VIVA! VIDEO

Ta piosenka to hit tego lata!

Czy słyszeliście już „Sen na Jawie” Pawła Tura?

Artykuł sponsorowany 30 czerwca 2020 12:44

Paweł Tur nie zatrzymuje się i powraca z nowym, gorącym singlem! Piosenka „Sen na jawie” to druga muzyczna odsłona debiutanckiej płyty Pawła Tura, która ukaże się we wrześniu 2020 roku. My nie możemy przestać jej słuchać!

Paweł Tur - wschodząca gwiazda

Jeśli jeszcze nie znacie twórczości Pawła Tura, koniecznie musicie to zmienić. Pierwszy singiel „Tanki” podbił serca słuchaczy. W serwisie Youtube teledysk został obejrzany prawie 1.5 miliona razy! Teraz artysta wraca z drugim singlem – „Sen na Jawie”. Jest to lekka propozycja popowa z latynoską nutą. Będzie idealna na letnie imprezowe wieczory albo… randkę!

„Zależało mi na tym, aby drugi singiel mocno wpisywał się w klimat letniego chillout’u i budził przyjemne skojarzenia. W kompozycji pojawiła się nawet gitarowa solówka, która nawiązuje do latynoskich brzmień” – mówi Paweł Tur.

pawel-tur
Fot. Mat.prasowe

Początki kariery

Paweł Tur związany był z muzyką już od... dzieciństwa. Miłość do gry na instrumentach wyniósł z domu rodzinnego. Nie każdy wie, ale zanim Paweł zdecydował się na solową karierę, przez wiele lat był liderem rockowego bandu Centrala57. Wydał razem z zespołem dziewięć płyt i koncertowali po całej Polsce. Jak sam przyznaje:

"Od dawna czuję, że scena to moje miejsce. Kocham emocje, które wiążą się z graniem na żywo – chciałbym się nimi dzielić i uwalniać jak najwięcej endorfin"- zdradza wokalista.

Jednak jego życie nie zawsze było usłane różami. Uległ wypadkowi samochodowemu, a wtedy jego kariera zawisła na włosku. Na szczęście, miał wsparcie przyjaciół, a siły do pełnego powrotu do zdrowia dawała mu muzyka. To właśnie myśl o tworzeniu i ponownych występach motywowała go do codziennych ćwiczeń.

pawel-tur
Fot. Mat.prasowe

Czego Paweł szuka w muzyce? Różnorodności, emocji i energii. Nie boi się poruszać takich tematów jak problemy społeczne czy ekologia. Bardzo szanujemy jego zaangażowanie! Gitara to dla Pawła najważniejszy instrument, która dominuje w jego piosenkach. Ma rozległe zainteresowania muzyczne - zaczynając od Franka Sinatry, Tadeusza Nalepy, przez Andrzeja Zauchę, Klausa Mitffocha, czy The Cure i Pink Floyd.

Tekst do utworu „Sen na jawie” napisał Wojciech Nowak. Muzykę skomponowali: Paweł Tur, Krzysztof Witos. Za reżyserię teledysku odpowiada Sebastian Weldycz z firmy Pompidou.

Jeśli chcecie lepiej poznać twórczość Pawła Tura, koniecznie odwiedźcie jego media społecznościowe!

Facebook: https://www.facebook.com/PoulTur

Instagram: https://www.instagram.com/tur89/

YouTube: https://www.youtube.com/c/PawelTurOfficial

Materiał powstał we współpracy z Smile PR

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.