Agnieszka Radwańska
Fot. Iza Grzybowska/VOYK
O TYM SIĘ MÓWI

„Traciłam dużo kilogramów, a wtedy...”. Agnieszka Radwańska po raz pierwszy o chorobie

Olga Figaszewska 10 sierpnia 2017 12:00
Agnieszka Radwańska
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

Agnieszka Radwańska zdradziła długo skrywaną tajemnicę. Tenisistka po raz pierwszy opowiedziała o swojej dziwnej chorobie! Co jej dolegało i jak wróciła do formy?

Zobacz też: Czy Agnieszka Radwańska posłucha mamy i zaraz po ślubie zajdzie w ciążę?

 

Agnieszka Radwańska o chorobie

Ostatnio w jej życiu dzieje się naprawdę wiele! Agnieszka Radwańska niedawno wzięła ślub, ale na zasłużony odpoczynek i podróż poślubną przyjdzie jeszcze czas. Sportsmenka nie zwalnia tempa i od razu po weselnym weekendzie pod okiem męża sumiennie przygotowywała się do kolejnego sezonu. Obecnie przebywa w Toronto, gdzie bierze udział w turnieju Women’s Tennis Association. Tenisistka udzieliła przy tej okazji wywiadu serwisowi WTA, w którym po raz pierwszy przyznała się do poważnej choroby.

 

Agnieszka Radwańska jest dziesiątą rakietą świata, jednak sukcesy na korcie okupiła poważnymi problemami zdrowotnymi.

Mam za sobą problemy ze zdrowiem, kontuzję plus choroby, dużo wirusów. W tej chwili jestem zdrowa i bardzo się z tego cieszę. Miałam w tym sezonie bardzo dużo przerw, nie mogłam się przygotowywać do turniejów na mączce, potem było to samo na trawie, później znowu nie czułam się dobrze. Traciłam dużo kilogramów, a wtedy ciężko jest wrócić do wysokiej formy. Niewiele mogłam zrobić, ale starałam się dać z siebie tyle, ile mogłam. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej i lepiej, a ja odzyskam pewność siebie na korcie. Wierzę, że do końca roku z moim zdrowiem już będzie dobrze. Nie chciałam opuścić tylu turniejów, ale czasem po prostu to jedyne dobre wyjście”, opowiadała Agnieszka Radwańska.

 

Polecamy też: Agnieszka Radwańska i Dawid Celt już po ślubie! Zobacz wyjątkowe zdjęcia!

 

W świat zawodowego sportu wpisane są kontuzje i spadki formy, jak również wysoki poziom gry, zaciętość i presja. Spragnieni sukcesów sportowcy stają się maszynami do zarabiania pieniędzy. W jednym z naszych wywiadów Agnieszka Radwańska wyznała, że nie zamierza iść w ślady Sereny Williams, która od lat pozostaje na szczycie.  „Nie da się grać cały czas na najwyższym poziomie. Nikt nie jest maszyną. Każdy może mieć słabszy dzień, kilka tygodni czy nawet sezon. To jest zmęczenie nie tyle jednym turniejem, ale czasami całą karierą. W większości dziewczyny, kiedy mają kontuzje, robią sobie po rok, półtora przerwy. To jest dużo czasu na regenerację i ciała, i psychiki. Ja gram od 10 lat właściwie bez przerwy. Miałam kontuzje chyba każdej części ciała. Zawsze bardzo szybko wracałam i tak naprawdę nie traciłam żadnego dużego turnieju, żeby dojść do siebie. Moja regeneracja odbywała się w ekspresowym tempie”, wyznała VIVIE! w 2016 roku.

 

Agnieszka Radwańska o ślubie

Nie mogło zabraknąć pytań dotyczących ślubu, na który przybyła plejada gwiazd sportu. Uroczystość zaślubin Agnieszka Radwańskiej i Dawida Celta odbyła się 22 lipca pod Krakowem. Na ślubie pojawiła się plejada gwiazd ze świata sportu i show-biznesu, w tym Karolina Woźniacka, Andżelika Kerber i Jerzy Janowicz.

 

„To był wspaniały weekend. Jestem bardzo szczęśliwa, że Caro i Angie mogły przylecieć. Nie wyobrażałam sobie mojego ślubu bez nich! Polscy tenisiści też tam byli. Wynajęłam bardzo dobrą osobę od planowania ślubu, jestem jej wdzięczna za to, że wszystko za mnie zrobiła. Sama niewiele musiałam zrobić. Na koniec wesela bawiłam się już w sportowych butach. Zaczęłam od wysokich obcasów, potem były coraz niższe i niższe, a na koniec buty do biegana”, zdradziła.

 

Ślub Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta, Agnieszka Radwańska i Dawid Celt
Fot. Instagram @agnieszkamaciejak

Agnieszka Radwańska z mężem, Dawidem Celtem

 

 

Zgodnie z naszymi informacji państwo młodzi udadzą się w romantyczną podróż poślubną dopiero po zakończeniu sezonu. Co prawda nie wiadomo jeszcze, do jakiego kraju, ale – jak mówi Agnieszka Radwańska – „na pewno tam, gdzie jest ciepło”.

 

Polecamy też: Będzie ślub! Ale wcześniej Agnieszka Radwańska i Dawid Celt wystąpili w zmysłowym teledysku. Zobacz!

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.