Agata Młynarska, Przemysław Schmidt
Fot. Darek Lewandowski / Forum
historia miłości

Agata Młynarska i Przemysław Schmidt są już 7 lat po ślubie: „Jest mężczyzną na dobre i na złe”

Jak się poznali?

Gabriela Czernecka 24 października 2021 16:49
Agata Młynarska, Przemysław Schmidt
Fot. Darek Lewandowski / Forum

Agata Młynarska, choć rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym, jest szczęśliwa jak nigdy wcześniej. Od 7 lat dziennikarka związana jest z Przemysławem Schmidtem. Jaki jest jej mąż? „Zaakceptowaliśmy siebie z ugruntowanymi słabościami, wadami. Umiemy się przyznać do błędu i przeprosić. I to jest super”, mówiła w rozmowie z magazynem Claudia. Ostatnio nie było jej łatwo. Śmierć ojca, zmagania z chorobą, pandemia, wyprowadzka do Hiszpanii... Na szczęście u boku ma osobę, na którą zawsze może liczyć.  Jak wygląda życie Agaty Młynarskiej i Przemysława Schmidta?

Przemysław Schmidt i Agaty Młynarska. Historia miłości. Jak się poznali?

Po nieudanej relacji z Jarosławem Kretem i kilku latach bycia singielką,  w 2012 roku Agata Młynarska była gwiazdą jednego z jubileuszów Polsatu. To tam poznała Przemysława Schmidta. „W momencie, kiedy kroiłam jubileuszowy tort, stojąc u boku prezesa Solorza, Krzysztofa Ibisza, Pauliny Sykut i miliona reporterów spojrzałam, że idzie facet. Coś mnie tknęło, wyprułam do niego i mówię: to pan, a on mówi: tak, przyszedłem po panią”, opowiadała dziennikarka Plejadzie. Dwa lata spotkań i poznawania wystarczyły, by zakochani się pobrali.

Dziś Agata Młynarska od siedmiu lat jest szczęśliwą żoną Przemysława Schmidta. Dopiero u jego boku odnalazła prawdziwą miłość. To trzecie małżeństwo dziennikarki. Ślub 22 marca w 2014 roku był bardzo skromną uroczystością. Młodej parze w Urzędzie Stanu Cywilnego towarzyszyli jedynie świadkowie, czyli Joanna Kurowska oraz Henryka Krzywonos-Strycharska. Panna młoda miała na sobie krótką różową sukienkę.

ZOBACZ TAKŻE: Agata Młynarska szczerze o życiu z chorobą: „Brak sił odbiera mi wszelką perspektywę”

„5 lat temu, w sobotnie popołudnie, dwoje ludzi mających na karku 50tkę postanowiło powiedzieć sobie „TAK”. I choć mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach nie potrzebują certyfikatu zaświadczającego o związku, to jednak świadomość, że nazywamy się mężem i żoną sprawiła nam wielką radość. Nie wiem kiedy minęły te lata, ale wiem, że jesteśmy szczęśliwsi z dnia na dzień. Dziękuję losowi i mężowi za miłość”, podpisała dwa lata temu zdjęcia, które opublikowała z okazji rocznicy ich związku. 

W marcu 2021 roku, w dniu kolejnej, siódmej już rocznicy ślubu, Agata Młynarska zamieściła inny, równie romantyczny wpis. „Wiedzieliśmy od pierwszego spojrzenia, że dotarliśmy do celu! Że od tej pory idziemy już zawsze razem. Niedawno wyruszyliśmy w podróż, przed siebie. Chcieliśmy być więcej razem. Czas w dojrzałym związku płynie szybciej. Nie ścigamy się z nim”, napisała na Instagramie prezenterka mając na myśli niedawną przeprowadzkę do Hiszpanii. „Jesteśmy tu i teraz. Dziękujemy za każdy dzień. W miłości i zdrowiu. Na przekór losowi i wszystkim sceptykom, stworzyliśmy rodzinę. Dużą, wesołą, wspierającą się wzajemnie. Trzymamy sztamę. Nie wypuścimy tego szczęścia, będziemy je cisnąć do końca. Dziękuję Ci kochanie, że mnie tak trzymasz mocno, że słyszę bicie Twojego serca”, zakończyła post gwiazda.

Kim jest Przemysław Schmidt? Obecne życie zakochanych

Przypomnijmy, kim jest mąż Agaty Młynarskiej. Przemysław Schmidt jest radcą prawnym. Od 2002 roku jest Partnerem i Przewodniczącym Rady Nadzorczej TRIGON DM S.A, a w  latach 2007 – 2009 był Członkiem i Przewodniczącym Europejskiej Rady Dyrektorów jednej z międzynarodowych organizacji. W zeszłym roku 59-latek ukończył studia za granicą.

W związku z tym, że ten wielki sukces przypadał na czas ścisłej izolacji, Agata Młynarska źle znosiła rozłąkę. W październiku zeszłego roku 55-latka w końcu poleciała do Hiszpanii odwiedzić ukochanego. Prezenterka miała zostać na południu Europy dwa tygodnie. Okazało się jednak, że pani Agacie bardzo spodobało się w miasteczku położonym obok słonecznego Alicante. Małżonkowie zamieszkali tam więc w jednym z pięknych domów. Urządzili go po swojemu i właśnie mija pół roku, odkąd ulubienica publiczności wiedzie sielską i godną pozazdroszczenia codzienność w Hiszpanii. Para adoptowała też ze schroniska pieska, który otrzymał imię Sabio.

Agata Młynarska, Przemysław Schmidt jak się poznali
Fot. VIPHOTO/East News

Przemysław Schmidt jednak już nie raz w przeszłości okazywał się dla gwiazdy oparciem i gwarantem bezpieczeństwa. Gdy w 2017 roku odchodził tata Agaty Młynarskiej, Wojciech Młynarski, mąż dziennikarki wiernie stał u jej boku udzielając jej wsparcia. Nie zawiódł także, gdy zaczęła mieć problemy ze zdrowiem. Agata Młynarska leżała w szpitalu z ciężkim schorzeniem jelit. „W sytuacji, gdy dla mnie wyzwaniem było wstanie z łóżka i przejście kilku kroków do toalety [...] codziennie stawiał się w szpitalu. Moja choroba pokazała, że jest mężczyzną na dobre i na złe”, mówi w wywiadzie dla Claudii

ZOBACZ TEŻ: Agata Młynarska: „Ich miłość nas uskrzydla, daje poczucie sensu i spełnienia”. Dziennikarka pokazała zdjęcia dzieci

To nie znaczy, że nie zdarzają się im sprzeczki. Jak w każdym małżeństwie, tak i u nich bywają ciche dni: „Bywa, że Przemek mnie irytuje. Trudno mi na przykład przełknąć jego porządnicką naturę perfekcjonisty”, wyjawia. Im dłużej są jednak ze sobą, tym lepiej się poznają, a Agata Młynarska tylko utwierdza się w przekonaniu, że Przemysław to idealny mężczyzna dla niej...  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.