Matteo Bocelli, Viva Photo Awards 2021
Fot. AKPA Kurnikowski
O TYM SIĘ MÓWI

Wychodzi z cienia sławnego ojca. Kim jest Matteo Bocelli? Artysta odwiedził Polskę!

Uświetnił m.in. galę VIVA! Photo Awards

Konrad Szczęsny 5 grudnia 2021 09:02
Matteo Bocelli, Viva Photo Awards 2021
Fot. AKPA Kurnikowski

Niezwykle zdolny artysta i nieziemsko przystojny mężczyzna. 24-letni Matteo Bocelli wychodzi z cienia sławnego ojca. Niedawno wydał debiutancki singiel „Solo”, jest stawiany w gronie kandydatów, którzy pojawią się w lutym na deskach słynnego festiwalu w San Remo, zaś teraz przebywa w Polsce. Podczas weekendu uświetnił między innymi swoją obecnością prestiżowy konkurs VIVA! Photo Awards! Jak do tej pory kształtowała się jego kariera?

 

Kim jest Matteo Bocelli? Życiorys, tata, twórczość

Matteo Bocelli ma umiejętności, których niełatwo się nauczyć. Ukończył Konserwatorium Lucca w Toskanii, całe życie pracował, aby być profesjonalistą w swojej dziedzinie. Jednak melodie, które wydobywają się z jego ust, nie mogą być wytłumaczone jedynie klasyczną edukacją – wokalista śpiewa z niezwykłą, wrodzoną swobodą ekspresji. Prawdopodobnie jest to coś, co odziedziczył po swoim sławnym ojcu, włoskim śpiewaku operowym Andrei Bocellim. Niezależnie czy występuje dla rodziny królewskiej w Londynie, pojawia się w „The Late Show” wraz ze Stephenem Colbertem, jest modelem z Jennifer Lopez dla Guess – charyzma i wyznaczony przez Matteo cel są widoczne dla wszystkich.

Teraz, kiedy 24-latek wydaje swoje pierwsze solowe utwory i kontynuuje prace nad wyczekiwanym debiutanckim albumem dla Capitol Records, kieruje ten naturalny magnetyzm w muzykę. W jego debiutanckim singlu „Solo” można usłyszeć zarówno głębię intymności oraz emocjonalność. 

Świat po raz pierwszy usłyszał o nim w 2018 roku za sprawą piosenki „Fall on Me” – angielsko-włoskiego nagrania, które było soundtrackiem w filmie Disneya „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Jednak mało brakował, a utwór w ogóle nie zostałby nagrany przez Matteo Bocellego z dwóch ważnych powodów! Po pierwsze był oryginalnie napisany jako romantyczny duet. Po drugie 24-latek przysiągł sobie, że przed rozpoczęciem kariery ukończy szkołę. Na szczęście kiedy słynny producent Bob Ezrin usłyszał demo z wokalem Matteo, pomysł na przekształcenie piosenki na dialog ojca z synem wydał się nie do odrzucenia. I miał rację: wideo z ich występem od tego czasu uzyskało 100 milionów wyświetleń, zaś utwór znalazł się na albumie „Sì” Andrei Bocellego z 2018 roku.

Andrea Bocelli, Matteo Bocelli
Fot. Rex Features/East News

Dzięki tej piosence Matteo występował w najpiękniejszych miejscach na całym świecie: Madison Square Garden, Hollywood Bowl, O2 w Londynie, a także w różnych programach telewizyjnych, między innymi w „Good Morning America”. Jego muzyczna przygoda rozpoczęła się już jednak znacznie wcześniej, gdy był jeszcze dzieckiem. Kiedy miał 6 lat, zaczął się uczyć gry na pianinie. Mimo niewątpliwego talentu wokalnego, przez wiele lat ukrywał go. Dopiero w 2015 roku objawił go w pełnej krasie rodzinie. W wieku 18 lat debiutował na scenie pośród uznanych osobistości, takich jak Leo Nucci i Summi Jo, śpiewając Verdiego w rzymskim Koloseum w swoim ojczystym języku.

Dzisiaj Matteo stawia na siebie. Można go było zobaczyć w „Tańcu z gwiazdami”, był jednym z gości słynnego festiwalu w San Remo, występował również dla tajskiej rodziny królewskiej oraz współdzielił scenę z takimi osobistościami, jak Elton John i Steven Tyler. Był również globalnym ambasadorem dla ikonicznej marki Bulgari. Obecnie kontynuuje pracę nad swoim debiutanckim albumem. Jego zwiastunem jest właśnie utwór „Solo”, wydany we wrześniu tego roku. Co o nim wiemy?

Czytaj także: Matteo Bocelli poszedł w ślady sławnego ojca. Dziś zachwyca nie tylko głosem, ale i... urodą

Solo, Matteo Bocelli, główne zdjęcie promocyjne
Fot. Luca Rossetti, Universal Music Polska

Metteo Bocelli - Solo - pierwszy solowy singiel

„Solo” to wspaniałe orkiestrowe aranżacje, delikatne dźwięki fortepianu, na którym gra sam Matteo i współczesna produkcja, nad którą czuwał laureat Grammy, Jesse Shaktin. Przede wszystkim w piosence słyszymy, jak z pasją i zaangażowaniem Matteo Bocelli śpiewa o zakończonym romansie oraz o pustce, którą odczuwa po rozstaniu z ukochaną. Bocelli napisał utwór razem z Fioną Bevan i Marco Guazzonem.

Towarzyszący singlowi „Solo” teledysk pełen jest symbolizmu i naturalnego piękna Dolomitów. Za reżyserię odpowiada Gaetano Morbioli, twórca klipu do piosenki „Fall On Me”, którą Matteo zaśpiewał ze swym ojcem, legendarnym Andreą Bocellim.

Matteo Bocelli to absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii. „Przez trzy ostatnie lata Capitol Records pozwoliło mi studiować, pisać nową muzykę, odbywać próby i jestem bardzo dumny, że w końcu wydaję swój pierwszy utwór”, powiedział z okazji premiery.

Świat usłyszał o 24-latku za sprawą „Fall on Me”, angielsko-włoskiej piosenki napisanej dla starszego z Bocellich na album „Sì” z 2018 roku. Płyta dotarła na szczyt notowania Billboard 200 oraz UK Official Albums Chart. Nagranie zgromadziło łącznie blisko 300 milionów streamów na świeci i trafiło na soundtrack do disneyowskiej produkcji „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Ojciec z synem wykonali „Fall on Me” w prestiżowych Madison Square Garden i Hollywood Bowl oraz w wielu programach telewizyjnych.

Choć był to oficjalny debiut Matteo przed światową publicznością, do swej roli przygotowywał się od dziecka. Mając 6 lat uczył się grać na fortepianie, a w wieku lat 18 śpiewał kompozycje Verdiego w Koloseum w Rzymie. Całe życie szkolił swój warsztat, ale jego talent do śpiewania pięknych melodii, wykracza poza klasyczne wykształcenie. Śpiewa z pasją, charyzmą i chce oddziaływać na ludzi. 

Czytaj także: Andrea Bocelli o Veronice Berti: „Nasze małżeństwo zaczęło się właściwie wtedy, kiedy się poznaliśmy”

Matteo Bocelli w Polsce. Gdzie wystąpił? Co robił?

Od kilku dni Matteo Bocelli przebywa w Polsce. Dla tysięcy jego fanów ogromną niespodzianką był fakt, że artysta gościł wczoraj podczas finału 12. edycji The Voice of Poland. Podczas programu na żywo wykonał swój singiel Solo. Tę samą piosenkę oraz trzy inne 24-letni muzyk wykonał dzień wcześniej podczas organizowanej przez nas imprezy VIVA! Photo Awards.

Dla gości naszej gali zaśpiewał między innymi covery Eda Sheerana (Perfect) czy Eltona Johna (Can You Feel the Love Tonight). Wszyscy zebrani pod sceną w warszawskiej Fabryce Norblina byli zafascynowani głosem Włocha. Możemy też zdradzić, że Matteo Bocelli wziął udział w sesji do magazynu VIVA!.

Już wkrótce będziemy gościć go na naszych łamach. Nie możemy się doczekać. 

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdy podczas gali konkursowej VIVA! Photo Awards 2021!

Matteo Bocelli w Polsce
Fot. Jacek Kurnikowski AKPA

Matteo Bocelli w Polsce
Fot. Jacek Kurnikowski AKPA

Matteo Bocelli w Polsce
Fot. Gałązka AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.