Ślepnąc od świateł, serial HBO
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA KULTURY

Narkotyczny thriller z Warszawą w tle... Premiera Ślepnąc od świateł już niebawem!

Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka

Weronika Kostyra 23 października 2018 14:45
Ślepnąc od świateł, serial HBO
Fot. Materiały prasowe

W sieci ukazał się zwiastun nowego polskiego serialu HBO Ślepnąc od świateł. Od razu wzbudził ogromne zainteresowanie widzów, którzy już nie mogą doczekać się jego premiery. Ośmioodcinkowy serial w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka.

O czym jest Ślepnąc od świateł, nowy serial HBO?

Ślepnąc od świateł to historia warszawskiego dilera, Kuby (w tej roli debiutujący Kamil Nożyński). Zamierzał studiować na ASP, ale jego życie potoczyło się inaczej. Stał się perfekcjonistą i prowadzi życie, które jest zagadką dla otoczenia. Jego klientami są gwiazdy, celebryci, politycy, bogate panie domu. Kuba obraca się w towarzystwie gangsterów, a jedyną bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina. Wypalony i zmęczony życiem, postanawia od niego uciec do Argentyny. Kiedy do wylotu pozostaje mu tydzień, z więzienia wychodzi gangster Dario (Jan Frycz). Kuba musi zmierzyć się z prawdą i ze swoją przeszłością…

Ślepnąc od świateł to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem”, powiedział o serialu jego reżyser Krzysztof Skonieczny.

W obsadzie między innymi: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura, Janusz Chabior, Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

Premiera Ślepnąc od świateł już 27 października. HBO udostępni od razy wszystkie odcinki. Będziecie oglądać? 

Ślepnąc od świateł, serial HBO
Fot. Materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.