Andrea Bocelli dzieci
Fot. Daniele Venturelli/Daniele Venturelli/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Dzieci Andrea Bocellego są dla niego całym światem. Kim są i czym się zajmują?

Światowej sławy śpiewak może być z nich dumny!

Gabriela Czernecka 11 czerwca 2021 19:56
Andrea Bocelli dzieci
Fot. Daniele Venturelli/Daniele Venturelli/Getty Images

Andrea Bocelli uświetni ceremonię otwarcia Euro 2020. Słynny śpiewak wystąpi na otwarciu długo wyczekiwanej sportowej imprezy. Zanim jednak usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego, jak informują włoskie media, fani będą mieli okazję usłyszeć Andreę Bocellego w takim utworze jak Nessun dorma z opery Turandot Giacomo Pucciniego. Utwór został wybrany nieprzypadkowo, bowiem w jego refrenie powtarza się słowo Vincero, co oznacza „Wygram”. Zanim jednak będziemy mieli okazję wysłuchać genialnego wykonania muzyka, przyglądamy się bliżej jego życiu prywatnemu. Kim są dzieci Andrea Boccellego?

Najstarszy syn Andrea Bocelliego: Amos - co robi?

Jako jeden z niewielu niezwykle umiejętnie łączy klasykę z muzyką nowoczesną. Andrea Bocelli to jeden z najsłynniejszych śpiewaków operowych na świecie. Ale sukcesy święci nie tylko w życiu zawodowym, ale także w prywatnym. Przede wszystkim jest dumny ze swojej trójki dzieci - dwóch synów i córki. Wszyscy odziedziczyli po ojcu to, co najlepsze, czyli talent muzyczny. Andrea Bocelliw 1992 roku stanął na ślubnym kobiercu u boku Enrici Cenzatti. Kilka lat później został rodzicami synów - Amosa i Mateo. Dzielą ich trzy lata. Obaj jednak robią karierę w muzyce.

Zobacz: Matteo Bocelli poszedł w ślady sławnego ojca. Dziś zachwyca nie tylko głosem, ale i... urodą

26-letni Amos, choć zdawałoby się, że żyje w cieniu młodszego brata i ojca, to świetnie radzi sobie na rynku muzycznym. Jest znakomitym pianistą. Często akompaniuje ojcu przy jego występach i chętnie opowiada o ich wzajemnej współpracy. Najstarszy syn Andrea Boccellego ma nie tylko dyplom z pianistyki, studiował także inżynierię przestrzenna.

Andrea Bocelli dzieci, Andrea Bocelli dzieci, Andrea Bocelli synowie
Fot. Franco Origlia/Getty Images

Matteo Bocelli - kim jest syn Andrea Bocelliego?

Młodszy z synów Andrea Bocellego również zajął się muzyką. Matteo podobnie jak ojciec śpiewa, a zagraniczne media piszą wprost, że dorównuje mu talentowi.  „Technicznie nasze głosy są bardzo różne, ale jest jedna rzecz, która je łączy – nastawienie. Ten charakterystyczny sposób wyrażania siebie poprzez głos. To jest coś, w czym jesteśmy z Matteo podobni. Tego nie można się nauczyć, z tym trzeba się urodzić”, mówił Andrea Bocelli w rozmowie z Billboardemo Matteo. 

Andrea Bocelli dzieci, Andrea Bocelli syn
Fot. Rachel Murray/Getty Images for The Alfred Mann Foundation

Zapytany oto, czy czuje konkurencję ze strony syna i co sądzi o jego karierze mówił wprost: „Mam nadzieję, że pozostanie tym, kim jest, że pozostanie wierny wartościom, z którymi dorastał. Mam nadzieję, że nie wpadnie w pułapki, w które wpadło wielu innych artystów.Musi pozostać skromny i pokorny”. „Śpiewałem od zawsze, jeszcze w dzieciństwie, ale robiłem to tylko przy mamie, ponieważ byłem nieśmiały. Pewnego dnia stwierdziłem jednak: prawdopodobnie będzie lepiej, jeśli otrzymam jakieś wskazówki od taty”, ujawnił sam Matteo Bocelli. 

Matteo Bocelli: kim jest syn Andrea Bocelli?
Fot. Matrix Media Group/FaceToFace/REPORTER

Córka Andrea Bocelliego: Virginia

Po rozwodzie z Enricą Cenzatti, Andrea Bocelli poznał 18-letnią Veronicę Berti. Chociaż para oficjalnie pobrała się po dwunastu latach związku, artysta przyznał kiedyś w wywiadzie z The Guardian, że „ich małżeństwo zaczęło się właściwie wtedy, kiedy się poznali”. W 2012 roku na świat przyszła ich córka Virginia.

Andrea Bocelli dzieci, Andrea Bocelli córka
Fot. Rachel Murray/WireImage/Getty Images

Co ciekawe, choć dziewczynka ma zaledwie dziewięć lat, to już stawia pierwsze kroki w świecie muzyki. Podczas pandemii koronawirusa zaczęła pobierać lekcje gry na pianinie, a jej pierwszymi próbami podzielił się w sieci sam dumny tata: „Paradoksalnie ta sytuacja zmusza nas do stania się kreatywniejszymi. Zawsze przychodziło mi to naturalnie, ale teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek, staram się angażować wszystkich członków rodziny, nawet małą Virginię, która ostatnio zaczęła pobierać lekcje gry na pianinie”, wyznał Andrea Bocelli. 

Zobacz: Andrea Bocelli o Veronice Berti: „Nasze małżeństwozaczęło się właściwie wtedy, kiedy się poznaliśmy”

Córeczka jest jego oczkiem w głowie ojca, podobnie jak synowie, z którym Bocelli często spędza wspólnie czas. Taka rodzina to skarb!   

Andrea Bocelli dzieci, Andrea Bocelli córka
Fot. Francois Nel/Getty Images for The Royal Commission for AlUla

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.