Teatr w Krakowie Materiały prasowe
Fot. fot. Bartek Barczyk/Materiały PRasowe
ZE ŚWIATA KULTURY

Teatr w Krakowie przeniesie widzów z realnej przestrzeni banku na magiczną wyspę Nibylandia!

Poznajcie szczegóły spektaklu!

Gabriela Czernecka 29 października 2020 11:58
Teatr w Krakowie Materiały prasowe
Fot. fot. Bartek Barczyk/Materiały PRasowe

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie znów przeniesie widzów do innego świata. Tym razem za sprawą historii Piotrusia Pana i... słynnego pirata Jakuba Haka! Poznajcie szczegóły.

Spektakl Piotruś Pan i Jakub Hak

Już dziś premierę będzie miał spektakl o niezwykłej historii Piotrusia Pana. Piękne, historyczne wnętrza krakowskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego zmienią się w scenę teatralną za sprawą Mirka Kaczmarka, wybitnego scenografa i kostiumologa teatralnego. Twórcy spektaklu przeniosą widzów z realnej przestrzeni banku na magiczną wyspę Nibylandię, by tam – raz jeszcze – przeżyć mrożące krew w żyłach spotkanie Piotrusia Pana z Jakubem Hakiem, a także pomówić o złocie, skarbach i o tym, co w życiu ma największą wartość.

Piotruś Pan i Jakub Hak w adaptacji Macieja Podstawnego i w reżyserii Magdaleny Miklasz to całkiem nowa opowieść o Wiecznym Chłopcu, Wendy, potężnych Wróżkach i słynnym piracie Jakubie Haku. Choć inspirowana oryginałem - powieścią J.M. Barriego, bez wątpienia zaskoczy także tych, którzy doskonale znają historię Piotrusia Pana.  

Na Scenie Banku Opowieści w unikalnej przestrzeni Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP zobaczymy: Martę Walderę, Annę Obszańską, Tomasza Międzika, Krzysztofa Piątkowskiego, Mateusza Janickiego i Macieja Jackowskiego. Po każdym spektaklu widzowie zostaną zaproszeni na warsztat edukacyjny przygotowany przez Partnera spektaklu - Narodowy Bank Polski, podczas którego magia teatralnej podróży połączona będzie z wiedzą ekonomiczną.

Premiera 29 października 2020 Tymczasem w Nibylandii. Nie możecie tego przegapić!  

Teatr w Krakowie mat. prasowe
Fot. Bartek Barczyk dla Teatr w Krakowie/ Mat. prasowe

TAGI #Kraków #teatr

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.