Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/ AF Photo
O TYM SIĘ MÓWI

„To nie jest choroba łatwa, lekka i przyjemna”. Jolanta Kwaśniewska o objawach Covid-19

Jak czuje się była para prezydencka?

Ksenia Krasko 10 lutego 2021 07:53
Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/ AF Photo

Jak przekazała kilka dni temu szefowa biura byłego prezydenta, Aleksander Kwaśniewski przechodzi Covid-19. „Otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ma podwyższoną temperaturą i męczący kaszel. Obecnie przebywa w izolacji i jest pod opieką lekarzy”, poinformowała Aleksandra Łaszewska. Objawy zakażenia ma także Jolanta Kwaśniewska. „To nie jest choroba łatwa, lekka i przyjemna”, stwierdziła.

Jolanta Kwaśniewska o zakażeniu koronawirusem. Jak się czuje para prezydencka?

Chociaż Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy stosowali się do zalecanych obostrzeń, nie udało im się uniknąć zakażenia koronawirusem. Pierwsza Dama ujawniła, jak się teraz czują. „To nie jest choroba łatwa, lekka i przyjemna. Raz jest lepiej, raz gorzej, raz jest wyższa temperatura, a raz niższa. Trzeba mieć nadzieję, że przejdziemy tego koronawirusa jak najłagodniej”, przyznała w wywiadzie dla Super Expressu

Jak dodała, nie wie, kiedy mogli się zarazić. „Nie mam pojęcia, gdzie mogliśmy się go nabawić. Bardzo się izolowaliśmy przez cały czas w nadziei, że doczekamy się szczepienia. Uważam, że prowadziliśmy się bardzo sensownie, mądrze. Nie ruszaliśmy się nigdzie bez maseczek. Często nosimy rękawiczki. Dezynfekujemy te rzeczy, których mógł ktoś dotykać. Zakupy zostawiamy na zewnątrz, na balkonie”, podkreśliła.

Jolanta Kwaśniewska przyznała też, że choroba Covid-19 przypomina „loterię”. „Tydzień wcześniej mieliśmy robiony test – wynik negatywny, i dosłownie chwile później odczuwaliśmy już pierwsze symptomy choroby. My mamy smak, czujemy zapach...”, opisała pierwsze objawy zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

„Do momentu, gdy nie przyszły dreszcze i gorączka, ja uważałam, że po prostu się przeziębiłam. Dopiero potem temperatura strasznie wzrosła i jednocześnie poczułam niemożliwe osłabienie. Miałam taką potrzebę położenia się do łóżka i odizolowania się – to jest moment, gdy poczuliśmy, że coś jest nie tak. I tak to jest w tej chorobie, chwilkę poczujemy się lepiej, temperatura spadnie, to człowiek wstaje, robi coś, by za chwilkę znów poczuć przybijające zmęczenie”, dodała była Pierwsza Dama.

Życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia! 

Źródło: Super Express

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy na II turze wyborów w 2020 roku

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy mają koronawirusa
Fot. Piotr Molecki/East News

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy mają koronawirusa

Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, VIVA! grudzień 2001
Fot. Jacek Poremba

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!