Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Anna i Robert Lewandowscy wsparli wszystkie szpitale zakaźne w Polsce

„Kwota 4 mln zł zostanie przekazana w równych wysokościach”

Ksenia Krasko 24 marca 2020 06:45
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Ze względu na liczne apele lekarzy i dyrektorów poszczególnych placówek medycznych w Polsce, w pomoc w walce z pandemią koronawirusa zaangażowały się nie tylko osoby prywatne, ale i gwiazdy. Dominika Kulczyk, Jakub Błaszczykowski, czy Jurek Owsiak przekazali na ten cel sumy, które z pewnością wspomogą polskie szpitale. Na finansowe wsparcie zdecydowali się również Anna i Robert Lewandowscy, przeznaczając na ten cel milion euro.

Milion euro na walkę z koronawirusem od Anny i Roberta Lewandowskich

„Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem”, przekazała para na swoich Instagramach.

„Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni”, dodali.

Współpracownicy Anny i Roberta Lewandowskich ujawnili w rozmowie z portalem sport.pl, że wpłacone pieniądze trafią do 83 szpitali zakaźnych w Polsce, zajmujących się wyłącznie zwalczaniem epidemii koronawirusa. „Kwota 4 mln zł zostanie przekazana w równych wysokościach na pomoc wszystkim jednoimiennym szpitalom zakaźnym w całej Polsce. Pozostała kwota zostanie przekazana na inne cele związane z walką z epidemią”.

Poinformowano również, że przygotowywane są stosowne dokumenty, które pozwolą na jednoczesne przekazanie środków wszystkim placówkom. „Decyzja została podjęta po konsultacji z odpowiednimi organami, które koordynują walkę z koronawirusem w Polsce”.

Władze poszczególnych szpitali samodzielnie zdecydują, w jaki sposób wykorzystają otrzymaną kwotę. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bądźmy silni i wspierajmy się. Teraz to jest najważniejsze❤️ _______ Repost @_rl9 _______ Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni🙏 Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni. [ENG] We are all aware of the difficulties of the situation around us. Today, we are all playing in one team. Let's be strong in this fight. If we can help someone, let's do it. _______ We have decided to donate EUR 1 million to contribute toward the fight against coronavirus. This situation affects each of us, so we are asking you again: Follow the instructions, listen to those who know best. Be responsible🙏 We believe that we will return to our normal life soon. We are in this together. #annalewandowskahpba #RL9 #RAL

Post udostępniony przez 𝐀𝐧𝐧𝐚 𝐋𝐞𝐰𝐚𝐧𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 (@annalewandowskahpba)

Anna i Robert Lewandowscy, Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.