Madalena Zawadzka, Viva! 3/2022
Fot. Krzysztof Opaliński
ZE ŚWIATA KULTURY

Wzruszenie i wielkie brawa. Tak wyglądało spotkanie z Magdaleną Zawadzką w Teatrze Ateneum

To był naprawdę wyjątkowy wieczór

Konrad Szczęsny 28 kwietnia 2022 17:16
Madalena Zawadzka, Viva! 3/2022
Fot. Krzysztof Opaliński

To było naprawdę niezwykłe spotkanie. Pełne wzruszających anegdot, wspomnień, uśmiechów i wielkiej serdeczności. Bo taką też osobą jest jego bohaterka - Magdalena Zawadzka. Aktorka w sposób niezwykły, z finezją, polotem i wielką pasją opowiedziała o swoim barwnym życiu. A publiczność była zachwycona i słuchała z zapartym tchem...

Spotkanie z Magdaleną Zawadzką w Teatrze Ateneum

Teatr Ateneum wypełniony był do ostatniego miejsca. Tak tłumnie przybyli wielbiciele talentu Magdaleny Zawadzkiej, która 26 kwietnia była bohaterką cyklu „Moje Ateneum” – rozmowy prowadzonej przez Jacka Wakara. Wywiad-rzeka trwał bez przerwy ponad 2 godziny, a mimo tego nikt nie opuścił sali przed czasem.

Co chwilę rozlegały się oklaski, ponieważ bohaterka spotkania odpowiadała na pytania Wakara nie tylko z wdziękiem, ale i z poczuciem humoru, przytaczała anegdotki z życia teatralnego i prywatnego. Zabawne, często wzruszające i bardzo ciekawe. Zwłaszcza w części dotyczącej jej męża Gustawa Holoubka, który jak gdyby był obecny wśród widzów, czuło się jego ducha i jego osobowość. A kiedy Magda Zawadzka odczytała tekst, który kiedyś napisała o Gustawie na jego benefis w krakowskim Teatrze Stu, widzowie co chwilę wybuchali śmiechem.

Bo opowiastka była nie tylko okraszona dowcipem, ale aktorka porównała w niej wielkiego aktora do dziecka, z dziecięca naiwnością, jaką jej mąż zachował do końca życia. Spotkanie zakończyło się owacją na stojąco, publiczność nie miała ochoty rozstać się z gwiazdą, która włada sercami teatromanów, odkąd pierwszy raz jako 17-latka wystąpiła na dużym ekranie, a potem w tylu lubianych do dziś i ciągle powtarzanych filmach, jak choćby „Pan Wołodyjowski”.

Czytaj także: Magdalena Zawadzka apeluje do Rady Warszawy: „mam nadzieję, że przywróci imię Gustawa Holoubka Teatrowi Dramatycznemu”

Madalena Zawadzka, Viva! 3/2022
Fot. Krzysztof Opaliński

Magdalena Zawadzka w sesji dla „VIVY!”, luty 2022

Nie tylko aktorka. Niezwykłe życie Magdaleny Zawadzkiej

Magda Zawadzka jest autorką trzech książek i kopalnią wiedzy o teatrze, aktorach, z którymi pracowała, reżyserach. Wielu z nich już nie ma wśród nas, ale pamięć o nich trwa, zwłaszcza gdy maja taką orędowniczkę, jak pani Magda, która nie tylko pięknie i młodo wygląda, ale i posiada zdolność przywoływania wspomnień przedstawień, w których grała, ludzi, z którymi się przyjaźniła, osobowości, które podziwiała.

Ma talent nie tylko aktorki, ale i kronikarki czasów minionych i tych aktualnych. Ciągle jest bardzo aktywna zawodowo. Ostatnio gra w swoim teatrze w sztukach „Uciekinierki” oraz „Kwartet”. Jeżeli ktoś jeszcze jej w tym nie widział, ma okazję skorzystać i wybrać się na te spektakle.  

Czytaj także: Gustaw Holoubek: ostatni taki gentleman. Ciut chuligański

Madalena Zawadzka, Viva! 3/2022
Fot. Krzysztof Opaliński

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.