Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Miley Cyrus, wokalistka szokuje w nowym teledysku do „Mother’s Daughter”
Fot. Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Sutki, nagość, podpaski i... fala hejtu. Miley Cyrus szokuje w nowym teledysku!

Ta premiera wywołała ogromny skandal! 26-latka przesadziła?

Konrad Szczęsny 3 lipca 2019 16:31
Miley Cyrus, wokalistka szokuje w nowym teledysku do „Mother’s Daughter”
Fot. Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER

O tej premierze mówi cały świat. I to nie dlatego, że jest pod wielkim wrażeniem samej kompozycji czy głosu Miley Cyrus. Publikacja teledysku do utworu Mother’s Daughter wywołała ogromne kontrowersje. Wszystko za sprawą użytych w obrazie środków wyrazu, przełamywania tabu, nagości i dwuznacznych, dla niektórych wręcz wulgarnych gestów...

Nowy teledysk Miley Cyrus do singla „Mother’s Daughter”

Ocierające się o siebie sutki, hasła, dotyczące wolności, namalowane/wytatuowane na nagich kobiecych ciałach, zbliżenia na widoczną w majtkach podpaskę oraz gesty, mogące być uznane za dwuznaczne i pełne erotyki - tak w skrócie można opisać teledysk do najnowszego singla Miley Cyrus. Obraz Mother’s Daughter jest od wczoraj na językach wszystkich. I wydaje się, że był to cel 26-letniej Amerykanki. W jej założeniu to manifest feministyczny, w którym na pierwszym miejscu jest kobiecość w różnych odsłonach. Stąd m.in. udział modelki XXL, osób o różnej posturze i z różnymi życiowymi historiami - także tych transpłciowych. Sama piosenkarka wystąpiła w obcisłym lateksowym kombinezonie i wykonuje momentami prowokacyjną choreografię.

Gościnnie w klipie pojawiła się mama wokalistki, Tish. Nic dziwnego – jak wielokrotnie podkreślała Miley, to ona wspierała córkę od początku kariery i dała jej siłę do realizacji marzeń i celów.

Czytaj też: Miley Cyrus: od gwiazdy Disneya do skandalistki i prowokatorki. Czego o niej nie wiecie?

oraz: Dlaczego gwiazdy pokazują się publicznie z owłosionymi pachami?!

Walka o wolność kobiet i... hejt

Niestety, mimo zapewnień, że teledysk ma skłonić do refleksji i być środkiem w walce o niezależność i szeroko pojętą wolność kobiet, część internautów nie szczędzi autorom koncepcji przykrych słów. Niektórzy piszą wprost, że jest wulgarny i odpychający, inni zarzucają Miley Cyrus, że z braku pomysłu na inną wizję, poszła w tanią sensację i skandal. 

Szczególną niechęć fanów wokalistki i internautów wywołała widoczna w teledysku modelka XXL, Angelina Duplisea. Niektórzy zarzucili 26-latce, że angażując ją do obrazu promuje chorobę, jaką jest otyłość. W związku z kontrowersjami, Miley postanowiła zacytować słowa samej zainteresowanej, które ta umieściła na swoich profilach w mediach społecznościowych.

„Zawsze byłam wojowniczką. Może nie zawsze w najbardziej produktywny sposób, ale walka o siebie, przyjaciela, a nawet o nieznajomego, który jest zastraszany, zawsze była częścią mojej osobowości. Akceptacja otyłości opiera się na przekonaniu, że wszyscy grubsi ludzie, niezależnie od stanu zdrowia, zasługują na szacunek. I jest to bitwa, w której codziennie walczą tysiące ludzi, w tym ja sama”, czytamy.

Czy w ten sposób skutecznie zamknęła usta hejterom? Pewne jest jedno: akcja promocyjna nowego teledysku udała się Miley Cyrus znakomicie... Tym bardziej, że jak informuje polski Fan Club wokalistki, „licznik wyświetleń teledysku do utworu „Mother’s Daughter” podaje zaniżoną liczbę odsłon o prawie 3 MILIONY! Dodatkowo serwis usunął klip z list „na czasie” we wszystkich krajach”, co tylko podscya atmosferę skandalu i sensacji wokół premiery klipu  

W teledysku Miley Cyrus wystąpiła m.in. modelka zmagająca się z otyłością, Angelina Duplisea:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I've always been a fighter.  Maybe not always in the most productive way, but fighting for myself, a friend or even for a stranger who is being bullied has always been a part of my personality. Fat acceptance is based on the notion that all fat people, regardless of health, deserve respect. And it's a battle that is fought every day by thousands, including myself. Social media's accessibility allows us to peek in on others living their lives, but too often the conversation turns negative when there are fat bodies involved. People just love to leave awful comments on fat folks photos in order to feel superior and I promise you, not one of these commenters actually cares about the health, family, environment or whatever bullshit reason they give for their vile behavior towards a fat person. And really, how in the hell does health matter in the context of someone just posting a photo of themselves feeling happy and confident? (HINT: it doesn't matter, stop pretending like it does) Next time you see a fat person posting pictures of themselves living their life, stop and ask yourself why you wish to spoil their joy. I guarantee that you can't come up with a valid reason that isn't based in your own ego gratification. Stop it and do better! We humans have a lot to learn, but we can start by fighting our personal biases and permitting people of all genders, races, sexualities, sizes, abilities and health levels to live harassment-free lives. Don't fuck with their freedom to feel happy and beautiful right now, not just when society says its ok. Thank you @mileycyrus for letting me be part of this art ❤

Post udostępniony przez ☄An Acting Angel ☄ (@anactingangel)

Miley Cyrus z mamą Tish:

Miley Cyrus po raz kolejny szokuje: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#MothersDaughterVideo out now! Link in bio 🚨❤️

Post udostępniony przez Miley Cyrus (@mileycyrus)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.