Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives
O TYM SIĘ MÓWI

Mocne wyznanie Andrzeja Chyry: „Nie piję od półtora roku”

Aktor opowiedział o swoim podejściu do alkoholu

Gabriela Czernecka 16 listopada 2020 09:29
Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives

Andrzej Chyra został jednym z bohaterów najnowszej książki krytyka teatralnego, Jacka Wakara. Na potrzeby książki Zawód: aktor udzielił wywiadu, w którym zdobył się na szczere wyznanie i opowiedział o swoim podejściu do alkoholu. 

Andrzej Chyra o piciu alkoholu

Andrzej Chyra od pięciu lat jest dumnym i szczęśliwym ojcem synka Tadeusza. Ułożył sobie życie prywatne, a jego kariera zawodowa kwitnie. Jak każdy, zmaga się jednak z wewnętrznymi demonami. W 2018 roku dla magazynu VIVA! aktor przyznał: „Nie wszystko wydaję na głupstwa. Nie gram na wyścigach, coraz rzadziej wydaję na alkohol, który zresztą nie jest znowu aż tak drogi. Upić się można nawet za pięć złotych. Lubię sobie trochę pożyć, jeść w dobrych restauracjach, kupować prezenty i podróżować”.

W najnowszym wywiadzie, który powstał na potrzeby książki Jacka Wakara Zawód: aktor, Andrzej Chyra przyznał, że zmaga się z chorobą alkoholową: „Nie robię coming outu, że przestałem pić, bo nie czuję takiej potrzeby. Nie piję od półtora roku, bo stwierdziłem, że już nie dam rady. Zdarzył się moment, że udało mi się to po prostu uchwycić”, wyznał wprost. 

Jak dziś sam przyznaje, jest świadomy konsekwencji, jakie niesie za sobą stan upojenia: „W pewnej chwili jesteś już w takiej matni, że albo nie zauważysz, albo to sobie wytłumaczysz. W tej chwili nie jest to dla mnie żaden problem, tylko wiem, że nie mogę się napić. Nie mogę, ponieważ każdy pierwszy kieliszek na pewno jest początkiem lawiny. Tak, niestety, ta choroba działa”.  

Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives

Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.