Prince
Fot. Eastnews
VIVA! Tylko u nas

Nowe fakty na temat życia Prince'a! Była żona napisała książkę

Pojawiła się nowa książka o życiu Prince'a! Napisała ją była żona wokalisty

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 20 czerwca 2018 11:35
Prince
Fot. Eastnews

Pince (Prince Rogers Nelson) to bez wątpienia ikona popkultury, kolorowy ptak popowej sceny muzycznej, który odszedł za wcześnie i pozostawił po sobie artystyczny niedosyt. Był doskonałym wokalistą i wybitnym muzykiem, świetnie grał na gitarze, instrumentach klawiszowych oraz perkusyjnych, poza tym miał doskonały słuch i niezwykłe wyczucie dźwięku. Był wielką osobowością sceniczną, kolorowym ptakiem amerykańskiej sceny muzycznej, showmanem, który dla wielu artystów był inspiracją i wsparciem. Odszedł w wieku 57 lat, został znaleziony martwy w swoim domu Chanhassen w stanie Minnesota. Do samego końca był bardzo aktywny zawodowo, tuż przed śmiercią odbywał tournée po Stanach Zjednoczonych. W swojej twórczości uwielbiał miksować takie style muzyczne jak: jazz, funk i disco. Był uwielbiany przez tysiące wielbicieli na całym świecie. 

Prince
Fot. Eastnews

Jaki Prince był w prywatnym życiu? 

Na rynku pojawiła się właśnie książka, napisana przez eksżonę Prince'a, Mayte Garcia pt. "The Most Beautiful. Moje życie z Prince’em", która jest swego rodzaju pożegnaniem z mężem. Czy dowiemy się z niej coś więcej na temat artysty? Trzeba przyznać, że czyta się ją jednym tchem. Dużo ciekawostek o których pisze Mayte powoduje, że chce się więcej z każdym rozdziałem.

Mogę śmiać się z wami z zabawnych rzeczy, które mówił, i opowiadać wam, że nosił moje ubrania i podbierał tusz do rzęs, że budził się codziennie w perfumowanej pościeli w ramionach osoby, która go kochała, pośród szczekania psa dopominającego się o spacer, zanim rozpoczął się długi dzień ciężkiej pracy. Powiem wam, że chociaż byliśmy zwyczajni pod wieloma względami, żyliśmy jego wiarą w to, że samo życie powinno być dziełem sztuki - pisze Mayte Garcia

okładka Prince
Fot. mat.prasowe

Kim jest Mayte Garcia?

Eksżona Prince'a jest również wszechstronnie utalentowaną artystką. Urodziła się w Alabamie, jej rodzice pochodzili z Puerto Rico, ale dorastała w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Z Prince'em poznali się kiedy Mayte miała 16 lat. Zainspirowana przez matkę, bardzo szybko zaczęła interesować się tańcem i śpiewem. Była zawodową tancerką tańca brzucha w wieku 8 lat. Kiedy mieszkała z rodzicami w Niemczech, Mayte wybrała się na koncert Prince'a z rodziną. Podczas występu artysty, matkę Mayte urzekły arabskie dźwięki w aranżacji piosenki "Thieves in the Temple". Matka Mayte postanowiła namówić córkę do przesłania artyście taśmy tańca brzucha do wspomnianej piosenki, aby pokazać mu talenty córki. Dzięki aktywności matki, Prince podczas jednego z koncertów zaprosił Mayte za kulisy i tak rozpoczęła się ich znajomość. Ich życie nie zawsze było usłane różami, ale to co zawsze było między nimi, to głęboka przyjaźń i zaufanie.

Książka Mayte opisuje ich wielogodzinne rozmowy, poruszające wyznania, zaręczyny i perfekcyjnie przygotowany przez Prince’a ślub. Nie waha się opowiedzieć także o macierzyństwie, które trwało bardzo krótko i zakończyło się śmiercią ich dziecka. Ze szczegółami pokazuje, jaki wpływ na dziecko miała postawa jej słynnego męża i jak bolesne było jej krótkie macierzyństwo. Wreszcie pisze o rozstaniu i chwili, gdy dostała ostatnią wiadomość o swoim byłym mężu – o jego śmierci.

Widziałam jego minę, kiedy stał przed 48 000 tysiącami krzyczących fanów na stadionie. Widziałam, jak jego albumy osiągały status platyny i otrzymywał najważniejsze nagrody w branży. Widziałam, jak doświadcza ekstazy kreatywnego geniuszu. Żadna z tych rzeczy nie równała się wyrazowi jego twarzy w momencie, w którym został ojcem.  A potem podnieśli dziecko do tego brutalnego światła. Przez zatrzymaną w miejscu sekundę nie widziałam nic poza piękną duszą mojego syna. Nie słyszałam nic poza jego perfekcyjnym milczeniem. Nie wydobył z siebie żadnego dźwięku. Moje serce wypowiedziało jego imię. Amiir. Czysta radość na twarzy mojego męża zmieniła się w czyste przerażenie.

Życie bez Prince'a Mayte wypełniła sobie aktywnością zawodową. Zawsze łączyła ich muzyka i artystyczna wrażliwość. Kiedy skończyła 18 lat zaczęła aktywnie współpracować z artystą, pojawiała się w jego teledyskach, uczestniczyła w trasach koncertowych, reżyserowała backstage jego koncertów. Rozwijała się zawodowo, czyli pisała teksty, inicjowała nowe projekty reżyserskie. W 1997 r. Mayte wyreżyserowała trasę "Around the World in A Day" z firmą taneczną NPG, prezentując szeroki wachlarz form i stylów tanecznych. W 2001 r. Mayte nauczyła Britney Spears tańca brzucha do jej występu w 2001 r. na MTV Video Music Awards. Brała również udział w choreografii do klipu "I'm A Slave 4 U". Projekty spotkały się z dużym uznaniem, branży muzycznej. Teraz Mayte Garcia postanowiła opisać swój związek z księciem popu i pokazać nowe oblicze artysty, o którym nie mówiono za życia. Inne oblicze Prince'a widziane oczami żony, to naprawdę ciekawa i urzekająca lektura. Polecam!

Książkę można zakupić na empik.com

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.