Andrea Bocelli, Veronica Berti
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Andrea Bocelli i Veronica Berti: poznali się, gdy miała 18 lat, dla niej unieważnił poprzednie małżeństwo

Wspierająca żona, utalentowani synowie... Kim są najbliżsi cenionego artysty?

Ksenia Krasko 23 września 2023 07:51
Andrea Bocelli, Veronica Berti
Fot. Getty Images

Śmiało można powiedzieć, że jest wybitnym artystą naszych czasów i jako jeden z niewielu z powodzeniem łączy klasykę z nowoczesnością. Andrea Bocelli to Włoch z krwi i kości, który zyskał międzynarodową sławę i zdobył miliony fanów na całym świecie. Mimo to jego największą wartością pozostaje rodzina. Muzyk od wielu lat pozostaje w związku z Veronicą Berti, z którą doczekał się córki Virginii. Doskonały kontakt ma także z dwoma synami z poprzedniego małżeństwa. Okazuje się, że młodzi mężczyźni odziedziczyli po sławnym tacie to, co najlepsze - talent. Co wiemy o najbliższych artysty?

Andrea Bocelli: kariera

Urodził się w 1958 roku w małej miejscowości Lajatico w Toskanii. W dzieciństwie zdiagnozowano u niego wrodzoną jaskrę, wzrok przyszłego artysty gwałtownie się pogarszał. Przeszedł wiele operacji, a podczas najtrudniejszych momentów uciekał w świat muzyki. Godzinami słuchał włoskich oper, ucząc się ich na pamięć. Stopniowo opanował grę na fortepianie, a później na flecie, puzonie, czy saksofonie.

W wieku 12 lat, grając w piłkę, doznał urazu głowy. Diagnoza lekarzy brzmiała jak wyrok – wylew krwi do mózgu, który sprawił, że dziecko oślepło. Jednak to nie powstrzymało Bocellego przed spełnianiem marzeń. Dostał się na studia prawnicze, a jednocześnie pobierał lekcje śpiewu i brał udział w lokalnych konkursach muzycznych. Aby opłacić swoją edukację, występował w kawiarniach i restauracjach.

Rok 1992 okazał się punktem zwrotnym w biografii Bocellego. Jego wykonanie utworu Miserere zrobiło wrażenie na Luciano Pavarottim, który zaproponował młodemu artyście wspólny występ. Rok później otrzymał nagrodę na festiwalu w Sanremo w kategorii „Odkrycie roku”. Pierwszy album tenora, Il mare calmo della sera, wyprzedał się w milionach egzemplarzy we Włoszech i w całej Europie.

Andrea Bocelli próbował swoich sił w operze, jednak krytykom nie podobała się jego technika śpiewu. Mówiono, że ma po prostu za słaby głos. Te „wady” nie przeszkadzały jednak podczas występów w salach koncertowych, dlatego tenor skoncentrował się na czymś innym. Umiejętnie połączył muzykę klasyczną z popularną, tworząc gatunek nazwany poperą.

Utwór Time to say Goodbye, wykonany w duecie z Sarah Brightman, wkrótce stał się znany na całym świecie. Andrea Bocelli cieszy się wielkim uznaniem w branży, śpiewał z Celine Dion, Larą Fabian, Arianą Grande, Edem Sheeranem, Mary J. Blidge, czy Christiną Aguilerą. Nagrał też duet ze swoim synem, Matteo.

Czytaj też: Krzysztof Warlikowski jest gejem, ale wciąż trwa przy żonie. Nazywa ją towarzyszką życia

Andrea Bocelli uznawany jest za jednego z najwybitniejszych artystów naszych czasów

Andrea Bocelli - życie prywatne
Fot. CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial)

Kim jest Matteo Bocelli, syn Andrei Bocellego?

Pod koniec lat 80. Andrea Bocelli poznał pierwszą żonę. W 1992 roku tenor i Enrica Cenzatti stanęli na ślubnym kobiercu, a kilka lat później zostali rodzicami. Narodziny synów, Amosa i Matteo, zbiegły się ze wzrostem popularności artysty. Ciągłe podróże i nieustanna obecność mediów w życiu małżeństwa męczyły Cenzatti, więc złożyła pozew o rozwód. W 2002 roku ich relacja się rozpadła, a Bocelli przyznawał w wywiadach, że była to jego wina.

Artysta ma doskonały kontakt z synami. 27-letni Amos i 24-letni Matteo idą w jego ślady, a talent zdecydowanie odziedziczyli po słynnym ojcu. Wybrali jednak różne ścieżki kariery: Amos zyskał uznanie jako pianista, a Matteo postawił na śpiew. W 2018 roku zaśpiewał z ojcem piękną balladę Fall on Me, która znalazła się na płycie Si.

Andrea Bocelli w rozmowie z Billboardem opowiedział o talencie syna. „Technicznie nasze głosy są bardzo różne, ale jest jedna rzecz, która je łączy – nastawienie. Ten charakterystyczny sposób wyrażania siebie poprzez głos. To jest coś, w czym jesteśmy z Matteo podobni. Tego nie można się nauczyć, z tym trzeba się urodzić”, stwierdził w wywiadzie.

Na łamach magazynu People Bocelli wyznał, co sądzi o karierze Matteo. „Mam nadzieję, że pozostanie tym, kim jest, że pozostanie wierny wartościom, z którymi dorastał. Mam nadzieję, że nie wpadnie w pułapki, w które wpadło wielu innych artystów”, wytłumaczył śpiewak. „Musi pozostać skromny i pokorny”, dodał.

Początkowo artysta nie chciał, aby Matteo zadebiutował na jego albumie. „Nie było tego w moich planach. Właściwie nie chciałem, żeby uczestniczył w nagraniach, ponieważ uważam, że najpierw musi skończyć studia w konserwatorium”, podkreślił. „Skorzystaliśmy z okazji, ponieważ była to świetna piosenka. Ale to nie oznacza, że ​​Matteo może porzucić naukę”.

Sam Matteo Bocelli przyznał, że kiedyś nawet nie myślał o duecie ze swoim ojcem. „Śpiewałem od zawsze, jeszcze w dzieciństwie, ale robiłem to tylko przy mamie, ponieważ byłem nieśmiały. Pewnego dnia stwierdziłem jednak: prawdopodobnie będzie lepiej, jeśli otrzymam jakieś wskazówki od taty”, ujawnił. Jak wskazują krytycy, 24-latek odziedziczył po ojcu mocny głos i ma wielką szansę na międzynarodową karierę.

Czytaj także: Wychowywali dwójkę dzieci, zostawił ją dla młodszej. Małżeństwo Andrea Bocellego z pierwszą żoną przetrwało dekadę

Matteo Bocelli - kim jest syn Andrei Bocellego?

Matteo Bocelli: kim jest syn Andrea Bocelli?
Fot. Matrix Media Group/FaceToFace/REPORTER

Andrea Bocelli i Veronica Berti: historia miłości

Wkrótce po rozwodzie z Enricą Cenzatti, Andrea Bocelli poznał 18-letnią wówczas Veronicę Berti. Chociaż para oficjalnie pobrała się po dwunastu latach związku, artysta przyznał kiedyś w wywiadzie z The Guardian, że „ich małżeństwo zaczęło się właściwie wtedy, kiedy się poznali”. W 2012 roku urodziła się ich córka Virginia. Według Bocellego, 25-letnia różnica wieku sprawiła, że ​​„było im łatwiej, a nie trudniej”.

„Kiedy dwoje ludzi chce być razem w każdy możliwy sposób po wielu latach, oznacza to, że jedna dusza uzupełnia drugą. Veronica i ja byliśmy bratnimi duszami od samego początku. [...] Pobraliśmy się po długiej wspólnej podróży, żyliśmy razem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i wciąż mamy to samo pragnienie wzajemnego wspierania się każdego dnia”, tłumaczy Bocelli na stronie andreabocelli.com.

„Jest moją towarzyszką, moją najlepszą przyjaciółką, moją kochanką, moją partnerką w radości i w bólu. Wnosi pokój i jedność do naszej rodziny. Jest także moim managerem. Mogę powiedzieć, że mam szczęście dzielić nie tylko moje życie prywatne, ale także zawodowe z kobietą, którą kocham”, dodaje tenor.

Veronica Berti zawsze jest u boku męża. Towarzyszy mu w trasach koncertowych i reprezentuje go podczas wielu uroczystości. Co ciekawe, para nagrała też kilka romantycznych utworów, które przypadły do gustu słuchaczom Bocellego. Muzyka zawsze odgrywała bardzo ważną rolę w ich relacji miłosnej.

Małżeństwo angażuje się również w akcje charytatywne i prowadzi Fundację Andrea Bocellego. W 2020 roku zbierali środki na rzecz pracowników służby zdrowia, walczących z koronawirusem. W ramach wsparcia, tenor podarował światu niesamowity występ w katedrze Duomo w Mediolanie, a później wziął udział w koncercie online One World: Together At Home 

Czytaj także: Dzieci Andrei Bocellego są dla niego całym światem. Kim są i czym się zajmują?

Veronica Berti i Andrea Bocelli 

Andrea Bocelli i Veronica Berti: historia miłości
Fot. Rex Features/East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial)

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?