Dominika Bednarczyk, Aleksander Gałązka, Teatr Słowackiego w Krakowie
Fot. Bartek Barczyk
ZE ŚWIATA TEATRU

Wyjątkowy spektakl w Teatrze im. Juliusza Słowackiego! Poznaj szczegóły Spóźnionych odwiedzin

To prawdziwa gratka dla fanów sztuki

Konrad Szczęsny 19 stycznia 2021 16:46
Dominika Bednarczyk, Aleksander Gałązka, Teatr Słowackiego w Krakowie
Fot. Bartek Barczyk

Nietuzinkowy, intrygujący, wciągający... Taki jest właśnie spektakl „Spóźnione odwiedziny” w reż. Iwony Kempy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie! Poznaj szczegóły tego wyjątkowego widowiska, którego streaming będzie miał miejsce już pod koniec tego miesiąca.

Jordan Tannahill „Spóźnione odwiedziny” w reż. Iwony Kempy w teatrze w Krakowie

Zaczyna się trochę jak w „Bogu mordu” Yasminy Rezy: dwa małżeństwa spotykają się, by porozmawiać o problemie, który skłócił ich dzieci. Tym razem jednak nie będzie śmiesznie, bo i temat nie nastraja do żartów. Wykluczenie, hejt, wreszcie samobójstwo – to problemy, które porusza ten tekst i które rozpaliły pospektaklowe dyskusje wśród publiczności w Kanadzie czy na West Endzie. Jak ta historia może rezonować w Polsce? W dzisiejszej Polsce? „Spóźnione odwiedziny” to fascynująca sztuka niewystawianego dotąd w Polsce, a cieszącego się ogromnym zainteresowaniem na świecie młodego kanadyjskiego artysty – Jordana Tannahilla.

Na scenie: Dominika Bednarczyk, Natalia Strzelecka, Maciej Jackowski, Marcin Sianko oraz gościnnie studenci AST: Aleksander Gałązka i Jakub Suwiński. Więcej informacji, kody dostępu i link do transmisji na żywo na www.teatrwkrakowie.pl.

Premiera już 29 stycznia 2021 roku, streaming na żywo z Domu Machin.  

Na zdjęciu poniżej Dominika Bednarczyk oraz Aleksander Gałązka:

Dominika Bednarczyk, Aleksander Gałązka, Teatr Słowackiego w Krakowie
Fot. Bartek Barczyk

TAGI #Kraków #teatr

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.