VIVA! VIDEO

Agnieszka Maciąg skończyła 50 lat! Przypominamy najważniejsze momenty z jej życia i kariery

Była modelką, dzisiaj radzi innym, jak pięknie żyć

Katarzyna Piątkowska 11 czerwca 2019 18:30

Agnieszka Maciąg miesiąc temu skończyła 50 lat. Właśnie wydała swoją kolejną książkę Miłość. Ścieżki do wolności. Sama napisała o niej: „KOCHAJ. ŻYJ MIŁOŚCIĄ. BĄDŹ MIŁOŚCIĄ. Od 24 lat jestem w szczęśliwym związku. Jego punktem zwrotnym był kryzys, który przeżyliśmy trzynaście lat temu. Mogliśmy wtedy oddalić się od siebie, rozstać się, stworzyć nowe związki, ale wybraliśmy inaczej – weszliśmy na drogę rozwoju i głębszej miłości. Teraz cieszymy się bliskim, radosnym, dojrzałym związkiem, którego wspaniałym owocem jest nasza ukochana córeczka Helenka.

Dziś pragnę pomóc Ci zajrzeć w swoje serce i podążyć za jego głosem. To Ty jesteś centrum Twojego wszechświata. Twoja wartość nie jest uzależniona od mężczyzny, pracy czy czegokolwiek innego. W Tobie jest wszystko. Pragnę, byś stała się istotą emocjonalnie niezależną. Byś mogła dawać miłość i dzielić się miłością tak, jak tego pragniesz. Byś mogła żyć miłością również wtedy, gdy jesteś sama – bo nawet kiedy jesteś sama, nie jesteś samotna. Możesz kochać i dzielić się miłością na wiele sposobów. Twoje serce Cię poprowadzi.
Jak kochać, jak żyć miłością, jak tworzyć trwałe i wartościowe relacje z samą sobą, z partnerem, z dziećmi, z rodziną i z otaczającym światem – o tym piszę w mojej najnowszej książce. Dołącz do mnie w przepięknej podróży do źródła miłości”.

Agnieszka Maciąg - kariera

Zanim zaczęła pisać książki (ta jest ósma), w latach 90 była jedną z najpopularniejszych i najpiękniejszych polskich modelek. Jako jednej z nielicznych udało jej się zrobić karierę za granicą. Pracowała w Mediolanie, Paryżu, przez rok mieszkała w Nowym Jorku. Można ją było zobaczyć na wybiegach największych domów mody. A potem Agnieszka Maciąg zaszła w ciążę i wróciła do Polski, by tu urodzić syna. W polskich pokazach chodziła przez wiele lat, ale to już nie moda stała się jej chlebem codziennym, a show-biznes. Prowadziła programy telewizyjne, była dyrektorem artystycznym Vistuli, nagrała płytę „Marakesz 5:30” i wydała tomik wierszy „Zielone pantofle”.

Agnieszka Maciąg - kariera pisarki

Kieruje się w życiu cytatem Ericha Fromma: „Szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy musi sam wypracować”. Od lat więc pracuje na swoje szczęście, które znalazła poza showbiznesowym światem. „Kiedyś chodziłam po wybiegach, nosiłam najpiękniejsze kreacje świata, byłam podziwiana, ale nie miałam nawet skrawka takiego poczucia szczęścia i sensu, jakie mam teraz”, mówiła w wywiadzie do VIVY!

Zaczęła pisać książki, prowadzić bloga. Dla swoich czytelniczek stała się guru od dobrego życia.

„Z osoby, która piła, paliła, późno chodziła spać, była pełna obaw i lęku stałam się całkowitą abstynentką, która wstaje między 4:30 a 5:00, ćwiczy jogę i robi w życiu fascynujące, ważne i potrzebne rzeczy”.
Od 24 lat jest w szczęśliwym związku z fotografem Robertem Wolańskim, z którym ma córkę Helenę  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.