Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. AP/Associated Press/East News
POŻEGNANIE

Znamy datę pogrzebu 15-latek, które zginęły w pożarze escape roomu w Koszalinie!

Pięć dziewcząt spocznie obok siebie...

Konrad Szczęsny 7 stycznia 2019 15:31
Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. AP/Associated Press/East News

W tę tragedię trudno uwierzyć wielu osobom. W piątek 4 stycznia w jednym z koszalińskich escape roomów zginęło pięć dziewczyn. Amelia, Karolina, Wiktora i Gosia świętowały tam urodziny piątej, Julii. Niestety, w sąsiednim pomieszczeniu wybuchł pożar. 15-latek nie udało się uratować, mimo podjęcia natychmiastowych czynności ratunkowych. Prezydent Koszalina Piotr Jedliński potwierdził, że zostaną one pochowane obok siebie na cmentarzu i podał termin uroczystości żałobnych.

Data pogrzebu 15-latek z Koszalina, które zginęły w escape roomie

Pogrzeb będzie wspólny. W czwartek odbędą się uroczystości pogrzebowe. Trwają w tej chwili jeszcze ustalenia z rodzinami ofiar, jak będą przeprowadzane. Pogrzeb będzie jeden. Będzie wspólny, dziewczęta spoczną obok siebie na koszalińskim cmentarzu”, powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Koszalina Piotr Jedliński. 

„Tego dnia nie odbędą się zajęcia dydaktyczne, szkoła zorganizuje opiekę dla dzieci, które do niej przyjdą”, poinformowała Karina Gajda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie, której uczennicami były 15-latki.

Jednocześnie zaapelowała do rodziców, by tego dnia postarali się znaleźć opiekę swoim dzieciom, które będą przebywały poza szkołą. 

Przypomnijmy, że piątka dziewcząt uczyła się w III klasie w koszalińskim Gimnazjum nr 9, obecnie będącego częścią Szkoły Podstawowej nr 18. Koledzy z klasy, bliscy i przyjaciele podkreślają, że były one bezkonfliktowe, uczyły się wzorowo i angażowały w życie towarzyskie szkoły.  

Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. Radek Kolesnik/REPORTER

Tragedia w escape roomie w Koszalinie
Fot. AP/Associated Press/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?