Od debiutanckiej powieści po najnowsze dzieła

Gabriela Czernecka 16 maja 2020 17:39

Książki Laili Shukri szybko podbiły polski rynek wydawniczy, a ona sama z dnia na dzień stała się jedną z najbardziej tajemniczych polskich pisarek. Od lat ukrywają się pod pseudonimem, jest Polką, ale mieszka w krajach arabskich. Szybko zyskała popularność dzięki książkom, w których porusza poważne tematy uprowadzeń czy handlu ludźmi w celach wykorzystania seksualnego. Chętnie przybliża w nich zaskakujące historie Arabek, ale zaznacza: „Te książki pełne są przemocy, zła i bólu też, tragedii, dramatu ludzkiego, natomiast to jest to piekło, które opisuję. Bo to chcę uwypuklić. Natomiast jest też druga strona islamu, muzułmanek i rodzin muzułmańskich, które żyją bardzo dobrze, są szczęśliwe, które nie zaznają przemocy, a wręcz przeciwnie, wielkiej miłości, troski i opieki ze strony swoich mężów. O tym trzeba jak najbardziej pamiętać”. Jej dzieła wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów i sprzedawały się w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy. „Opisuję w jednej z książek, gdzie np. Arabki we własnym gronie się bawią i są to zabawy przesycone seksem, seksualnością i podejrzewam, że w Europie sobie tego nikt nie wyobraża, że tak jest. Wręcz są to wyuzdane historie”, wyjawia. 

Laila Shukri książki chronologicznie

Nie ma wątpliwości, że książki Laili Shukri świetnie się sprzedają. Po raz pierwszy o tajemniczej autorce usłyszeliśmy w 2014 roku, kiedy ukazała się Perska miłość. Debiutancka powieść Laili Shukri podbiła serca polskich czytelników i już dwa lata później na rynku pojawiła się kolejna książka autorki. O czym są książki Laili Shukri? Przedstawiamy je chronologicznie!  

1/10
Laila Shukri książka
Copyright @Mat. prasowe
1/10

Rok 2014 „Perska miłość” (tom 1):  Lidka w podróży do Kuwejtu poznaje Hassana, za którego wychodzi za mąż. Jej życie zmienia się, gdy do jej domu sprowadzają się matka i siostra ukochanego…

2/10
Laila Shukri książka
Copyright @Mat. prasowe
2/10

Rok 2015 „Byłam służącą w arabskich pałacach” - Dziesięcioletnia Bibi zostaje wysłana przez swoją matkę do pracy do Kuwejtu. Zdana w pełni na łaskę swoich pracodawców zaczyna walczyć o prawo do wolności. Czy to jest w ogóle możliwe?

3/10
Laila Shurki ksiązka
Copyright @
3/10

Rok 2016 „Perska zazdrość” (tom 2) - Joanna, żona kuwejckiego biznesmena wiedzie bajeczne życie. Niespodziewanie musi stawić czoła zdradom męża i prawdziwemu życiu, które przysłonił jej luksus.

4/10
Laila Shukri książka
Copyright @Mat. prasowe
4/10

Rok 2016 „Jestem żoną szejka” - Isabelle wraz z przyjaciółką wyjeżdża na zagraniczny kontrakt. Szybko zwraca na siebie uwagę jednego z szejków ZEA, który proponuje jej małżeństwo. Jak wygląda życie bogatego szejka?

5/10
Laila Shukri książka
Copyright @mat. prasowe
5/10

Rok 2017 „Perska namiętność” (tom 3): Rodzina Sary gotuje jej prawdziwe piekło. Za namową przyjaciółki wyjeżdża do Tunezji, gdzie poznaje miłość życia. Czy wreszcie odnalazła swoje miejsce na ziemi i upragniona wolność jest taka, jaką sobie wymarzyła?

6/10
Laila Shukri książka
Copyright @Mat. prasowe
6/10

Rok 2017 „Byłam kochanką arabskich szejków” - W jednym z klubów Julia poznaje przystojnego Syryjczyka, który okazuje się być członkiem jednego z największych gangów handlujących ludźmi. Czy uda się jej uwolnić z koszmaru seksualnego zniewolenia?

7/10
Laila Shukri książka
Copyright @Mat. prasowe
7/10

Rok 2018 „Perska nienawiść” tom 4 - Lidka po dramatycznej ucieczce z  Kuwejtu wyjeżdża na Majorkę, gdzie wielu mężczyzn zabiega o jej względy. Niestety demony przeszłości znów zakłócą jej spokój.

8/10
Laila Shukri ksiązka Jestem żoną terrorysty
Copyright @
8/10

„Jestem żoną terrorysty” - 2018 rok. Historia Klaudii, która w podróży do Maroka chce odnaleźć upragnione szczęście. Spotkany po drodze Raszid wprowadza ją w nowy świat, świat niebezpiecznej siatki terrorystycznej, której głównym celem jest szkolenie dzieci na terrorystów-samobójców.

9/10
Laila Shukri książka
Copyright @Mat. prasowe
9/10

Rok 2019 „Perska zmysłowość” (tom 5) -  Joanna w towarzystwie przyjaciółki wylatuje na Bali, gdzie poznaje Amerykanina i sama dopuszcza się zdrady. Czy czeka ją kara ukamienowania, która w kulturze męża grozi kobiecie za cudzołóstwo, a może Joanna będzie miała możliwość wyboru?

10/10
Jestem nieletnią żoną
Copyright @Materiały prasowe
10/10

Rok 2019 „Jestem nieletnią żoną”: Wstrząsająca historia dwunastoletniej dziewczynki, która musi stać się żoną. Zostaje wydana za mąż za piętnaście lat starszego od niej Ahmada. Rozpoczyna koszmarną walkę o upragnione chwile wolności.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.