aleksander kwasniewski powiklania po koronawirusie
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Aleksander Kwaśniewski ma powikłania po koronawirusie. Lekarze są bezradni

Na to nie ma lekarstwa!

Aleksandra Andrzejak 14 maja 2021 09:57
aleksander kwasniewski powiklania po koronawirusie
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy zarazili się koronawirusem będąc w Szwajcarii. Po odbytej rekonwalescencji wrócili do Polski, aby się zaszczepić. Okazuje się, że byłemu prezydentowi dokuczają groźne powikłania po chorobie. Lekarze są bezradni!

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy: koronawirus

Na początku lutego dyrektorka biura Aleksandra Kwaśniewskiego przekazała do mediów informację, że Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy mają koronawirusa. „Z przykrością potwierdzam, że pan prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ma podwyższoną temperaturą i męczący kaszel. Obecnie przebywa w izolacji i jest pod opieką lekarzy. Mamy nadzieję, że z każdym dniem będzie czuł się coraz lepiej”.

Nie obyło się bez hospitalizacji. Powikłania po chorobie długo nie opuszczały byłej pary prezydenckiej. W marcu Jolanta Kwaśniewska przeszła zapalenie nerek. Kiedy myśleli, że udało im się wygrać walkę z chorobą  Aleksandra Kwaśniewskiego dopadły kolejne dolegliwości.

Zobacz także: Państwo Kwaśniewscy wrócili do Polski żeby zaszczepić się na koronawirusa. Pierwszą dawkę mają już za sobą

kwasniewski ma powiklania po covid19
Fot. Jan Bielecki/East News

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich, Warszawa, 28.06.2020​​​​​​​

Aleksander Kwaśniewski: powikłania po koronawirusie

Powikłania po COVID-19 nie opuszczają byłego prezydenta. „Można powiedzieć, że trwa to dziś. Fizyczne osłabienie jest trudne do przezwyciężenia. Skutkiem przebytej choroby była także mgła mózgowa. Na szczęście uporałem się z nią szybciej niż z powrotem do fizycznej formy sprzed choroby” – powiedział Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Faktem.

Prezydent przyznał, że ma poważne problemy z pamięcią. „Czasami doskonale wiedziałem, że kogoś znam, albo gdzieś byłem, a nie mogłem przypomnieć sobie nazwiska czy miejsca. Wiedziałem, że posiadam informację na jakiś temat, a nie mogłem sobie przypomnieć”. Okazuje się, że parę prezydencką dopadła też alergia: „Moja żona w efekcie zachorowała na zapalenie nerek i ciągle ma problemy z alergią” - wyznał.

Zobacz także: Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy od kilku miesięcy mieszkają w Szwajcarii. Jak dziś wygląda ich życie?

aleksander kwasniewski ma powiklania po covid19
Fot. Piotr Molecki/East News
​​​​​​​

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska podczas drugiej tury wyborów prezydenckich, Warszawa, 12.07.2020​​​​​​​

Powikłania po koronawirusie: czym jest mgła mózgowa?

Mgła mózgowa jest powikłaniem po przebyciu koronawirusa, które wyjątkowo niepokoi lekarzy. Dolegliwość objawia się dezorientacją, zapominaniem, niezdolnością do skupienia się i problemami z komunikacją. „Problemy neurologiczne po przebytym covidzie stanowią duży odsetek. Te problemy są często emocjonalnie gorzej przeżywane przez pacjentów, niż te fizyczne, np. zmęczenie czy długotrwały kaszel” – mówi profesor Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neoroinfekcji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Joanna Zajkowska przyznaje, że na mgłę mózgową niestety nie ma lekarstwa. „Na tzw. mgłę mózgową nie ma żadnego farmakologicznego rozwiązania. Pomóc może ustabilizowanie trybu życia i aktywność. Zaleca się pacjentom z tą dolegliwością, aby uregulowali swój sen, a z tym są także problemy po covidzie, ale także, aby spacerowali, udzielali się towarzysko, uprawiali sport czy czytali książki. Mgła w końcu ustępuje, ale jest to długi proces, niełatwy dla naszych pacjentów” – dodaje profesor. 

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.