Konrad Szczęsny 11 grudnia 2017 19:00
1/7
Margaret, VIVA! kwiecień 2015
Copyright @Antonina Dolani
1/7

Margaret podbija zagraniczne rynki! 26-latka ze Stargardu przebojem wdarła się na salony. Jednak jej hit „Thank You Very Much” odniósł sukces nie tylko w Polsce. Był także grany w Szwecji, Niemczech, Włoszech czy Austrii. Z kolei singiel „Cool me down", z którym walczyła o reprezentowanie Polski na Eurowizji w Sztokholmie, również odniósł sukces w kilku europejskich krajach. Czy Małgorzata Jamroży zyska miano pierwszej polskiej artystki, która może pochwalić się zagraniczną karierą? Docenił ją teraz sam Perez Hilton!

 

Zobacz też: Margaret w bikini? Wow! Zobaczcie, jak piosenkarka wygląda na zdjęciach z wakacji

 

Perez Hilton docenił Margaret!

Perez Hilton to amerykański bloger show-biznesowy, który uważany jest za jedną z najbardziej wpływowych i opiniotwórczych postaci w branży. Tym bardziej cieszy fakt, że zauważył Margaret i postanowił napisać o jej muzyce!  

Na swoim blogu zamieścił wpis, który w wyjątkowo pozytywnym świetle stawia polską gwiazdę.

Jeżeli lubicie Zarę Larsson i Annę-Marię, to powinniście też sięgnąć po Margaret. Też jest Europejką i w podobny sposób brzmi i śpiewa”, zachwala. 

Po wymienieniu kilku podobieństw do wspomnianych wokalistek, bloger zakończył wpis następująco:

Kochamy was, nasze europejskie dziewczyny pop!”.

 

 

Flattered 🤪😌🌷@ThePerezHilton

Post udostępniony przez Margaret (@margaret_official)

 

Polecamy także: W najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA zaglądamy do garderoby Margaret! Co kryje jej szafa?

 

Margaret weźmie udział w Melodifestivalen, szwedzkich preselekcjach do Eurowizji

 

Pod koniec listopada polskie media obiegła sensacyjna informacja, że Margaret pokonała ponad trzy tysiące innych chętnych i zakwalifikowała się do Melodifestivalen, szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji, który w 2018 roku odbędzie się w stolicy Portugalii, Lizbonie. Polka wystąpi w drugim półfinale widowiska (10 lutego) w Göteborgu i będzie walczyła o awans do finału z piosenką „In my Cabana”.

 

Polecamy też: „Pociąga mnie normalność” - mówi Margaret. Ale patrząc na te zdjęcia trudno w to uwierzyć!

 

Jakie sukcesy odniosła do tej pory? Czemu i komu je zawdzięcza? Czy sława przewróciła jej w głowie? Sprawdźcie!

 

2/7
Margaret, Viva! marzec 2016
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
2/7

Margaret karierę rozpoczynała od udziału w „Szansie na sukces” w 2009 r. Dzięki wykonaniu „Znam Cię na Pamieć” Moniki Brodki została laureatką jednego z odcinków. Dzięki temu wzięła udział w finale, który odbywał się w Sali Kongresowej w Warszawie. Później przyszedł czas na prowadzenie bloga o modzie (2011 r.) i wykonywanie piosenek do reklam, m.in. linii lotniczych OLT Express i firmy Apart. Przełom przyszedł stosunkowo szybko, bo już 2012 roku!

 

Polecamy także: Jak to się robi? Film zza kulis powstawania sesji zdjęciowej z Margaret

3/7
Margaret
Copyright @Marlena Bielińska/MOVE
3/7

Wtedy to światło dzienne ujrzała piosenka „Thank You Very Much”, za którą stała szwedzka ekipa: Thomas Karlsson i Joakim Buddee, zaś za produkcję odpowiadał Ant Whiting. Z uwagi na sceny nagości, których pełen jest teledysk do utworu, na jakiś czas... obraz zniknął z serwisu Youtube, co odbiło się w mediach szerokim echem! Wywołał też duże poruszenie w Internecie. Jego świeże brzmienie sprawiło, że był notowany na listach przebojów w Niemczech, Austrii i Włoszech, o Polsce nie wspominając. Później przyszedł czas na takie piosenki, jak „Tell Me How Are Ya”, „Weasted” i... album „Add the Blonde”, wydany w sierpniu 2014 r. W tym samym roku nagrała również hymn Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, noszący tytuł „Start A Fire”.

 

Polecamy też: Wywiad, którego Margaret udzieliła rok temu Piotrowi Najsztubowi: „Chcę pracować i robić muzę. Przestałam się bać”.

4/7
Margaret, Viva! marzec 2016
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
4/7

Nagrody, które otrzymała Margaret, trudno zliczyć. Wśród nich jest m.in. SuperJedynka i statuetki Eska Music Awards. Wielokrotnie była wskazywana przez fanów jako wymarzona reprezentanta Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji. Mówiło się, że miała zostać wybrana wewnętrznie przez Telewizję Polską, by bronić barw Polski w Sztokholmie w 2016 roku. Jednak niemal w ostatniej chwili TVP zdecydowała się na organizację krajowych eliminacji. Margaret zgłosiła się do nich z utworem „Cool me down”, który po raz kolejny odniósł międzynarodowy sukces.

 

Polecamy:  Margaret w ogniu pytań. Nie miała czasu, by przemyśleć odpowiedzi - WIDEO.

5/7
Margaret, Viva! marzec 2016
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
5/7

Choć ostatecznie przegrała rywalizację z Michałem Szpakiem, zajmując w głosowaniu widzów drugie miejsce, koniec końców to ona odniosła większy sukces, biorąc pod uwagę popularność utworu, z którym startowała w eliminacjach. „Cool me down” w Szwecji pokryło się platyną, w Polsce podwójną platyną, zaś w innych krajach, takich jak Grecja, Cypr czy Rumunia piosenka była często odtwarzana w radiach. W 2015 r. z kolei nagrała płytę „Just the two of us” w duecie z kanadyjskim wokalistą Mattem Duskiem. Album pokrył się w Polsce złotem. Artyści są pewni, że będą tę współpracę kontynuowali.

 

Polecamy też: Farna, Podsiadło... 11 młodych artystów, którzy zupełnie odmienili polską muzykę. Nasze zestawienie

 

 

6/7
Margaret, Viva! marzec 2016
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
6/7

Margaret nie tylko zyskała popularność w Szwecji, lecz także wyrosła na jedyną w Polsce gwiazdę młodego pokolenia, która może w swoim portfolio pochwalić się tak wieloma sukcesami o skali międzynarodowej. Choć złośliwi zarzucają jej, że nie najlepiej wypada podczas występów na żywo, trudno zaprzeczyć temu, że udało jej się osiągnąć dużo więcej, niż innym młodym kolegom z branży. Mówi się, że może być pierwszą Polką od czasu Edyty Górniak, która zyska duży rozgłos poza granicami kraju. Potwierdził to wydany w tym roku drugi studyjny album „Monkey Business”, z którego pochodzi utwór „What You Do”, również notowany na listach przebojów w Szwecji.

 

Polecamy też: Dąbrowska, Brodka, Makowiecki, Flinta. Co stało się z nimi po Idolu? Kultowy program wraca

 

7/7
Margaret, Viva! marzec 2016
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
7/7

W wywiadach podkreśla, że ceni sobie normalność, nie ma na nic parcia i stara się mądrze korzystać z życia. Sława nie przewróciła jej w głowie, zaś dewiza, którą się kieruje, to po prostu „robić swoje”. Wiadomo nie od dziś, że Margaret ma fantastycznych współpracowników, którzy świetnie kierują jej karierą. Jeśli dodać do tego wsparcie wytwórni płytowej i piosenki produkowane w trzeciej największej potędze, biorąc pod uwagę muzykę rozrywkową - Szwecji, międzynarodowy sukces 26-latki wydaje się tylko kwestią czasu. Ciepłe słowa Pereza Hiltona i udział w Melodifestivalen 2018 są na to najlepszym dowodem!

 

Polecamy też: „Pociąga mnie normalność” - mówi Margaret. Ale patrząc na te zdjęcia trudno w to uwierzyć!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?