Seks w wielkim mieście, serial
Fot. East News
ZE ŚWIATA SERIALI

Kultowy serial Seks w Wielkim Mieście kończy dziś 21 lat!

Sprawdź, czego o nim nie wiesz!

Ksenia Krasko 6 czerwca 2019 17:15
Seks w wielkim mieście, serial
Fot. East News

Dziś, 6. czerwca, mija dokładnie 21 lat, od kiedy świat zobaczył pierwszy odcinek kultowego serialu Seks w Wielkim Mieście! Produkcja HBO, oparta na książce Candace Bushnell i jej cotygodniowych felietonach w New York Observer, wciąż ma rzeszę wiernych fanów. Poznajmy najciekawsze fakty z planu!

Ciekawostki o serialu Seks w Wielkim Mieście

 • Postać Mr Biga inspirowana jest byłym partnerem autorki książki, Candace Bushnell – wydawcą Ronem Galotti, a szczególnie jego charakterem. Niektóre wydarzenia w serialu to prawdziwe przeżycia ekipy filmowej, jak słynne zerwanie za pomocą karteczki samoprzylepnej.
 • Carrie i Big tak naprawdę nie powinni być razem! Twórca serialu, Darren Star, ujawnił, że końcowe sceny za bardzo przypominały konwencjonalną komedię romantyczną, chociaż produkcja udowodniała, że szczęście kobiety wcale nie zależy od małżeństwa.
 • Niedawno ujawniono, że rolę Mr Biga miał zagrać... Alec Baldwin! Jednak Chris Noth okazał się idealny, z czym nie możemy się nie zgodzić. Co ciekawe, imię John, które poznajemy w ostatniej scenie ostatniego odcinka, to kwestia przypadku.

Seks w Wielkim Mieście
Fot. SCREEN HBO

 • Adres Carrie Bradshaw – East 73rd Street – nie istnieje. Właściwie, adresy Samanthy (300 Gansevoort Street), Charlotte (700 Park Avenue) i Mirandy (331 West 78th Street) też zostały zmyślone. Zewnętrzne ujęcia były kręcone w West Village przy 66 Perry Street.
 • Spódniczka baletnicy, czyli tutu, którą Carrie ma na sobie w czołówce, kosztowała tylko 5 dolarów. I chociaż trudno dziś w to uwierzyć, ale początek serialu miał wyglądać zupełnie inaczej! Porównując obie wersje zdecydowanie wolimy tą, którą znamy...
 • W pierwszej wersji czołówki bliźniacze wieże World Trade Center pojawiają się dwa razy – na samym początku przy nazwie serialu, i przy nazwisku Parker. Po tragicznych wydarzeniach z 11 września 2001 roku zamieniono je na Empire State Building.

 • W 2001 roku Sarah Jessica Parker została producentką wykonawczą serialu. Zadbała też o specjalny zapis w swoim kontrakcie, gwarantujący, że nigdy nie pojawi się nago na ekranie. Ujawniła też, że grając postać Carrie Bradshaw nosiła obcasy przez 18 godzin na dobę!
 • Żadna z głównych bohaterek nie założyła tego samego stroju podczas kręcenia serialu, aż do ostatniego odcinka – wtedy Carrie zakłada futro z pierwszego sezonu. Większość kreacji była wypożyczona, ale Sarah Jessica Parker zachowała prawie wszystkie ubrania. Podobnie jak Cynthia Nixon, ale z innego powodu – rzeczy serialowej Mirandy były kupowane, ze względu na niestandardowy wzrost i budowę ciała aktorki.

Seks w Wielkim Mieście
Fot. SCREEN HBO

 • Carrie Bradshaw pierwotnie miała być brunetką, ale producenci zmienili zdanie i zrobili z niej blondynkę tuż przed kręceniem wstępnego odcinka. A Cynthia Nixon jest naturalną blondynką, ale ze względu na rolę Mirandy Hobbes zgodziła się przefarbować włosy. Nie ma również przekłutych uszu, więc musiała nosić klipsy.
 • Kim Cattrall – czyli Samantha Jones, bez której tak naprawdę nie możemy wyobrazić sobie tego serialu – odrzuciła propozycję swojej roli dwa razy! W końcu została przekonana przez producenta, i dała serialowi szansę. Jednak po latach wypłynęły nieprzyjemne fakty o trudnej współpracy na planie. Cattrall przyznała, że nie czuła się tam dobrze, szczególnie narzekając na współpracę z Parker.
 • Kristin Davis, urocza Charlotte York Goldenblatt, przyznała, że jej babcia nigdy nie oglądała Seksu w Wielkim Mieście – aktorka stwierdziła, że serial byłby dla niej zbyt wstrząsający.

Seks w Wielkim Mieście
Fot. SCREEN HBO

 • Koktajle, uwielbiane przez bohaterki serialu, były fałszywe, ale jedzenie jak najbardziej prawdziwe. Ze wspomnień aktorek wiemy, że drink Cosmopolitan to po prostu mieszanką wody i barwnika spożywczego lub soku żurawinowego, bezalkoholowe piwo imbirowe zastępowało szampana, a czerwone wino to nic innego jak napój winogronowy. A co z jedzeniem? Sarah Jessica Parker przyznała, że aktorki zawsze zjadały to, co miały na talerzu, i nie narzekały na jakość tych dań.

Seks w Wielkim Mieście
Fot. SCREEN HBO

 • Rola, którą zagrał Matthew McConaughey w epizodzie Escape from New York, była przeznaczona dla Aleca Baldwina – aktor odmówił. Wtedy propozycję otrzymali George Clooney i Warren Beatty, ale również nic z tego nie wyszło.
 • Ostatni odcinek serialu został nakręcony zaledwie cztery dni przed emisją telewizyjną!
 • Carrie Bradshaw w ciągu 6-ciu sezonów serialu zadaje łącznie 92 pytania. Jej rozważań nie ma jedynie w ostatnich dwóch odcinkach.

Seks w Wielkim Mieście
Fot. SCREEN HBO

Seks w Wielkim Mieście
Fot. SCREEN HBO

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!