Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Polskie Nagrody Filmowe 2009
Fot. Baranowski/AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Andrzej Chyra i Magdalena Cielecka byli najgorętszą parą show-biznesu. Poznała ich... żona aktora

Reżyserka nie miała pojęcia, do czego zmierzają jej wybory

Maria Elas 3 maja 2024 12:15
Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Polskie Nagrody Filmowe 2009
Fot. Baranowski/AKPA

Andrzej Chyra widywany był u boku kilku kobiet. Jednym z jego najgłośniejszych związków była zdecydowanie relacja z aktorką Magdaleną Cielecką. Mało kto wie jednak, że za tą miłością kryje się niewiarygodna historia. Okazuje się bowiem, że swoją partnerkę poznać miał... dzięki własnej żonie! Jak do tego doszło? 

Andrzej Chyra miał tylko jedną żonę. To ona poznała go z przyszłą partnerką

Andrzej Chyra swoją przyszłą żonę, Martę Kownacką, poznał jeszcze na studiach. Połączyła ich wspólna pasja i miłość do świata kina. Chociaż byli jeszcze bardzo młodzi, postanowili, że będą kroczyć przez życie u swoich boków i wzajemnie wspierać się w rozwoju swoich karier. Andrzej Chyra postawić wszystko na jedną kartę i próbował wszystkich sił, by rozwijać się jako aktor. Niestety jego ukochana w pewnym momencie zwątpiła w swoją przyszłość jako aktorka. Postanowiła się nieco przebranżowić, dlatego najpierw została PR-owcem, a później zaczęła reżyserować castingi, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Dziś jest jedną z najbardziej znanych reżyserek. Niestety wówczas nie mogła przewidzieć, że tym wyborem kariery swojego własnego męża pozna z inną kobietą... 

Czytaj też: Katarzyna Pakosińska rozpaczała po rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. "Traktowałam ich jak braci"

Zasługą reżyserki castingów Marty Kownackiej są m.in. obsady takich produkcji jak „Jesteś Bogiem” o kultowej grupie hiphopowej „Paktofonika”„Wojennych dziewczyn”, „Sztuki kochania” czy „Dziewczyny i kosmonauty”. To właśnie w ostatnim z tych tytułów obsadziła Andrzeja Chyrę u boku Magdaleny Cieleckiej, między którymi wkrótce później narodziło się uczucie. 

Andrzej Chyra, Marta Kownacka
Fot. Jan Balana / Studio69 / Forum

Andrzej Chyra, Marta Kownacka, Specjalny pokaz familijny filmu Magiczne drzewo. Cinema City Mokotów, 05.09.2009 rok

Andrzej Chyra poznał Magdalenę Cielecką dzięki własnej żonie

W małżeństwie Andrzeja Chyry i Marty Kownackiej pojawiły się zgrzyty. Wkrótce po zgodnym małżeństwie pozostała tylko historia i para postanowiła się rozstać. „Poczułem, że coś mnie uwiera. Być może narastał we mnie coraz większy chaos. Nagle ten niepokój stał się męczący, więc starałem się go uspokoić różnymi sposobami” opowiadał aktor w rozmowie dla magazynu „Na żywo”.

Przyczyn ich rozwodu było wiele. Reżyserka skarżyć miała się, że jej mąż nie stroni od używek, do czego sam później się przyznał: „Tak się stało, że nie było dzieci, a były apetyty na inne rzeczy” mówił na łamach „Rewii”. Kolejnym katalizatorem miała być właśnie młoda aktorka, która zawróciła w głowie Andrzejowi Chyrze. Po rozwodzie w 2002 r. para zaczęła się spotykać. Bardzo szybko okrzyknięto ich jedną z najgorętszych par show-biznesu. Niestety i ten związek nie przetrwał próby czasu. Aktor związał się później z Pauliną Jaroszewicz, z którą przywitał na świecie syna Tadeusza, jednak ostatnio potwierdziły się plotki o tym, że zdecydowali się wychowywać syna osobno. 

Magdalena Cielecka od kilku lat jest w szczęśliwym związku z młodszym o 16 lat aktorem Bartoszem Gellnerem.  

Sprawdź także: Przez lata sypiał z żoną brata, rodzina nie chce go znać. Dziś Ryan Giggs próbuje odbudować stracone szczęście

Magdalena Cielecka, VIVA! 2017, 2/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Magdalena Cielecka, VIVA! 2017 

Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives

Andrzej Chyra, VIVA! 14/2019

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.