkowicie wycofałam się z aktorstwa. Po prostu przeszłam na emeryturę”, ujawniła w rozmowie z Super Expressem. „Przyszła pora na Telesfora”, dodała żartobliwie.

Chociaż wycofała się z show biznesu, tęskni za swoim zawodem. „Tęsknię za filmem i teatrem, ale nie chcę się rozwodzić na ten temat. Mam propozycje, ale zwyczajnie ich nie przyjmuję. Jestem teraz zajęta myślami o przemijaniu. To mnie co prawda dołuje, ale mam dużo czasu na refleksje”, przyznała Barbara Brylska w rozmowie z SE i zapewniła, że nie narzeka na zdrowie i nie izoluje się od ludzi.

Barbara Brylska przeszła na emeryturę. Dlaczego zrezygnowała z kariery?
Fot. EAST NEWS

Barbara Brylska - czym zajmuje się dziś?

Nie tylko w rodzinnym kraju Barbara Brylska uważana jest za ikonę kina – wielką popularnością cieszy się też w Rosji, głównie za sprawą bardzo lubianego filmu „Szczęśliwego Nowego Roku” (lub „Ironia losu”) z 1975 roku, w którym wcieliła się w główną rolę. Z okazji osiemdziesiątych urodzin aktorki jedna ze stacji telewizyjnych postanowiła przygotować o niej program, a reporterzy odwiedzili gwiazdę w Polsce.

Jak dowiadujemy się z zapowiedzi, artystka meszka na wsi „w małym starym domku”. „Bardzo lubię takie życie. Nie noszę makijażu, ubieram się jak hipiska. Nie potrzebuję nic więcej”, wyjaśnia Barbara Brylska. A w odpowiedzi na pytanie o wiek przyznaje, że proces starzenia uważa za niesprawiedliwy, ponieważ „jej dusza się nie starzeje”. Zdradziła też, że z przyjemnością opiekuje się wnukami – Szymonem i Jakubem.

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze! 

Barbara Brylska i Andriej Miagkow na planie filmu „Szczęśliwego Nowego Roku”, 1975 rok

Barbara Brylska i Andriej Miagkow, film „Szczęśliwego Nowego Roku”
Fot. RIA NOVOSTI/EAST NEWS

Barbara Brylska podczas spotkania z cyklu Heroina Polskiego Kina, 2013 rok

Barbara Brylska - jak potoczyło się życie „polskiej Brigitte Bardot”?
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.