Anna Kalczyńska o wpadce w Dzień Dobry TVN
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Kalczyńska popiera prawo adopcji dzieci przez homoseksualistów

„Świetnie się sprawdzają w roli rodziców”, zaznacza

Olga Figaszewska 4 marca 2018 19:50
Anna Kalczyńska o wpadce w Dzień Dobry TVN
Fot. Olga Majrowska

Coraz częściej poruszany jest temat związków partnerskich i możliwości adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Jednak polskie prawo wciąż tego zabrania. Społeczeństwo jest zbyt konserwatywne i nikt nie rozważa kwestii wychowania potomstwa przez pary homoseksualne. Tymczasem taką adopcję dopuszczają kraje Europy Zachodniej i Ameryki Północnej. W trakcie jednego z ostatnich wywiadów, Anna Kalczyńska postanowiła przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie. Co powiedziała?

Anna Kalczyńska o prawie do adopcji dzieci przez związki homoseksualne

Anna Kalczyńska w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski wypowiadała się na temat związków partnerskich. „To trudny i szeroki temat bo z jednej strony tak. Oczywiście, że tak. Ludzie żyją w takich związkach, to może warto pochylić się nad tą kwestią i ją usankcjonować, by czuli się bezpieczne. Z drugiej strony nasze państwo jest konserwatywne i do tej kwestii podchodzi tak duża część społeczeństwa”, tłumaczy w trakcie rozmowy.

Zaznacza, że nie ma sprecyzowanego poglądu na ten temat. „Moje poglądy w ogóle ewoluują. Kiedyś wydawało mi się, że związki jednopłciowe nie powinny adoptować dzieci. Dziś jestem bardziej liberalna. Wydaje mi się, że te pary świetnie się sprawdzają w roli rodziców. Jeśli mogą dać miłość dzieciom, które nie mają domu, to dlaczego nie?”, dodaje.

Popieracie zdanie Anny Kalczyńskiej? Prawo do adopcji powinno obowiązywać również pary homoseksualne? 

Anna Kalczyńska
Fot. East News

 

Anna Kalczyńska w żółtym płaszczu

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.