Film Sekretne życie zwierzaków 2
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Co robią zwierzaki, gdy nikt nie patrzy? W kinach Sekretne życie zwierzaków domowych 2

Premiera 28 czerwca

Łukasz Kaliński 20 czerwca 2019 08:28
Film Sekretne życie zwierzaków 2
Fot. Materiały prasowe

Do kin powracają bohaterowie animacji, która odpowiedziała na pytanie dręczące wielu właścicieli zwierząt: co robią ich pupile, gdy zostają same w domu? Pierwsza część filmu w reżyserii Chrisa Renauda zarobiła w kinach blisko 900 milionów dolarów. Czy kontynuacja powtórzy ten sukces? Po słabym początku w amerykańskich kinach będzie o to trudno. Sekretne życie zwierzaków domowych 2 w kinach od 28 czerwca.

„Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. Opis fabuły

W życiu teriera Maxa zmieniło się wiele. Jego pani wyszła niedawno za mąż i wychowuje dziecko – Liama. Max jest tak zaangażowany w chronienie Liama, że aż nabawił się tiku nerwowego. Podczas wyprawy na wieś, Max i Duke – jego przyszywany brat oraz przyjaciel, poznają krowy – wegetarianki, gościnne lisy, a także przerażającego indora. Na szczęście Max otrzymuje wsparcie od miejscowego psa – Koguta, który pokazuje mu, że dobre życie to więcej luzu – także dla Liama. Wydobywa też z Maxa samca alfa. Tymczasem kotka Chloe odkryła radość z codziennych kocich drzemek, a w życiu szpica miniaturowego Bridget doszło do małej komplikacji. Kiedy Max wyjeżdżał na wieś, powierzył jej pod opiekę ukochaną zabawkę. Tyle, że zabawka wypadła z łap Bridget i teraz znajduje się w apartamencie pewnej kociary, która wychowuje dziesiątki kotów. Aby odzyskać zabawkę, Bridget musi stać się… kotem. Pomoże jej w tym Chloe. Nieco szalony, choć niezwykle słodki króliczek Tuptuś odkrywa zaś w sobie superbohatera (takie kostiumy zakłada mu jego pani – Molly). Kiedy jednak nieustraszona Shih Tzu Daisy zabiera go w niebezpieczną misję, okazuje się, że nie szata zdobi… królika. (opis dystrybutora)

O filmie „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”

– Kiedy pracujesz nad sequelem, głównym celem jest zaproszenie widzów na spotkanie z bohaterami, których pokochali, ale pokazanie także czegoś nowego, nowych postaci, nowych przygód, emocji – mówi Chris Meledandri, szef wytwórni Illumination, która wyprodukowała film. – Publiczność, przychodząc do kin na drugą część filmu, pragnie zobaczyć swoich ukochanych bohaterów, zobaczyć, co u nich słychać, jacy są dziś. Nie można więc pokazać widzom powtórki z rozrywki. Dlatego zależało nam, by pokazać dalsze losy zwierzaków, chociaż zrobiliśmy to tak, by ten, kto nie widział pierwszej części, mógł wszystko zrozumieć.

– Pracując nad scenariuszem, przerzucaliśmy się pomysłami – wspomina reżyser Chris Renaud. – Ukazanie rodzącej się relacji między dzieckiem a psem było jednym z najlepszych pomysłów, bo przecież to dzieje się w tak wielu rodzinach i generuje coś, co można nazwać jedynie „prawdziwą miłością”. – Osobiście najbardziej zachwyca mnie w drugiej części wyzyskanie aspektu, na który nie wszyscy zwracają uwagę: relacji między zwierzakami a ludźmi. Bo przecież nie jest tak, że tylko my, ludzie, troszczymy się o nasze zwierzaki. One także troszczą się o nas – dodaje Meledandri.

Zwiastun filmu „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”

Film Renauda to dubbingowy debiut Harrisona Forda, który użyczył głosu psu Kogutowi. – Nikt nigdy wcześniej mnie o to nie poprosił – wspomina aktor – Moja pierwsza myśl? „Naprawdę chcecie, abym był mówił głosem psa?”. Ale oni wtedy powiedzieli „Nie, chcemy twojego głosu”. Szybko się zorientowałem na czym rzecz polega. Kogut to moja karykatura, dlatego mnie chcieli do tej roli. W polskiej wersji językowej w roli Koguta usłyszymy Mirosława Zbrojewicza.

Wśród gwiazd, które można usłyszeć w oryginalnej wersji językowej filmu jest również Kevin Hart, którego głosem mówi króliczek Tuptuś. – Bycie superbohaterem jest dla niego wszystkim – śmieje się Hart. – Każdego dnia próbuje sobie udowodnić, że jest kimś więcej, a kiedy popełnia błędy, natychmiast tłumaczy, że zrobił je intencjonalnie. Najśmieszniejsze, że w końcu sam zaczyna w to wszystko wierzyć. W tej części Tuptuś nie ma wokół siebie tylu popleczników, ilu miał w „jedynce”. Musi więc stawić czoła rzeczywistości, w której okazuje się, że nie zawsze ma najlepsze pomysły, że nie zawsze jest mistrzem świata we wszystkim, za co się zabiera. Ale dzięki temu, choć na początku go to upokarza, staje się dojrzalszy, mądrzejszy – kończy aktor. Rola Tuptusia w polskiej wersji językowej przypadła w udziale Pawłowi Kruczowi.

W polskiej wersji językowej usłyszymy również m.in. Tomasza Borkowskiego, Monikę Węgiel, Jakuba Wieczorka, Agnieszkę Mrozińską i Zofię Zborowską. Sekretne życie zwierzaków domowych 2 w kinach od 28 czerwca. 

Plakat filmu Sekretne życie zwierzaków domowych 2:

plakat filmu Sekretne życie zwierzaków 2
Fot. United International Pictures/materiały prasowe

TAGI #film #kino

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.