Prince, przyczyny śmierci, śmierć gwiazd
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Nowe informacje w sprawie śmierci Prince'a. Ujawniono wyniki badań toksykologicznych!

Już wiadomo, jak zmarł Prince!

Gabriela Czernecka 28 marca 2018 11:00
Prince, przyczyny śmierci, śmierć gwiazd
Fot. East News

Od śmierci Prince’a mija niemal dwa lata, a dopiero teraz wiadomo, jaka naprawdę była przyczyna śmierci muzyka. Agencja Associated Press dotarła do wyników badań toksykologicznych zleconych po śmierci Prince’a. Jak zmarł artysta?

Jak zmarł Prince? Przyczyny śmierci artysty są już znane

Prince został znaleziony nieprzytomny 21 kwietnia w swoim domu Paisley Park w stanie Minnesota. Przybyli na miejsce zdarzenia lekarze stwierdzili zgon. Do tej pory do publicznej wiadomości nie podawano przyczyny śmierci Prince’a. Wczorajszego wieczoru agencja Associated Press ujawniła, co było przyczyną zgonu artysty. Sekcja zwłok wykazała, że Prince przedawkował lek znacznie mocniejszy od heroiny. 

W raporcie na temat przyczyny zgonu Prince'a napisano, że miał on „nadzwyczaj wysoki” poziom fentanylu w organizmie. Podczas badań stwierdzono prawie 68 mikrogramów leku w litrze krwi. Bardzo dużą ilość fentanylu wykryto również w wątrobie artysty. Wynik to 450 mikrogramów na kilogram.

Stężenie leku wykryte u Prince'a jest oceniane jako ekstremalnie wysokie nawet u pacjentów, którzy cierpią na chroniczny ból i przyjmują regularne dawki. W taki sposób lek jest stosowany niezwykle rzadko, na przykład w celu uśmierzania bólu podczas choroby nowotworowej. Wyniki badań toksykologicznych pokazują, że muzyk musiał przyjąć lek doustnie. Zażył sporą dawkę leku tuż przed śmiercią.

Przypomnijmy, że fentanyl jest syntetycznym opioidem, silnie uzależniającym i jest 50 razy silniejszy niż heroina. Po śmierci Prince'a policja potwierdziła, że przyczyną zgonu artysty było przedawkowanie opioidów. Już kilka dni po jego śmierci informowano, że w jego posiadłości w Minnesocie znaleziono dużą ilość leków przeciwbólowych. 

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku, w wieku 57 lat. Pełny raport z badań miał nigdy nie zostać podany do wiadomości publicznej... 

Prince
Fot. East News, ONS

Fot. ons.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.