Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Kim Catrall, Samantha Jones
Fot. SCREEN HBO
ZE ŚWIATA FILMU

Kim Cattrall świętuje dziś urodziny! Czego nauczyła nas jej serialowa postać, czyli Samantha Jones?

Bohaterka „Seksu w Wielkim Mieście” wie, czego pragną kobiety!

Ksenia Krasko 21 sierpnia 2019 13:26
Kim Catrall, Samantha Jones
Fot. SCREEN HBO

Kim Cattrall świętuje 63. urodziny! Aktorkę doskonale zna każda fanka serialu Seks w Wielkim Mieście, ponieważ właśnie w nim wcieliła się w kultową już postać naszej popkultury, czyli Samanthę Jones. Odważną, kontrowersyjną i nie mającą zahamowań specjalistkę od PR pokochali wszyscy, a jej zbyt frywolny (na pierwszy rzut oka) tryb życia jest bardziej słuszny, niż nam się wydaje! Czego nauczyła nas Samantha Jones?

Samantha Jones: sposób na życie

  • Przede wszystkim – pokochaj siebie!

Nie rezygnuj z rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność. I nie chodzi tylko o seks, który tak bardzo uwielbia serialowa Samantha, ale o wszystko – hobby, styl, zawód, miłość... Nie obawiaj się, że wyjdziesz na osobę niedojrzałą, lub dziwną. Nawet negatywne komentarze nie powinny Cię ograniczać i powodować, że rezygnujesz ze swoich pragnień. Nie trać czasu na osoby, które nie akceptują Ciebie w całości.

„Kocham cię, ale siebie kocham bardziej. Od 49 lat jestem w związku i właśnie nad nim muszę popracować”

  • Opinia innych nie ma dużego znaczenia

Za każdym razem, kiedy zaczniesz zastanawiać się nad tym, czy coś Ci wypada, czy też nie, zadaj sobie pytanie, kto tak naprawdę decyduje o tym, co możesz, a czego nie? Tylko Ty odpowiadasz za swoje szczęście.

Kim Catrall, Samantha Jones
Fot. SCREEN HBO

  • Bądź pewna siebie!

Nie pozwalaj innym na krytykę (o ile nie jest słuszna) i ocenianie Ciebie przez pryzmat stereotypów, ponieważ ryzykujesz, że stracisz kontrolę nad własnym życiem. Samantha często mówi stanowcze „nie” wszelkim zakazom i nakazom, i warto wziąć z niej przykład.

„Zawsze wyglądaj tak, jakbyś wiedziała, czego chcesz. Nawet jeśli nie wiesz”

  • Nie ukrywaj swoich emocji, szczególnie tych negatywnych

Samantha Jones nie ma z tym żadnego problemu. Jest szczera i uczciwie mówi, kiedy ktoś jej przeszkadza, lub coś jej się nie podoba. Bez względu na konsekwencje. Nie znosimy, kiedy ktoś nas okłamuje, lub na siłę udaje przyjazne nastawienie – dlatego Ty również naucz się mówić wprost i nie tłum emocji.

Kim Catrall, Samantha Jones
Fot. SCREEN HBO

  • Seks jest sztuką...

Miłość i seks w prawdziwym życiu nie wyglądają tak samo, jak w świecie filmów i seriali. Samantha Jones jest jednak ekspertką w tym temacie, i warto wziąć z niej przykład w jednej kwestii – spełniaj swoje fantazje. Wszystkie!

„Ten, kto ma sukcesy w łóżku, ma sukcesy w życiu”

  • Pielęgnuj przyjaźń

Serialowa Samantha jest wierną przyjaciółką. Chociaż może słusznie skrytykować Carrie, Mirandę lub Charlotte, robi wszystko, co może, aby pomóc im rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy. Wspiera przyjaciółki, kiedy tego potrzebują, i sama może liczyć na ich wyrozumiałość oraz miłość, o czym przekonuje się podczas choroby.

Seks w Wielkim Mieście
Fot. SCREEN HBO

  • Nie szukaj miłości na siłę

Samantha miała wielu partnerów, właściwie nie angażowała się w stałe związki. Na pewno nie była romantyczką, i chociaż nie każdej osobie odpowiada taka otwartość na seks, jest jedna rzecz, którą warto przemyśleć. Samantha Jones nie poszukuje miłości na siłę, ale cieszy się życiem, trafiając w końcu na tego jedynego. Wniosek – nie marnuj swojego czasu na osoby, z którymi tak naprawdę nic Cię nie łączy. Nie warto!

„Jeśli powiesz mężczyźnie, że go nienawidzisz – masz szansę na najlepszy seks w swoim życiu. Jeśli powiesz mu, że go kochasz – prawdopodobnie nigdy więcej go nie zobaczysz”

Kim Catrall, Samantha Jones
Fot. SCREEN HBO

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.