Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Anja Rubik szczerze o swojej inicjacji seksualnej! „No, tak późno…”

Co jeszcze wyznała u Kuby Wojewódzkiego?

Weronika Kostyra 7 listopada 2018 09:41
Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Anja Rubik jest znana z aktywnego angażowania się w sprawy społeczne. Od dłuższego czasu konsekwentnie realizuje własną inicjatywę #SexedPl, w której postawiła sobie za cel edukację seksualną Polaków. Zdaniem modelki obecny stan wiedzy na ten temat jest niewystarczający, a także szkodliwy. Powtarzanie i utrwalanie stereotypów ma poważne konsekwencje szczególnie wśród młodzieży. Ze względu na swoją misję Anja Rubik otwarcie mówi o seksie i nie boi się podawać przykładów z własnego życia…

Anja Rubik o edukacji seksualnej

Anja Rubik była gościem programu Kuby Wojewódzkiego i opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z popularyzowaniem wiedzy o seksie, który jest tematem tabu. „Kiedy poprzednio byłam u ciebie, byłam taka malutka i niewinna. Teraz już nie jestem niewinna. Ja teraz spotykam się z młodzieżą w całej Polsce i słyszę różne rzeczy, na przykład, że okres to krwawe łzy macicy, która płacze, że nie ma sobie dziecka. Że najlepszą metodą antykoncepcji jest sam Bóg, bo to on decyduje, czy będzie ciąża, czy nie. No wiadomo, że stracisz wzrok po masturbacji. Że jeśli kobieta zostanie zgwałcona i zajdzie w ciążę to znaczy, że jej się podobał ten gwałt. W książce wychowania do życia w rodzinie tylko dwa razy pojawia się słowo seks, za to jest napisane, że dziewczynki są mniej inteligentne niż chłopcy, że istnieje tylko jedna orientacja seksualna...”, mówiła.

Prowadzący starał się złagodzić poważny ton rozmowy kontrowersyjną uwagą. „A ja się dowiedziałem, że jeśli mężczyzna podczas seksu z żoną pomyśli o innej kobiecie to się urodzi gej”, powiedział Kuba Wojewódzki. W dalszym toku rozmowy wrócił do tej myśli, zadając modelce pytanie: „A dlaczego nie zaprosiłaś mnie do akcji #SexedPl? Mógłbym wyznać, że miałem być dziewczynką. Tata w czasie seksu myślał o innej kobiecie i wyszedł chłopiec”, zaproponował. „Znaczy homoseksualny? Mówiłeś na początku programu, że to tak działa”, zripostowała Anja Rubik.

Anja Rubik o swojej inicjacji seksualnej

Rozmowa zeszła potem na dużo bardziej prywatne tematy. W trakcie akcji #SexedPl modelka niejednokrotnie opowiadała o własnych doświadczeniach związanych z seksem. Jej szczere wyznania czasami szokowały opinię publiczną. Tak było, kiedy przyznała, że zdarzyło jej się uprawiać seks bez zabezpieczenia. Kiedyś też w trakcie stosunku jej i partnerowi  pękła prezerwatywa. Zapytana o to przez Kubę Wojewódzkiego przyznała, że tak naprawdę intymność i seks pojawiły się w jej życiu stosunkowo późno. „Pierwszy raz całowałam się w wieku 15 lat. No, tak późno… (…) Inicjacja seksualna? Miałam jakoś tak z osiemnaście lat. To jest sprawa bardzo indywidualna. Myślę, że to przez to, że wyjechałam wcześnie z domu i mogłam robić co chciałam, byłam bardzo ostrożna i dużo bardziej rozsądna niż teraz. Jak to się mówi po polsku: cicha woda brzegi rwie…?”, wytłumaczyła.

Anja Rubik przez swoje działania stara się zmienić sytuację, która panuje w Polsce od lat. Seks jest tematem tabu. Młodzi ludzie nie uczą się o nim ani w domu, ani w szkole, a całą swoją wiedzę czerpią z niepewnych źródeł – z Internetu, od rówieśników, ze stereotypów. Kiedy modelka była nastolatką, jej mama nie rozmawiała z nią o seksie. „Nie, bo skąd ona miała posiąść tę umiejętność? Jej rodzicie z nią nie rozmawiali, temat był tabu. Za to mama opowiadała mi, że w tamtych czasach, kiedy dziewczyna zachodziła w ciążę, wzbudzała wstyd. Trochę chowało się ten brzuch, ponieważ ciąża była wymownym dowodem na to, że uprawiasz seks (śmiech). Przecież to jest chore. Na szczęście to się zmieniło. Ale… ostatnio na moją prośbę Maffashion napisała krótki tekścik o swoim pierwszym razie, co było bardzo odważne z jej strony, i umieściliśmy to w mediach społecznościowych. Oczywiście natychmiast pojawiły się komentarze, między innymi taki wpis: „Przestańcie mącić w głowach młodym ludziom, skupcie się na wartościach rodzinnych”. No, przepraszam bardzo, ale co to znaczy? Przecież te rodziny jakoś powstają. Do tego trzeba aktu seksualnego”, mówiła niedawno w VIVIE!

Podziwiacie jej odwagę?

Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.