O NIEJ JEST GŁOŚNO

Miley Cyrus: od gwiazdy Disneya do skandalistki i prowokatorki. Czego o niej nie wiecie?

Gwiazda wystąpi dziś w Warszawie!

Redakcja VIVA! 1 czerwca 2019 15:22

Jej wybryki z okresu dojrzewania obserwowała z przerażeniem cała Ameryka. Wszyscy widzieli jak znana z roli w dziecięcym serialu Miley Cyrus wystawia język, twerkuje i prowokuje nagością. Skandal stał się jej drugim imieniem. Od początku swojej kariery przeszła już długą drogę...

Jaka jest naprawdę Miley Cyrus?

Zdobyła sławę dzięki głównej roli w serialu Hannah Montana emitowanym na antenie Disney Channel. Słodkim wizerunkiem i anielskim głosem zjednała sobie sympatię widzów. A później przeszła drastyczną metamorfozę. Pożegnała się z serialem i rozpoczęła solową karierę muzyczną, a na koncertach szokowała ekscentrycznymi strojami i wyzywającym zachowaniem. Deklarowała też, że jest feministką oraz przyznała się do biseksualizmu. „Uważano, że jestem dzika, a tak naprawdę mam obsesję na punkcie jogi, uwielbiam spacery i cały czas czytam. Moje życie jest bardzo pozytywne. Ludzie myślą, że imprezuję z raperami. Ale to przeszłość”, mówiła jednak o sobie w wywiadzie magazynu Variety.

Zupełnie niedawno 26-letnia gwiazda wyszła za mąż za wieloletniego chłopaka Liama Hemswortha. Zmieniła też wizerunek na bardziej stonowany. Czy to koniec prowokacji? Na pewno jeszcze nie raz nas zaskoczy. Może dzisiaj, podczas koncertu na Orange Warsaw Festival? Tuż przed występem zdradzam kilka zaskakujących faktów z życia Miley Cyrus!

1. Tak naprawdę nie nazywa się Miley.

Rodzice nazwali ją Destiny Hope Cyrus, ponieważ mieli nadzieję, że z takimi imionami osiągnie w życiu dużo. Jednak szybko przylgnęła do niej ksywka „Miley” - czyli skrócona wersja „Smiley” (ang. uśmiechnięta. Tak nazywano ją, ponieważ jako dziecko bardzo dużo się śmiała), która wcale nie przeszkodziła jej w karierze. Gwiazda oficjalnie zmieniła imię w 2008 roku.

2. Ma wadę serca. Na szczęście niegroźną. Gwiazda zdradziła, że cierpi na tachykardię, co znaczy, że jej serce w spoczynku bije szybciej niż powinno. „Nie zaszkodzi mi, ale przeszkadza. Na scenie nieustannie myślę o swoim sercu”, napisała w swojej autobiografii Miles to Go.

3. Jej matką chrzestną jest królowa muzyki country Dolly Parton, znajoma jej ojca Billy’ego Raya Cyrusa - też muzyka i autora popularnego hitu Achy Breaky Heart. Piosenkarka jest fanką talentu Miley. W wywiadzie z 2008 roku powiedziała o niej nawet, że jest „jak mały Elvis” i że pisze tak dojrzałe piosenki „jakby miała 40 lat”. Nie straciła wiary w nią nawet po przemianie w prowokatorkę. W wywiadach martwiła się tylko, że spotka ją ostra krytyka publiczności.

4. Ma ponad 20 tatuaży.

Pierwszy to napis Just Breathe (tylko oddychaj) na klatce piersiowej. Zrobiła sobie go, gdy miała 17 lat. Ma kotwicę na nadgarstku, łapacz snów na boku, trzy tatuaże na palcach, przedstawiające znak równości, znak pokoju i krzyż, oraz „Love Never Dies” (miłość nie umiera nigdy) na wewnętrznej stronie ramienia. Na przedramieniu wytatuowała sobie też portret swojej babci, a na wewnętrznej stronie wargi kota.  A to tylko początek…

5. Hoduje świnię. Na początku nazywała się Bubba Sue. Teraz woła się na nią po prostu Pig (świnia). Pig ponoć świetnie dogaduje się z licznymi psami piosenkarki. Media oburzały się, gdy Miley pomalowała jej paznokcie na czerwony kolor. Gwiazdka lubi też ją przebierać. Na halloween przebrała ją za… bekon. Miley wystąpiła ze swoją świnką na okładce magazynu „Paper”.

6. Poznała królową Elżbietę II. Z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej spotkała się w 2009 roku podczas „The Royal Variety Performance”. Jednak ponoć była bardziej podekscytowana spotkaniem z Lady Gagą.

7. Jest artystką wizualną. A jej prace są niemal tak szalone jak jej stroje sceniczne. Jedną ze swoich instalacji - „Dirty Hippie” (brudny hipis) pokazała przy okazji pokazu Jeremy’ego Scotta podczas Nowojorskiego Tygodniua Mody w 2014. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.