Anna Starak, Jerzy Starak, państwo Starakowie
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM SIĘ MÓWI

To wspaniały gest! Anna i Jerzy Starakowie zaangażowali się w walkę z koronawirusem

„Dziś, gdy Polska i świat stoją przed wielkim wyzwaniem, nasza odpowiedź może być tylko jedna”

Olga Figaszewska 24 marca 2020 13:56
Anna Starak, Jerzy Starak, państwo Starakowie
Fot. VIPHOTO/East News

To kolejny wspaniały gest! W walkę z pandemią koronawirusa zaangażowała się między innymi Dominika Kulczyk, Kuba Błaszczykowski czy Anna i Robert Lewandowscy. Pieniądze, które przekazali polskiej ochronie zdrowia pomogą zapewnić szpitalom odpowiednie wyposażenie. Teraz możemy przekazać kolejną cudowną wiadomość! Do ich grona dołączyli także Anna i Jerzy Starakowie! 

Anna i Jerzy Starakowie pomagają w walce z koronawirusem

Jerzy Starak, jeden z najbogatszych Polaków i należąca do niego grupa Polpharma przekazali około siedmiu milionów złotych na zakup stu respiratorów. To właśnie tych urządzeń potrzebują najbardziej w tym trudnym czasie wszystkie szpitale. 

„Zdrowie Polaków to dla nas sens całej pracy i działania. Dziś, gdy Polska i świat stoją przed wielkim wyzwaniem, nasza odpowiedź może być tylko jedna: odpowiedzialność i solidarność. Naszą pomoc kierujemy tam, gdzie jest to kluczowe - mimo wielkiego zapotrzebowania na świecie, udało nam się zakupić 100 najbardziej potrzebnych dziś urządzeń: respiratorów, które trafią do placówek w całym kraju. Jednocześnie, Polpharma za swój priorytet uznaje zapewnienie bezpieczeństwa lekowego Polaków – pozostajemy w tej kwestii w stałym kontakcie z rządem”, skomentował Jerzy Starak.

Dodał również, że w obecnej sytuacji z pandemią, zakup sprzętu jest największym wyzwaniem. Trafi on do placówek w połowie kwietnia.  Ale zarówno on jak i Polpharma będą wspierać służby.  

„W obecnej sytuacji walki z pandemią na świecie, sam zakup sprzętu jest potężnym wyzwaniem. W ramach projektu realizowanego przez Polpharmę, udało się już podpisać kontrakty i dokonać zapłaty na dostawę 90 respiratorów. Pierwsze 40 sztuk powinno być dostarczone do Polski w połowie kwietnia, kolejne 50 – pod koniec kwietnia. Sprzęt ma zatem trafić do szpitali w okresie, w którym spodziewane jest najwyższe zapotrzebowanie ”, dodał. 

Jerzy Starak podziękował wszystkim służbom medycznym za pomoc i poświecenie. 
„W imieniu sektora biznesu, chciałbym wyrazić ogromny szacunek, podziw i podziękowanie dla wszystkich tych, którzy walczą dziś o bezpieczeństwo pacjentów na pierwszej linii frontu: dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, farmaceutów i pracowników służb medycznych. Jesteście Państwo naszymi bohaterami. W tych trudnych czasach łączymy z Wami siły. Wraz z tysiącami pracowników grupy Polpharma, robimy co w naszej mocy, by Was wesprzeć - nasze fabryki pracują ze wzmożonym wysiłkiem, aby nikomu nie zabrakło potrzebnych leków. Zgodnie z mottem Polpharmy: "Ludzie pomagają Ludziom". Wszystkie ręce na pokład!”, mówił. 

Co więcej spółki, które należą do Jerzego Starak – Herbapol czy Belvedere będą zaopatrywać szpitale i stacje pogotowia w 500 posiłków wraz z sokami i herbatami. 

To cudowny gest! Dziękujemy!  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.