film „Escape Room”
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Premiera horroru Escape Room została wstrzymana!

Dystrybutor podjął taką decyzję po tragedii w Koszalinie...

Weronika Kostyra 7 stycznia 2019 21:10
film „Escape Room”
Fot. Materiały prasowe

W piątek do polskich kin miał wejść film Escape Room, horror o grupie osób uwięzionych w tytułowym pomieszczeniu. Muszą rozwiązać zagadkę, aby przeżyć. Po tragedii do jakiej doszło w miniony w piątek w Koszalinie dystrybutor filmu zdecydował o wstrzymaniu premiery.

Premiera filmu „Escape Room” wstrzymana

W piątek w koszalińskim escape roomie, na skutek zatrucia tlenkiem węgla, zmarło pięć dziewcząt. Pożar wybuchł w pomieszczeniu obok, zaś w malutkim, siedmiometrowym pokoju, nie było wyjścia ewakuacyjnego.

Dystrybutor horroru Escape Room, firma United International Pictures poinformowała, że polska premiera filmu została wstrzymana na czas nieokreślony. Światowa premiera filmu miała już miejsce. W Polsce film był już szeroko promowany. W oficjalnym komunikacie nie podano powodów decyzji, jednak są one oczywiste. „Uprzejmie informujemy, że dystrybucja filmu została wstrzymana”, czytamy.

4 stycznia, młode dziewczyny: Julia, Amelia, Karolina, Wiktora i Gosia wybrały się do escape roomu, by świętować urodziny jednej z nich. Ich zadaniem było rozwiązanie zagadki w godzinę i wydostanie się z pomieszczenia. Niestety, w pomieszczeniu obok wybuchł pożar. Dym zaczął wdzierać się do środka, a 15-latki usiłowały się wydostać i wzywały pomoc. Ratować je próbował pracownik escape roomu, 25-letni Radosław D. Nie udało mu się. Sam został poszkodowany – doznał poważnych poparzeń.

Po tragedii ustalono, że escape roomie dopuszczono się wielu zaniedbań. Jego kierownik trafił do aresztu i postawiono mu zarzuty umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci osób. Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zlecił też kontrole takich miejsc w całym kraju. 

 

Film Escape Room
Fot. Materiały promocyjne

Film Escape Room
Fot. Materiały promocyjne

TAGI #film #kino #tragedia

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?