Teatr w Krakowie Materiały prasowe
Fot. fot. Bartek Barczyk/Materiały PRasowe
ZE ŚWIATA KULTURY

Teatr w Krakowie przeniesie widzów z realnej przestrzeni banku na magiczną wyspę Nibylandia!

Poznajcie szczegóły spektaklu!

Gabriela Czernecka 29 października 2020 11:58
Teatr w Krakowie Materiały prasowe
Fot. fot. Bartek Barczyk/Materiały PRasowe

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie znów przeniesie widzów do innego świata. Tym razem za sprawą historii Piotrusia Pana i... słynnego pirata Jakuba Haka! Poznajcie szczegóły.

Spektakl Piotruś Pan i Jakub Hak

Już dziś premierę będzie miał spektakl o niezwykłej historii Piotrusia Pana. Piękne, historyczne wnętrza krakowskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego zmienią się w scenę teatralną za sprawą Mirka Kaczmarka, wybitnego scenografa i kostiumologa teatralnego. Twórcy spektaklu przeniosą widzów z realnej przestrzeni banku na magiczną wyspę Nibylandię, by tam – raz jeszcze – przeżyć mrożące krew w żyłach spotkanie Piotrusia Pana z Jakubem Hakiem, a także pomówić o złocie, skarbach i o tym, co w życiu ma największą wartość.

Piotruś Pan i Jakub Hak w adaptacji Macieja Podstawnego i w reżyserii Magdaleny Miklasz to całkiem nowa opowieść o Wiecznym Chłopcu, Wendy, potężnych Wróżkach i słynnym piracie Jakubie Haku. Choć inspirowana oryginałem - powieścią J.M. Barriego, bez wątpienia zaskoczy także tych, którzy doskonale znają historię Piotrusia Pana.  

Na Scenie Banku Opowieści w unikalnej przestrzeni Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP zobaczymy: Martę Walderę, Annę Obszańską, Tomasza Międzika, Krzysztofa Piątkowskiego, Mateusza Janickiego i Macieja Jackowskiego. Po każdym spektaklu widzowie zostaną zaproszeni na warsztat edukacyjny przygotowany przez Partnera spektaklu - Narodowy Bank Polski, podczas którego magia teatralnej podróży połączona będzie z wiedzą ekonomiczną.

Premiera 29 października 2020 Tymczasem w Nibylandii. Nie możecie tego przegapić!  

Teatr w Krakowie mat. prasowe
Fot. Bartek Barczyk dla Teatr w Krakowie/ Mat. prasowe

TAGI #Kraków #teatr

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.