Kuba Błaszczykowski
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Wielki gest Kuby Błaszczykowskiego! Przekazał dużą sumę na walkę z pandemią

„To dla nas wielki test empatii i odpowiedzialności”

Olga Figaszewska 20 marca 2020 12:45
Kuba Błaszczykowski
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Jakub Błaszczykowski zdobył się na wielki i piękny gest. Piłkarz postanowił wesprzeć walkę z koronawirusem i przekazał na ten cel sporą sumę pieniędzy. 

Tak Kuba Błaszczykowski wspiera walkę z pandemią 

Kuba Błaszczykowski stara się interweniować w ważnych sprawach i angażuje się w akcje charytatywne. Kilka lat temu założył własną fundację – Ludzki Gest. Teraz wraz z nią postanowił przekazać 400 tysięcy złotych, by wspomóc walkę z koronawirusem. Na świecie z dnia na dzień wzrasta liczba zachorowań na  SARS-CoV-2.

„Walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacją Ludzki Gest postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych ”, mogliśmy przeczytać w oświadczeniu wydanym na Facebooku. 

Piłkarz podkreślał, że musimy zmierzyć się z tym wyzwaniem wszyscy razem. Ważna jest jedność i odpowiedzialne podejście do sprawy. 

„Przed nami wielkie wyzwanie! Musimy zmierzyć się z tym razem. Tylko wspólnymi siłami możemy zmienić oblicze pandemii. To dla nas wielki test empatii i odpowiedzialności. Kochani, bardzo Was proszę nie bagatelizujcie problemu, zostańcie w domu i stosujcie się do zaleceń. Dbajcie o swoich bliskich i siebie”, zaapelował do fanów. 
 

Nie tylko Kuba Błaszczykowski

Z pomocą przyszła także Dominika Kulczyk i Kulczyk Foundation, którzy przekażą 20 mln złotych na walkę z pandemią! Kwota trafi na konto Fundacji Lekarze Lekarzom i zostanie przekazana na zakup sprzętu diagnostycznego, kombinezonów ochronnych, a także całego niezbędnego ekwipunku.
 
„Samorząd lekarski z uznaniem przyjmuje ten gest, jako wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem jakie stanowi epidemia koronawirusa. Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią”, mówił prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja. 
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.