Katarzyna Bujakiewicz, Anna Przybylska
Fot. Michal Dembinski / Forum
O tym się mówi!

Anna Przybylska odrzuciła propozycję Katarzyny Bujakiewicz. W grę wchodziły dzieci

Przyjaciółka za wszelką cenę chciała jej pomóc!

Aleksandra Frankowska 18 września 2023 21:15
Katarzyna Bujakiewicz, Anna Przybylska
Fot. Michal Dembinski / Forum

Chociaż mijają kolejne, od śmierci Anny Przybylskiej, aktorka wciąż jest w pamięci i sercach bliskich i przyjaciół. Bardzo blisko była z Katarzyną Bujakiewicz, która dowiadując się o chorobie przyjaciółki, złożyła jej wyjątkową propozycję. Przybylska jednak odmówiła. O co dokładnie chodziło?

ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Bujakiewicz i Piotr Maruszewski od lat tworzą zgrany duet. Oto ich niezwykła historia miłości 

Propozycja Katarzyny Bujakiewicz

O chorobie Przybylskiej, Bujakiewicz dowiedziała się podczas wakacji nad morzem. Ponieważ od lat należy do Fundacji Drużyna Szpiku, od razu postanowiła pomóc przyjaciółce. Bujakiewicz zaproponowała Przybylskiej leczenie w klinice w Poznaniu.

Katarzyna Bujakiewicz, 12.05.2002 rok
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Katarzyna Bujakiewicz, 12.05.2002 rok

„O wynikach badań dowiedziałam się w Kołobrzegu, na wakacjach, gdy media podały tę informację. To był szok […] Oczywiście najgorsze jest poczucie bezradności, dlatego postanowiłam działać. Od lat działam w Drużynie Szpiku, która poszukuje dawców szpiku kostnego. Dlatego dobrze znam poznańskich onkologów. To naprawdę świetna ekipa. Siostra mojej przyjaciółki też pracuje na onkologii. Cały sztab ludzi czekał w gotowości. No i tutaj byłoby daleko od trójmiejskich paparazzi” — czytamy w biografii Ani Przybylskiej.

Przybylska jednak odmówiła przyjaciółce. Musiałaby wtedy przeprowadzić się do Poznania, co nie wchodziło w grę. Nie chciała ani na chwilę zostawiać swoich dzieci.'

CZYTAJ TEŻ: Katarzyna Bujakiewicz wspomina przyjaźń z Anną Przybylską. Były ze sobą bardzo blisko…

Bujakiewicz dostała diagnozę Przybylskiej

Katarzyna Bujakiewicz ze wszystkich sił chciała walczyć o przyjaciółkę. Jej wyniki zabrała również do zaprzyjaźnionego onkologa, który nie miał jednak dla niej dobrych wieści. Powiedział, że Przybylskiej zostały 2 tygodnie życia.

Anna Przybylska, Katarzyna Bujakiewicz
Fot. AKPA

"Nie pomylił się ani o dzień" — przyznała Katarzyna Bujakiewicz.

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku. 

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.