Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives
O TYM JEST GŁOŚNO

Andrzej Chyra rozstał się z partnerką. Poróżniły ich metody wychowawcze

Jego syn wychowuje się w dwóch domach

Maria Elas 26 listopada 2023 14:50
Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives

Po kilku nieudanych związkach Andrzej Chyra przestał prowadzić szalone życie i chciał się ustatkować. Kilkanaście lat temu w mediach pojawiła się wieść, że założył rodzinę i doczekał się syna. Niestety ostatnio aktor potwierdził, że jego związek nie przetrwał próby czasu. Co spowodowało rozstanie z matką jego syna?

Andrzej Chyra rozstał się z partnerką

Andrzej Chyra od lat jest znaną postacią w świecie kina. Początkowo w mediach głośno było o jego rozrywkowym trybie życia i imprezach, na których przelewały się litry alkoholu. Nie stronił także od kobiet: początkowo został mężem Marty Kownackiej, reżyserki castingowej, dzięki której udało mu się zdobyć rolę w filmie „Dług” reż. Krzysztofa Krauze. Nie przeszkadzało mu to jednak w nawiązywaniu romansów. Jedną z jego najbardziej rozpoznawalnych partnerek była Magdalena Cielecka, z którą kilkukrotnie się rozstawał, a potem wracał. 

Jego życie miało się raptownie zmienić, gdy podczas nagrywania filmu „W imię...” Małgorzaty Szumowskiej w jego życiu pojawiła się Paulina Jaroszewicz. Asystentka kierownika zawładnęła jego sercem i wkrótce zaczęli się spotykać. W 2015 r. jego partnerka zaszła w ciążę, a wkrótce na świecie pojawił się Tadeusz. Wszystko zapowiadało wielką zmianę na lepsze: aktor postanowił zerwać z nałogami, by jak mówił, jego syn „nie kojarzył go z alkoholem”.  Niestety ostatnio media obiegła wieść, że po latach rozstał się z matką swojego syna. Powodem miała być niezgodność w sposobie wychowania ich dziecka. 

Czytaj także: Ona nazywała go korzonkiem, on mówił do niej robaczku. Historia miłości Andrzeja Korzyńskiego i jego żony Sylwii Sokorskiej-Korzyńskiej

Andrzej Chyra, VIVA! sierpień 2006
Fot. Krzysztof Opaliński/MELON

Andrzej Chyra, VIVA! sierpień 2006 r. 

Andrzeja Chyrę z partnerką poróżnić miała kwestia wychowania syna

Aktor w rozmowie z Krystyną Pytlakowską dla VIVY! wspominał, że ojcostwo nigdy go nie przerażało. Od zawsze czuł się gotowy do tej roli. Ojcem został jednak dopiero po pięćdziesiątce. „Kiedy mój ojciec zobaczył mnie pierwszy raz z Tadziem, który miał trzy miesiące, popatrzył na mnie jak na ducha. Nie wiem, co wywołało w nim taki popłoch, bo nigdy nie bałem się o to, jakim będę ojcem. Wiedziałem, że to będzie dla mnie jak chleb z masłem” mówił. 

Andrzej Chyra, Paulina Jaroszewicz, uroczystość wręczenia odznaczeń Gloria Artis zasłużonym dla Polskiej Kultury,  14.10.2015
Fot. VIPHOTO/East News

Andrzej Chyra, Paulina Jaroszewicz, uroczystość wręczenia odznaczeń Gloria Artis zasłużonym dla Polskiej Kultury, 14.10.2015

Początkowo wychowanie syna przychodziło Andrzejowi Chyrze i jego partnerce z łatwością. Aktor wspominał, że razem się nim opiekowali, on zabierał go na wycieczki, a ona go zabawiała. Niestety z biegiem czasu, gdy ich pociecha rosła, na jaw miał wyjść fakt, że mają zupełnie inny pogląd odnośnie metod wychowawczych. Zdecydowali się rozstać. „Mieszkamy oddzielnie, a Tadek wychowuje się w dwóch, różnych domach. U mnie ma dużo swobody, w drugim domu więcej zasad. Mówi do mnie po imieniu. Uczę go tego, co uważam za słuszne” mówił aktor w rozmowie z  „Na żywo”. 

Aktor dodał, że w porównaniu do byłej partnerki, jego podejście do wychowywania dziecka jest znacznie luźniejsze. Zadeklarował jednak, że nie sprawia to, że go zaniedbuje: „Mam dla niego czas i nie wychowuję go w systemie represyjnym, jak samy byłem wychowywany. Zależy mi, żeby w przyszłości potrafił odnaleźć się w każdej sytuacji życiowej” tłumaczył.  

Zobacz również: Joanna Przetakiewicz-Rooijens rozprawia się ze stereotypami. Czego tak naprawdę pragną kobiety?

Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives

Andrzej Chyra, Viva! 14/2019

Andrzej Chyra, Viva! 14/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives

Andrzej Chyra, Viva! 14/2019

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.