Magdalena Popławska jako Agnieszka Osiecka
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Znamy kolejne szczegóły serialu o życiu Agnieszki Osieckiej!

Premiera już wiosną 2020 roku

Weronika Kostyra 8 października 2019 07:49
Magdalena Popławska jako Agnieszka Osiecka
Fot. Materiały prasowe

Telewizja Polska przygotowuje serial o fascynującym życiu Agnieszki Osieckiej. W tym roku od jej śmierci minęły 22 lata. Produkcję serialu rozpoczęto od razu po tym, jak córka artystki, Agata Passent, wyraziła zgodę na jego powstanie. Zdjęcia już się rozpoczęły, a premiera jest planowana na wiosnę 2020 roku. Co już wiemy o serialu?

Serial o życiu Agnieszki Osieckiej

Artystka zmarła w 1997 roku w wieku zaledwie 60 lat. Jest jednak obecna w licznych tekstach piosenek, które po sobie zostawiła. Całe swoje barwne życie związała ze sztuką. Była otoczona wybitnymi artystami i osobistościami epoki PRL-u. Była związana z Markiem Hłasko i Jeremim Przyborą, a przyjaźniła się z Marylą Rodowicz i Sewerynem Krajewskim. Wiecznie zakochana i wolna miała opinię łamaczki serc. Agnieszka Osiecka napisała ponad dwa tysiące tekstów piosenek. Wiele z nich na trwałe wpisało się w historię polskiej muzyki. Była nie tylko poetką. Pisała opowiadania, bajki, książki fabularne, a także była autorką spektakli teatralnych i telewizyjnych. Ukończyła łódzką Filmówkę. Fascynowała się też fotografią.

W serialu życie Agnieszki Osieckiej ma być podzielone na dwa okresy, dlatego w poetkę wcielą się dwie aktorki. Po rozpatrzeniu wielu kandydatek zdecydowano, że będą to Magdalena Popławska, fanka jej twórczości, a także laureatka nagrody jej imienia Festiwalu Piosenki Aktorskiej z 2003 roku oraz Eliza Rycembel. W obsadzie serialu zobaczymy także między innymi: Marię Pakulnis, Jana Frycza, Grzegorza Małeckiego i Mikołaja Roznerskiego. Reżyserami serialu zostali Michał Rosa i Robert Gliński.

„Serial Osiecka składa się z 13 odcinków. W pierwszych pięciu epizodach Agnieszkę Osiecką gra Eliza Rycembel i są to czasy od studiów do pierwszej działalności w STSie, a potem, aż do śmierci Osieckiej, gram ja. W pracy nad rolą raczej niewiele mnie zaskoczyło, po prostu poznałam kilka nowych, drobnych faktów na temat Osieckiej, których wcześniej nie znałam. Przygotowując się, czytając pamiętniki, książki o niej, których jest sporo, po prostu jeszcze bardziej pokochałam Osiecką”, powiedziała Magdalena Popławska w rozmowie z telemagazyn.pl.

Aktorka zdradziła, że Agata Passent zaakceptowała ją w roli swojej matki. Udzieliła jej też potrzebnych wskazówek. „Agata Passent nie miała do mnie żadnych uwag i zostawiła mi pełną wolność, ale to raczej ja miałam do niej prośby, chciałam się spotkać i zainspirować jeszcze bardziej”, powiedziała.

Czekacie na ten serial? 

Eliza Rycembel jako Agnieszka Osiecka
Fot. Materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.