Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Kim Catrall, Samantha Jones
Fot. SCREEN HBO
ZE ŚWIATA FILMU

Kim Cattrall świętuje dziś urodziny! Czego nauczyła nas jej serialowa postać, czyli Samantha Jones?

Bohaterka „Seksu w Wielkim Mieście” wie, czego pragną kobiety!

Ksenia Krasko 21 sierpnia 2020 18:55
Kim Catrall, Samantha Jones
Fot. SCREEN HBO

Kim Cattrall świętuje dziś 64. urodziny! Aktorkę doskonale zna każda fanka serialu Seks w Wielkim Mieście, ponieważ właśnie w nim wcieliła się w kultową już postać naszej popkultury. Zasady życia odważnej, kontrowersyjnej i nie mającej zahamowań specjalistki od PR mogą być bardziej słuszne, niż nam się wydaje! Czego nauczyła nas Samantha Jones?

Samantha Jones: sposób na życie

  • Przede wszystkim – pokochaj siebie!

Nie rezygnuj z rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność. I nie chodzi tylko o seks, który tak bardzo uwielbia serialowa Samantha, ale o wszystko – hobby, styl, zawód, miłość... Nie obawiaj się, że wyjdziesz na osobę niedojrzałą, lub dziwną. Nawet negatywne komentarze nie powinny Cię ograniczać i powodować, że rezygnujesz ze swoich pragnień. Nie trać czasu na osoby, które nie akceptują Ciebie w całości.

„Kocham cię, ale siebie kocham bardziej. Od 49 lat jestem w związku i właśnie nad nim muszę popracować”

  • Opinia innych nie ma dużego znaczenia

Za każdym razem, kiedy zaczniesz zastanawiać się nad tym, czy coś Ci wypada, czy też nie, zadaj sobie pytanie, kto tak naprawdę decyduje o tym, co możesz, a czego nie? Tylko Ty odpowiadasz za swoje szczęście.

Kim Catrall, Samantha Jones
Fot. SCREEN HBO

  • Bądź pewna siebie!

Nie pozwalaj innym na krytykę (o ile nie jest słuszna) i ocenianie Ciebie przez pryzmat stereotypów, ponieważ ryzykujesz, że stracisz kontrolę nad własnym życiem. Samantha często mówi stanowcze „nie” wszelkim zakazom i nakazom, i warto wziąć z niej przykład.

„Zawsze wyglądaj tak, jakbyś wiedziała, czego chcesz. Nawet jeśli nie wiesz”

  • Nie ukrywaj swoich emocji, szczególnie tych negatywnych

Samantha Jones nie ma z tym żadnego problemu. Jest szczera i uczciwie mówi, kiedy ktoś jej przeszkadza, lub coś jej się nie podoba. Bez względu na konsekwencje. Nie znosimy, kiedy ktoś nas okłamuje, lub na siłę udaje przyjazne nastawienie – dlatego Ty również naucz się mówić wprost i nie tłum emocji.

Kim Catrall, Samantha Jones
Fot. SCREEN HBO

  • Seks jest sztuką...

Miłość i seks w prawdziwym życiu nie wyglądają tak samo, jak w świecie filmów i seriali. Samantha Jones jest jednak ekspertką w tym temacie, i warto wziąć z niej przykład w jednej kwestii – spełniaj swoje fantazje. Wszystkie!

„Ten, kto ma sukcesy w łóżku, ma sukcesy w życiu”

  • Pielęgnuj przyjaźń

Serialowa Samantha jest wierną przyjaciółką. Chociaż zdarza jej się krytykować Carrie, Mirandę lub Charlotte, tak naprawdę robi wszystko, co może, aby pomóc im w najtrudniejszych chwilach. Wspiera przyjaciółki, kiedy tego potrzebują, i sama może liczyć na ich wyrozumiałość oraz miłość, o czym przekonuje się podczas choroby.

Seks w Wielkim Mieście
Fot. SCREEN HBO

  • Nie szukaj miłości na siłę

Samantha miała wielu partnerów, nie angażowała się w stałe związki. Na pewno nie była romantyczką, i chociaż nie każdej osobie odpowiada taka otwartość na seks, jest jedna rzecz, którą warto przemyśleć. Samantha Jones nie poszukuje miłości na siłę, ale cieszy się życiem, trafiając w końcu na tego jedynego. Wniosek – nie marnuj swojego czasu na osoby, z którymi tak naprawdę nic Cię nie łączy. Nie warto. 

„Jeśli powiesz mężczyźnie, że go nienawidzisz – masz szansę na najlepszy seks w swoim życiu. Jeśli powiesz mu, że go kochasz – prawdopodobnie nigdy więcej go nie zobaczysz”

Kim Catrall, Samantha Jones
Fot. SCREEN HBO

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.