O TYM JEST GŁOŚNO!

Dlaczego gwiazdy pokazują się publicznie z owłosionymi pachami?!

Najpierw Julia Roberts i Madonna, teraz jej córka i Paris Jackson…

Sylwia Olech 5 maja 2018 16:00

Madonna i jej 21-letnia córka Lourdes Leon znów są bohaterkami skandalu! A wszystko przez zdjęcie, które piosenkarka pokazała na swoim Instagramie. Pozują na nim razem, wystrojone, umalowane, gotowe na przyjście nowego roku… Tylko jeden szczegół nie pasuje do tego eleganckiego obrazka. Jaki? Owłosione pachy Lourdes!

Jaka matka, taka córka

„Ohydne! Niesmaczne! Niehigieniczne!”, fani Madonny są bezlitośni. Uważają, że natychmiast powinna usunąć zdjęcie. Co na to gwiazda? Zapewne nie zrobi nic, biorąc pod uwagę, że sama kilka lat temu opublikowała swoje zdjęcie z owłosioną pachą. Zresztą Lourdes od dawna nie depiluje włosów pod pachami i wcale się tego nie wstydzi. Zresztą nie ona jedna! Włosy pod pachami (i na nogach!) chętnie pokazuje też Paris Jackson czy Miley Cyrus. Kto zapoczątkował tę… No właśnie, co? Modę czy może raczej rewolucję?

Owłosione pachy: prowokacja, moda, a może coś więcej?

Nieestetyczne, a może nawet obrzydliwe. Tak najczęściej myślimy o kobietach, które nie depilują włosów pod pachami, na nogach czy na twarzy. O kobietach. Nie o mężczyznach, którzy przecież mają włosy dokładnie w tych samych miejscach. Jak to się stało, że uległyśmy zbiorowej modzie, czy może – jak mówią feministki – terrorowi na absolutnie gładkie ciało?

Przecież nie zawsze tak było. Kiedyś owłosione pachy nikogo nie dziwiły. Tak samo jak siwe włosy czy kobiety w rozmiarze XL. A potem nastała moda na bycie ideałem. Męskim ideałem. Kobietą-lalką bez skazy. O idealnej figurze, bez zbędnych kilogramów, za to z odpowiednio dużym biustem. No i oczywiście, bez włosów na ciele. Uległyśmy tej modzie, uległyśmy męskim oczekiwaniom. Na tyle, że dziś nam samym wydaje się, że włosy pod pachami czy na nogach są ohydne (nie jest tak?). Na własnej skórze przekonała się  o tym szwedzka modelka Arvida Bystrom, która pokazała się w kampanii reklamowej adidas Originals z nieogolonymi nogami. Chamskie komentarze, w których nazywano ją „suką” to jedno, ale groźby, że powinna zostać zgwałcona…?

I tak oto jesteśmy świadkami kolejne rewolucji. Bo nieogolone pachy u gwiazd to bynajmniej nie przejaw zaniedbania, czy jedynie chęć wywołania kolejnego skandalu. To jawny sprzeciw! Bunt wobec lansowanej wszędzie mody na gładkie ciało, na bycie nieskazitelną. To manifest. Przekaz jest jasny: bądź wolna! Nie ulegaj presji idealnego wyglądu. Czuj się dobrze we własnej skórze, zaakceptuj to, jak naprawdę wyglądasz. Dołączysz do tej rewolucji?

Zobacz w naszej galerii, które gwiazdy świadomie nie depilują włosów!  

To zdjęcie Madonny i Loudres wywołało burzę w Internecie!

Arvida Bystrom w kampanii adidas Originals

 

 

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.