Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Jordan Strauss/Invision/AP/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Razem na zawsze, w życiu i na ekranie... Oto historia miłości Daniela Craiga i Rachel Weisz

Ich przyjaźń przerodziła się w głębokie uczucie

Gabriela Czernecka 2 marca 2023 12:59
Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Daniel Craig i Rachel Weisz  uznawani są za jedną z najbardziej tajemniczych par show-biznesu, a zarazem jedną z najpiękniejszych w Hollywood. Poznali się wiele lat wcześniej, ale żadne z nich nie przypuszczało, że połączy ich głębsze uczucie... Wszystko zmieniło się w ciągu zaledwie kilku miesięcy, i tak z pary ekranowej stali się nią również w życiu prywatnym. Oto niezwykła historia Daniela Craiga i Rachel Weisz.

[Ostatnia aktualizacja tekstu na VUŻ 01.03.2024 r.]

Rachel Weisz i Daniel Craig - jak się poznali? 

Oboje wcześnie zaczęli karierę w świecie filmu. Do dziś nie wiadomo, kiedy faktycznie się poznali - oboje nie ujawniają zbyt wielu szczegółów na ten temat. Najprawdopodobniej ich drogi skrzyżowały się już w 1994 roku podczas pracy nad sztuką w National Theatre Studio. Krytyk w swojej recenzji sztuki dla The Daily Telegraph stwierdził, że żadne z nich nie było wówczas sławne, ale dało się wyczuć między nimi chemię, a cały obrazek, jaki razem stworzyli, był „smaczny i pełen namiętności”... 

CZYTAJ TAKŻE: „W mojej żonie jest ogień” - mówi o Penelopie Cruz zakochany w niej po uszy Javier Bardem

Polubili się, ale na tym się skończyło. Ich drogi rozdzieliły się. On został mężem aktorki Fiony Loundon, z którą w 1994 roku doczekał się córki. Ona umawiała się z producentem Darrenem Aronofskym, z którym ma syna, Henry’ego. Wcześniej spotkali się na planie filmu Enduring Love w 2004 roku, ale oboje byli wówczas w związkach.

Wszystko zmieniło się w 2010 roku. Rachel Weisz i Daniel Craig zagrali w filmie Dom snów, gdzie wcielili się w małżeństwo. Szybko prasa podała, że uczucie, jakie pojawiło się między nimi na planie, przeniosło się poza produkcję... Mimo plotek o łączącej ich relacji para zaprzeczała, że coś ich łączy. „Udało nam utrzymać to w sferze prywatnej i mamy wiele ludzi, którym musimy za to podziękować”, powiedział Daniel Craig w rozmowie z GQ w 2015 roku. 

Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Bowers/Getty Images/East News

Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Mark Robert Milan/GC Images

Historia miłości Daniela Craiga i Rachel Weisz

Para wzięła ślub w czerwcu w 2011 roku w Nowym Jorku w tajemnicy przed mediami - towarzyszyła im tylko czwórka gości - w tym dwójka dzieci z poprzednich związków. Jak powiedziała jakiś czas temu Rachel Weisz w rozmowie z The Evening Standard Magazine: „Noszę moją obrączkę z dumą. Jestem zajęta”, przyznała z uśmiechem na twarzy. „Jestem szczęśliwa, będąc mężatką, bardzo bardzo bardzo szczęśliwa. Kocham być panią Craig”, powiedziała. 

Miłość połączyła ich, gdy byli już dorosłymi i ukształtowanymi przez życie ludźmi. Doskonale wiedzą czego chcą. Świat Hollywood traktują jak miejsce pracy, zadanie do wykonania, z którego chętnie uciekają do Nowego Jorku, domu w Londynie czy domku na wsi. Za wszelką cenę chronią prywatność i rzadko mówią o tym, co ich łączy. Otwarcie przyznają, że są do siebie bardzo podobni. Przyjaźń, która połączyła ich na początku znajomości, wciąż trwa i jest podstawą ich związku. 

ZOBACZ TAKŻE: Poznali się ponad 30 lat temu, doczekali się czwórki dzieci. Dziś Roman i Barbara Giertychowie pracują w tej samej kancelarii

Chętnie razem gotują, czytają czy podróżują. „Nie jestem Jamesem Bondem, przepraszam. Gdybym był, żona wyrzuciłaby mnie z domu”, wyznał w jednym z wywiadów Daniel Craig. Rachel Weisz przyznała z kolei, że nigdy nie sądziła, że stanie na ślubnym kobiercu: „To nie było moją ambicją. Było wręcz odwrotnie. Nie mogłam się nigdy odnaleźć w romantycznych komediach - małżeństwo wydawało mi się takim zwieńczeniem wszystkiego… i nagle się to stało, szczęśliwie, w najbardziej odpowiednim momencie mojego życia”, powiedziała. 

Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Rex Features/East News

W czym tkwi sekret związku Rachel Weisz i Daniela Craiga?

W 2018 roku para doczekała się córki. Rachel Weisz miała wówczas 49 lat, a Daniel Craig - 52 lata. Właśnie dziś aktor świętuje swoje 56. urodziny - pięć dni przed małżonką, która już 7 marca skończy 54 lata. Choć zagraniczne media wielokrotnie donosiły o rzekomych kryzysach w związku, oni wiedzą doskonale, że nie muszą udowadniać niczego pod publikę - a zwłaszcza swojego uczucia.

SPRAWDŻ RÓWNIEŻ: „W mojej żonie jest ogień” - mówi o Penelopie Cruz zakochany w niej po uszy Javier Bardem

Sekretem ich udanego związku jest prywatność, której mocno strzegą: „Musisz chronić swoje małżeństwo. Kiedy jesteś młoda, mówisz swojemu partnerowi o wszystkim. Jedną z wielu zalet dorosłości jest to, że nie musisz dzielić się wszystkim. Kiedy wyjdziesz za mąż, te drzwi się zamykają. Publiczność znika, a Ty żyjesz własnym życiem”, wyznała Rachel Weisz w rozmowie z More Magazine. Dziś wciąż są razem - tworzą jedną z najpiękniejszych par Hollywood, a dla wielu wciąż są dowodem na to, że można zachować prywatność, będąc jednocześnie w świecie show-biznesu!  

Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Mark Robert Milan/GC Images

Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Jason LaVeris/FilmMagic

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.