O NIEJ JEST GŁOŚNO!

Anja Rubik zrobiła test na HIV, bo… „pękła nam prezerwatywa podczas stosunku”!

Jaki był wynik testu i po co o tym mówi?

Monika Katarzyna Krupska 28 września 2018 16:14

Anja Rubik znów szokuje! Modelka, która od kilku miesięcy edukuję polską młodzież w sprawach dotyczących seksu zdecydowała się na wykonanie badania na obecność wirusa HIV. Wszystko odbyło się przed kamerami. Rubik wyznała, że w trakcie stosunku pękła prezerwatywa!

Anja Rubik zrobiła test na HIV

O tym podręczniku głośno jest od kilkunastu tygodni! Anja Rubik właśnie wydała edukującą książkę dotyczącą seksu. Można z niej dowiedzieć się m.in. czym jest masturbacja, damskie prezerwatywy, chusteczki do oralnego seksu, a także, że nie istnieje idealna wielkość penisa. Na każdym etapie zbliżenia można powiedzieć „nie”, a przed seksem z nowym partnerem powinno się przebadać! I właśnie o tej ostatniej czynności Rubik promując książkę opowiedziała na antenie Dzień Dobry TVN. 

„Zdarzyło mi się, że pękła prezerwatywa podczas stosunku. Wiem, że od razu nie możemy sprawdzić, czy zostało się zakażonym, dlatego odczekałam trzy tygodnie i dopiero poszłam na badania”, wyznała Anja. 

Dodała, że przed wejściem w nową relację trzeba dowiedzieć się, czy partner wykonywał badania na HIV, a także inne choroby przenoszone drogą płciową. „Jest to bardzo ważne, szczególnie jeśli znamy się dłużej i decydujemy na seks bez prezerwatywy. Bardzo polecam parom, żeby wspólnie poszły się przebadać, żeby zrobiły to razem”, powiedziała Anja. 

W Polsce 35 tys. osób jest nosicielami wirusa HIV, z tego aż 40 proc. nie wie, że ma wirusa. Można zarazić się na trzy sposoby: poprzez kontakt z krwią osoby zakażonej, poprzez kontakty seksualne lub wirusa można nabyć od matki w trakcie ciąży, w trakcie porodu i w trakcie karmienia mlekiem. 

„Żeby wykonać pełny test na HIV, potrzebne jest pobranie krwi z żyły. Można też wykonać szybkie badanie, wówczas pobieramy odrobinę krwi z nakłucia palca. Różnica między tymi dwoma testami polega na tym, że szybki test ma zasadność w momencie, jeśli w ostatnich trzech miesiącach osoba, która się zgłasza na badanie, nie miała żadnego ryzyka zakażenia. W momencie, jeśli to ryzyko wystąpiło w ostatnich trzech miesiącach, wykonujemy test pełny, który ma szansę wykryć zakażenie na wcześniejszym jego etapie”, mówił Maciej Nazarewicz ze Społecznego Komitetu ds. AIDS. 

Wynik Anji był negatywny. Czy to dobrze, że modelka porusza takie tematy?  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.