Ta sztuka ma przeszłość i… przyszłość!

Marcin Brzeziński 9 czerwca 2018 07:31

Już w najbliższą sobotę, 9 czerwca, o godz. 18:00 na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 5, odbędzie się uroczyste otwarcie 26. Międzynarodowego Biennale Plakatu. Podczas uroczystego wernisażu ogłoszone zostaną wyniki konkursu głównego i konkursu tematycznego, poświęconego 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę i inne kraje regionu Europy Środkowej. Zwycięzców wyłoni jury, w skład którego wchodzą: Jianping He (Niemcy/Chiny), Anna Naumova (Rosja), Catherine Zask (Francja), Zdzisław Schubert (Polska) i Jerzy Skakun (Polska). Następnie na dziedzińcu Akademii rozpocznie się koncert zespołu Kulka/Kucz. Wernisaż potrwa do godziny 23:00. Wśród gości wydarzenia znajdą się światowej sławy polscy i zagraniczni artyści: plakaciści, projektanci i architekci.
Podczas uroczystego wernisażu - po raz pierwszy - będzie można obejrzeć wystawę konkursu głównego (Galeria Salon Akademii, wejście od ulicy Traugutta), prace członków Jury (hol Pałacu Czapskich) oraz plakaty, które rywalizowały w konkursie tematycznym (dziedziniec Akademii). Wystawy będą dostępne dla zwiedzających od 10 czerwca do 15 lipca. Równolegle z Biennale odbędzie się Akademia Otwarta ASP czyli coroczne święto uczelni, w czasie którego pracownie zamieniają się w galerie, a studenci pokazują efekty swojej całorocznej pracy. Na wszystkie wydarzenia 26. Międzynarodowego Biennale Plakatu wstęp jest wolny. Zapraszamy! 

1/5
26. Międzynarodowe Biennale Plakatu
Copyright @Materiały prasowe
1/5

Jerzy Skakun (Polska).

2/5
26. Międzynarodowe Biennale Plakatu
Copyright @Materiały prasowe
2/5

Anna Naumova (Rosja).

3/5
26. Międzynarodowe Biennale Plakatu
Copyright @Materiały prasowe
3/5

Jianping He (Niemcy/Chiny).

4/5
26. Międzynarodowe Biennale Plakatu
Copyright @Materiały prasowe
4/5

Zdzisław Schubert (Polska).

5/5
26. Międzynarodowe Biennale Plakatu
Copyright @Materiały prasowe
5/5

Catherine Zask (Francja).

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.