Konrad Szczęsny 13 lutego 2018 07:30
1/7
Margaret robi karierę w Szwecji! Czy wygra Melodifestivalen i pojedzie na Eurowizję?
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
1/7

Margaret awansowała do półfinału drugiej szansy w szwedzkich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji! Melodifestivalen, bo taka jest ich nazwa, to jeden z najbardziej popularnych festiwali w tym północnym kraju i co roku generuje hity, które podbijają listy przebojów i serwisy streamingowe! 

 

Zobacz też: Czy Margaret jako pierwsza Polka odniesie międzynarodowy sukces? Jej przeboje podbijają Europę i zachwyca się nią sam Perez Hilton!

oraz: Znamy kandydatów do polskich preselekcji na Eurowizji! Kto powalczy o reprezentowanie kraju w Lizbonie?

 

Margaret w szwedzkich preselekcjach do Eurowizji 

O tym, że Margaret wystartuje w szwedzkich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, wiadomo od listopada 2017 roku. Wtedy to publiczny nadawca z tego kraju ogłosił listę uczestników Melodifestivalen. Dla wielu osób w kraju było to duże zaskoczenie: co prawda regulamin Eurowizji nie precyzuje kwestii narodowości artystów i pozostawia ją nadawcy publicznemu, jednak mało kto spodziewał się, że Polce uda się pokonać konkurencję (co roku do tych preselekcji zgłaszanych jest ponad trzy tysiące utworów). Jednak czy aby na pewno jest to tak zaskakujące?

 

W żadnym wypadku! Margaret od początku kariery współpracuje ze szwedzkimi producentami, którzy są autorami wszystkich jej hitów: „Thank you very much”, „Wasted”, „Heartbeat”, „Cool me down” czy najnowszego, z którym startuje w Melodifestivalen, „In My Cabana”. Produkowali także dwa jaj albumy: „Add the blonde” z 2014 roku oraz „Monkey business” z 2017 roku. Nic dziwnego: Szwecja jest uważana za popową potęgę. Kompozytorzy z tego kraju stali m.in. za piosenkami Britney Spears, Katy Perry, P!nk, Christin Aguilerą i Justinem Timberlakiem. Bezwględna wartość zysków z tantiem plasuje ten kraj na trzecim miejscu na świecie w klasyfikacji, zaraz za Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią. Jednak warto dodać, że liczba mieszkańców Szwecji to... nieco ponad 10 milionów, podczas gdy w USA jest to aż 300  milionów, zaś na wyspach 60 milionów. 

Co ciekawe, w wywiadach Polka podkreślała, że wzięła udział w Melodifestivalen na zaproszenie Christera Björkmana, w środowisku fanów konkursu nazywanego „Panem Eurowizją”. Jest to główny producent szwedzkich preselekcji i osoba, która o rozrywce wie wszystko (był również współproducentem Eurowizji 2013 i 2016, które odbywały się w Szwecji, jak również zeszłorocznego konkursu w Kijowie). On sam tłumaczył taki wybór tym, że od dłuższego czasu obserwował poczynania Margaret i spodobały mu się one na tyle, że zaprosił ją do udział w tegorocznej edycji Melodifestivalen. 

Czy to oznacza, że Polka ma szansę reprezentować Szwecję w Lizbonie?

 

Polecamy także: W najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA zaglądamy do garderoby Margaret! Co kryje jej szafa?

 

Czy Margaret wygra Melodifestivalen i zostanie reprezentantką Szwecji na Eurowizji?

Szanse na to są raczej nikłe. Po pierwsze, od 2002 roku, czyli od momentu, w którym organizowane jest Melodifestivalen w formie, która z niewielkimi zmianami o charakterze ewolucyjnym przetrwała do dzisiaj, jeszcze nigdy osobie bez szwedzkiego obywatelstwa nie udało się ich wygrać. Po drugie runda drugiej szansy, w której znalazła się Margaret, tylko raz, w 2013 roku, zdołała wylansować zwycięzcę (który jednak w finale samej Eurowizji zajął odległe, jak na Szwecję, czternaste miejsce). 

Warto pamiętać, że szwedzkie preselekcje, podobnie jak właściwy konkurs, lubią niespodzianki, więc być może utwór „In My Cabana” okaże się szczęśliwy dla Margaret i nie tylko zapewni jej miejsce w finale Melodifestivalen, lecz także zwycięstwo. Choć z takiego obrotu spraw nie byłaby raczej zadowolona... sama zainteresowana!

Dobrze jest się pojawić na Melodifestivalen, bo to jest jeden z większych festiwali w Szwecji, dlatego też tam jestem. Broń boże nie chcę reprezentować Szwecji w konkursie Eurowizji. Jestem tam tylko po to, żeby się pokazać i powiedzieć „Hej, to ja!”. I to tyle”, zapewniła Margaret w rozmowie z JastrzabPost.

Niemniej warto zaznaczyć, że po udziale w sobotnim półfinale utwór, który wykonuje Polka, utrzymuje się w ścisłej czołówce w serwisach streamingowych w Szwecji (m.in. trzecie miejsce na Spotify). 

 

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z występu Polski w Melodifestivalen oraz te zza kulis show. Czy uważacie, że Margaret osiągnie sukces w szwedzkich preselekcjach do Eurowizji?

 

Zobacz też: Farna, Podsiadło... 11 młodych artystów, którzy zupełnie odmienili polską muzykę. Nasze zestawienie

2/7
Margaret robi karierę w Szwecji! Czy wygra Melodifestivalen i pojedzie na Eurowizję?
Copyright @Instagram @Melodifestivalen
2/7

Margaret startuje w szwedzkich preselekcjach do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji z piosenką „In My Cabana”, którą stworzyli producenci z tego kraju: Anderz Wrethov, Arash, Linnea Deb i Robert Uhlman. Wśród Polaków, którzy wypowiadają się w Internecie, nie brakuje oczywiście głosów oskarżających wokalistkę o „zdradę narodową”, jednak wydają się one mniejszością. Znakomita większość gratuluje Margaret sukcesu i nie kryje dumy.

 

Zobacz też: TYLKO U NAS Michał Szpak wróci na Eurowizję? „Mam świadomość, że nie mogę...’’ EKSKLUZYWNE VIDEO

3/7
Margaret robi karierę w Szwecji! Czy wygra Melodifestivalen i pojedzie na Eurowizję?
Copyright @SVT/Youtube
3/7

Margaret w drugim półfinale szwedzkich preselekcji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji zajęła w głosowaniu widzów trzecie lub czwarte miejsce (dokładny ranking nie jest podawany do wiadomości publicznej przed finałem widowiska), co zapewniło jej udział w rundzie drugiej szansy, która odbędzie się już trzeciego marca.

 

Zobacz też: TYLKO U NAS ekskluzywny wywiad z Kasią Moś! Co mówiła o tegorocznej Eurowizji?

4/7
Margaret robi karierę w Szwecji! Czy wygra Melodifestivalen i pojedzie na Eurowizję?
Copyright @Instagram @Margaret_official
4/7

Margaret w drugim półfinale szwedzkich preselekcji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji wystąpiła w pomarańczowym komplecie, który odsłaniał jej seksowny brzuch. Na scenie, poza dosyć pewnym wokalem, zaprezentowała również zmysłowy układ choreograficzny: towarzyszyła jej piątka tancerzy.

 

Zobacz też: Znamy kandydatów do polskich preselekcji na Eurowizji! Kto powalczy o reprezentowanie kraju w Lizbonie?

5/7
Margaret robi karierę w Szwecji! Czy wygra Melodifestivalen i pojedzie na Eurowizję?
Copyright @SVT/Youtube
5/7

Margaret w szwedzkich preselekcjach do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji ma wsparcie wielu polskich fanów. Za profesjonalny występ chwalą ją również zagraniczne media. Czy będzie pierwszą Polką, która podbije Szwecję i tamtejszy rynek muzyczny?

 

Zobacz też: Finał Eurowizji już za nami! Przypominamy, co Kasia Moś mówiła o krytyce EKSKLUZYWNE VIDEO

6/7
Margaret robi karierę w Szwecji! Czy wygra Melodifestivalen i pojedzie na Eurowizję?
Copyright @Instagram @Margaret_official
6/7

Margaret w szwedzkich preselekcjach do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji bierze udział na zaproszenie Christera Björkmana, w środowisku fanów konkursu nazywanego „Panem Eurowizją”. Jest to główny producent szwedzkich preselekcji i osoba, która o rozrywce wie wszystko (był również współproducentem Eurowizji 2013 i 2016, które odbywały się w Szwecji, jak również zeszłorocznego konkursu w Kijowie). On sam tłumaczył taki wybór tym, że od dłuższego czasu obserwował poczynania Margaret i spodobały mu się one na tyle, że zaprosił ją do udział w tegorocznej edycji Melodifestivalen. 

 

Zobacz też: Ekstrawaganckie stroje, pomalowane paznokcie, buty na koturnach. Wszystkie prowokacje Michała Szpaka

7/7
Margaret robi karierę w Szwecji! Czy wygra Melodifestivalen i pojedzie na Eurowizję?
Copyright @Instagram @Melodifestivalen
7/7

Margaret trzeciego marca zaprezentuje się w półfinale drugiej szansy w szwedzkich preselekcjach do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „In my Cabana”. Czy uda jej się awansować do finału i wywalczyć tam miejsce w czołowej piątce? O tym przekonamy się już za trzy tygodnie!

 

Zobacz też: Margaret jest lesbijką?! Słowa gwiazdy dotyczące orientacji seksualnej wywołały falę spekulacji

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.