VIVA! VIDEO

Tylko u nas! Premiera pierwszego solowego singla Pawła Tura!

Czy młody artysta zostanie nowym idolem nastolatek?

Artykuł sponsorowany 20 marca 2020 13:41

Paweł Tur, dotychczasowy lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym singlem Tanki zapowiada solowy album, który ukaże się jesienią 2020 roku. Utwór utrzymany w konwencji progresywnego popu z mocnym akcentem gitar to uniwersalna opowieść o tym, aby się nie poddawać, wyciągać życiowe lekcje i iść dalej.   

Kim jest wokalista i gitarzysta Paweł Tur?

Paweł Tur z muzyką związany jest od wczesnego dzieciństwa. To z domu wyniósł miłość do gry na instrumentach. W liceum założył swój pierwszy rockowy zespół Centrala57, z którym nagrał dziewięć płyt i zagrał setki koncertów w całej Polsce.

Niestety, w życiu artysty nadszedł tragiczny moment. Uległ wypadkowi samochodowemu, po którym jego kariera muzyczna zawisła na włosku. Mimo przeciwności losu Paweł nie poddał się. Z pomocą przyjaciół powoli wracał do zdrowia i na nowo oswajał gitarę. Ważną rolę w dochodzeniu do pełnej sprawności odegrała także muzyka – dodawała mu sił i mobilizowała do codziennej pracy.

Historia Pawła pokazuje, że jeśli bardzo czegoś chcemy, możemy pokonać swoje słabości i spełnić marzenia.

Paweł Tur
Fot. Materiały prasowe

„Tanki" - pierwszy solowy singiel Pawła Tura

Inspiracją do stworzenia utworu Tanki były osobiste, trudne przeżycia muzyka. 

Pierwszy utwór, który zapowiada mój solowy album ma uniwersalny wydźwięk - można go rozumieć na kilku płaszczyznach. Wojna, niepokój, smutek, uzależnienie, ale też nauka, żeby stawić czoło przeciwnościom, wyciągnąć wnioski i iść ku dobremu – mówi Paweł Tur.

Tekst do piosenki napisał Wojciech Nowak.

Kocham emocje, które wiążą się z graniem na żywo – chciałbym się nimi dzielić i uwalniać jak najwięcej endorfin" - przekonuje.

Utwór, dostępny w serwisie youtube.com obejrzało już 600 000 osób! Zobaczcie przejmujący teledysk.

Materiał muzyczny zgromadzony na solowym krążku artysty, który ukaże się jesienią to progresywny pop. Za wszystkie kompozycje odpowiada Paweł. 

Paweł Tur - muzyczne inspiracje

Paweł szuka w dźwiękach różnorodności, emocji i energii. Jego ukochanym instrumentem jest gitara: muzyka to ja, ja to gitara – mówi o sobie.

Zainteresowania muzyczne artysty są niezwykle rozległe. Paweł Tur czepie inspiracje od m.in.: Franka Sinatry, Tadeusza Nalepy, Andrzeja Zauchy, Klausa Mitffocha, a także The Cure, czy Pink Floyd. 

Paweł Tur
Fot. Materiały prasowe

Na jego pierwszą solową płytę czekamy z niecierpliwością!

Artykuł powstał z udziałem agencji Smile PR.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?