Film Belzebub
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Meksykański horror Belzebub wystraszy tuż przed Wielkanocą

W kinach od 17 kwietnia

Łukasz Kaliński 12 kwietnia 2019 07:44
Film Belzebub
Fot. Materiały prasowe

Śledztwo w sprawie zabójstw dzieci przynosi niespodziewane rezultaty. Meksykański horror Belzebub w kinach od 17 kwietnia.

„Belzebub”. Opis fabuły

Na granicy Meksyku z USA dochodzi do serii dzieciobójstw. Agent Emmanuel Ritter (Joaquín Cosio), prowadząc śledztwo w tej sprawie, odkrywa, że tajemnicze zbrodnie są prawdopodobnie związane z nadejściem dawnego demona, Belzebuba. Aby powstrzymać falę krwawych morderstw i skonfrontować się ze złem w najczystszej postaci, Ritter będzie musiał najpierw stawić czoła samemu sobie. (opis dystrybutora)

O filmie „Belzebub”

Belzebub to nie tylko klasyczny horror, w którym powoli odkrywamy mroczne tajemnice bohaterów – przybliża swój film jego reżyser Emilio Portes. – To film, którego akcja rozgrywa się w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie: w Meksyku biednym, skandalicznie skorumpowanym, gdzie na granicy z USA bez przerwy dochodzi do aktów przemocy. Wszystko po to, aby oddać jak najlepiej niepokój i przerażenie – tak charakterystyczne dla gatunku.

To pierwszy horror wyreżyserowany przez Portesa. Do tej pory meksykański twórca kojarzony był z komediami. Jego debiutancki film Conozca la cabeza de Juan Pere otrzymał cztery Nagrody Ariel wręczane przez Akademię Meksykańską, zwane również meksykańskimi Oscarami. Sukcesem kasowym był drugi film Portesa Pastorela. W kinach obejrzało go prawie milion widzów, a obraz był nominowany do 14 Nagród Ariel. Ostatecznie zwyciężył w siedmiu kategoriach, w tym dla najlepszego filmu. – Jak tylko zacząłem kręcić komedie, w których zawsze można było odnaleźć elementy horroru, spostrzegłem, że na oba gatunki widzowie reagują w sposób szczególny. Nieważne, czy jest to spontaniczny wybuch śmiechu, czy przeraźliwy krzyk – tego typu reakcje mają zawsze działanie oczyszczające – tłumaczy Portes.

Zwiastun filmu „Belzebub”

W obsadzie horroru Bezlebub zobaczymy między innymi Tobina Bella w roli ojca Vasilia Cannettiego. To doświadczony aktor, któremu rozpoznawalność przyniosła rola Pana Układanki w hitowej serii Piła. Towarzyszy mu Joaquín Cosio, meksykański poeta i aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Zdobywca Nagrody Ariel dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w filmie El Infierno.

Film Belzebub w Meksyku spotkał się ze skrajnymi opiniami krytyków. Nie brakowało głosów, że to wierny regułom gatunku horror z zaskakującymi zwrotami akcji, ale i takich, które scenariusz filmu określiły mianem katastrofy. Jak jest naprawdę? O tym będzie można się przekonać już od 17 kwietnia, kiedy Belzebub trafi do kin.

Plakat filmu Belzebub:

plakat filmu Belzebub
Fot. Wistech Media

TAGI #film #kino

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.