Dominika Bednarczyk, Aleksander Gałązka, Teatr Słowackiego w Krakowie
Fot. Bartek Barczyk
ZE ŚWIATA TEATRU

Wyjątkowy spektakl w Teatrze im. Juliusza Słowackiego! Poznaj szczegóły Spóźnionych odwiedzin

To prawdziwa gratka dla fanów sztuki

Konrad Szczęsny 19 stycznia 2021 16:46
Dominika Bednarczyk, Aleksander Gałązka, Teatr Słowackiego w Krakowie
Fot. Bartek Barczyk

Nietuzinkowy, intrygujący, wciągający... Taki jest właśnie spektakl „Spóźnione odwiedziny” w reż. Iwony Kempy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie! Poznaj szczegóły tego wyjątkowego widowiska, którego streaming będzie miał miejsce już pod koniec tego miesiąca.

Jordan Tannahill „Spóźnione odwiedziny” w reż. Iwony Kempy w teatrze w Krakowie

Zaczyna się trochę jak w „Bogu mordu” Yasminy Rezy: dwa małżeństwa spotykają się, by porozmawiać o problemie, który skłócił ich dzieci. Tym razem jednak nie będzie śmiesznie, bo i temat nie nastraja do żartów. Wykluczenie, hejt, wreszcie samobójstwo – to problemy, które porusza ten tekst i które rozpaliły pospektaklowe dyskusje wśród publiczności w Kanadzie czy na West Endzie. Jak ta historia może rezonować w Polsce? W dzisiejszej Polsce? „Spóźnione odwiedziny” to fascynująca sztuka niewystawianego dotąd w Polsce, a cieszącego się ogromnym zainteresowaniem na świecie młodego kanadyjskiego artysty – Jordana Tannahilla.

Na scenie: Dominika Bednarczyk, Natalia Strzelecka, Maciej Jackowski, Marcin Sianko oraz gościnnie studenci AST: Aleksander Gałązka i Jakub Suwiński. Więcej informacji, kody dostępu i link do transmisji na żywo na www.teatrwkrakowie.pl.

Premiera już 29 stycznia 2021 roku, streaming na żywo z Domu Machin.  

Na zdjęciu poniżej Dominika Bednarczyk oraz Aleksander Gałązka:

Dominika Bednarczyk, Aleksander Gałązka, Teatr Słowackiego w Krakowie
Fot. Bartek Barczyk

TAGI #Kraków #teatr

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.