Michał Żebrowski jako Wiedźmin, Viva! maj 2001
Fot. Robert Wolański
ZE ŚWIATA FILMU

Netflix nakręci serial o Wiedźminie. Nad produkcją czuwa sam Andrzej Sapkowski...

Twórcom zależy, by nie stracił on ducha oryginału

Weronika Kostyra 1 sierpnia 2018 17:15
Michał Żebrowski jako Wiedźmin, Viva! maj 2001
Fot. Robert Wolański

Odkąd Netflix ogłosił, że zamierza wyprodukować serial na podstawie sagi o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, nowy projekt stał się najbardziej wyczekiwaną produkcją. Szczególnie dzięki grom komputerowym popularny cykl ma fanów na całym świecie. Twórcom serialu zależy na tym, by nie stracił on ducha oryginału, dlatego nad produkcją czuwa sam Sapkowski, jako konsultant kreatywny. „Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu, których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek”, skomentował Andrzej Sapkowski.

Kilka odcinków ma wyreżyserować także Tomasz Bagiński. „Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom”, powiedział Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych.

Szczegóły serialu Netflixa o Wiedźminie

Serial ma składać się z ośmiu odcinków, jednak zdjęcia jeszcze się nie rozpoczęły. Prace nad scenariuszem zostały już zakończone. Ekipa szuka teraz lokacji w Europie, trwają także castingi. Praca na planie rozpocznie się najwcześniej pod koniec tego roku, dlatego gotowego sezonu możemy spodziewać się dopiero w 2020 roku. 

Michał Żebrowski jako Wiedźmin
Fot. Robert Wolański

Michał Żebrowski jako Wiedźmin
Fot. Robert Wolański

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.