Magdalena Popławska jako Agnieszka Osiecka
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Znamy kolejne szczegóły serialu o życiu Agnieszki Osieckiej!

Premiera już wiosną 2020 roku

Weronika Kostyra 8 października 2019 07:49
Magdalena Popławska jako Agnieszka Osiecka
Fot. Materiały prasowe

Telewizja Polska przygotowuje serial o fascynującym życiu Agnieszki Osieckiej. W tym roku od jej śmierci minęły 22 lata. Produkcję serialu rozpoczęto od razu po tym, jak córka artystki, Agata Passent, wyraziła zgodę na jego powstanie. Zdjęcia już się rozpoczęły, a premiera jest planowana na wiosnę 2020 roku. Co już wiemy o serialu?

Serial o życiu Agnieszki Osieckiej

Artystka zmarła w 1997 roku w wieku zaledwie 60 lat. Jest jednak obecna w licznych tekstach piosenek, które po sobie zostawiła. Całe swoje barwne życie związała ze sztuką. Była otoczona wybitnymi artystami i osobistościami epoki PRL-u. Była związana z Markiem Hłasko i Jeremim Przyborą, a przyjaźniła się z Marylą Rodowicz i Sewerynem Krajewskim. Wiecznie zakochana i wolna miała opinię łamaczki serc. Agnieszka Osiecka napisała ponad dwa tysiące tekstów piosenek. Wiele z nich na trwałe wpisało się w historię polskiej muzyki. Była nie tylko poetką. Pisała opowiadania, bajki, książki fabularne, a także była autorką spektakli teatralnych i telewizyjnych. Ukończyła łódzką Filmówkę. Fascynowała się też fotografią.

W serialu życie Agnieszki Osieckiej ma być podzielone na dwa okresy, dlatego w poetkę wcielą się dwie aktorki. Po rozpatrzeniu wielu kandydatek zdecydowano, że będą to Magdalena Popławska, fanka jej twórczości, a także laureatka nagrody jej imienia Festiwalu Piosenki Aktorskiej z 2003 roku oraz Eliza Rycembel. W obsadzie serialu zobaczymy także między innymi: Marię Pakulnis, Jana Frycza, Grzegorza Małeckiego i Mikołaja Roznerskiego. Reżyserami serialu zostali Michał Rosa i Robert Gliński.

„Serial Osiecka składa się z 13 odcinków. W pierwszych pięciu epizodach Agnieszkę Osiecką gra Eliza Rycembel i są to czasy od studiów do pierwszej działalności w STSie, a potem, aż do śmierci Osieckiej, gram ja. W pracy nad rolą raczej niewiele mnie zaskoczyło, po prostu poznałam kilka nowych, drobnych faktów na temat Osieckiej, których wcześniej nie znałam. Przygotowując się, czytając pamiętniki, książki o niej, których jest sporo, po prostu jeszcze bardziej pokochałam Osiecką”, powiedziała Magdalena Popławska w rozmowie z telemagazyn.pl.

Aktorka zdradziła, że Agata Passent zaakceptowała ją w roli swojej matki. Udzieliła jej też potrzebnych wskazówek. „Agata Passent nie miała do mnie żadnych uwag i zostawiła mi pełną wolność, ale to raczej ja miałam do niej prośby, chciałam się spotkać i zainspirować jeszcze bardziej”, powiedziała.

Czekacie na ten serial? 

Eliza Rycembel jako Agnieszka Osiecka
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…