Grzegorz Markowski, VIVA! maj 2010
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
O TYM SIĘ MÓWI

„Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym”. To koniec zespołu Perfect...

Legendarny zespół ogłosił właśnie ostatnią trasę koncertową

Gabriela Czernecka 10 października 2019 11:26
Grzegorz Markowski, VIVA! maj 2010
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Legendarny zespół Perfect ogłosił właśnie swoją ostatnią trasę koncertową. Agentka bandu w rozmowie z Super Expressem potwierdza, że Grzegorz Markowski i jego koledzy kończą działalność. Kończy się pewna epoka...

Zespół Perfect kończy działalność

„Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym”, wielokrotnie śpiewał Grzegorz Markowski i wszystko wskazuje na to, że tekst piosenki można teraz odnieść do rzeczywistości, bowiem zespół Perfect ogłosił właśnie swoją ostatnią trasę koncertową. Zespół, którego wokalistą jest Grzegorz Markowski szybko odnalazł swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej. Powstał w 1977 roku, a w jego skład wchodzili: Wojciech Morawski, Zdzisław Zawadzki, Ewa Konarzewska i Barbara Trzetrzelewska. Latem 1978 roku do formacji dołączył Zbigniew Hołdys. Dwa lata później zespół zasilili Ryszard Sygitowicz i Piotr Szkudelski, a chwilę później dołączył do nich Grzegorz Markowski.

W 1981 roku zespół Perfect wydał swoją pierwszą płytę, która natychmiast odniosła sukces. To właśnie z tego okresu pochodzą takie przeboje jak Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Niewiele ci mogę dać czy Ale wkoło jest wesoło. Dziś zespół Perfect z Grzegorzem Markowskim na czele ma na koncie dziewięć albumów studyjnych, osiem albumów koncertowych i trzy albumy wideo. Zespół miał właśnie świętować 40-lecie istnienia, a tymczasem okazuje się, że postanowili się pożegnać ze swoimi fanami. Grzegorz Markowski i zespół Perfect kończą karierę. Ostanie pożegnanie nastąpi na początku 2020 roku, kiedy to wystartują w ostatnią trasę koncertową: „Dokładnie, to znaczy, że to ostatnie koncerty. Zespół kończy działalność”, potwierdziła agentka zespołu, Agnieszka Jaworska w rozmowie z Super Expressem. Zaznacza jednak, że nie będzie mówić o powodach. 

Przypomnijmy, że Grzegorz Markowski kilka miesięcy temu wspominał, że myśli o zakończeniu kariery: „Taki nasz potencjał na życie, na działanie, na prawdę, na rodzaj energii, którą dostajesz od Stwórcy, z kosmosu... Myślę, że w uczciwy sposób powiem, że ten zasób mi się kończy. Uczciwość każe mi pomyśleć o tym, że to już koniec drogi”, mówił w TVN. Wówczas nikt jednak nie domyślał się, że decyzja już zapadła. Zespół właśnie ogłosił terminy ostatniej trasy.

Decyzję zespołu w pełni rozumie Krzysztof Cugowski, który 5 lat temu zakończył współpracę z Budką Suflera: „Rozumiem ich i myślę, że to dobra decyzja. Skoro taką podjęli, to ja ich popieram i szanuję. Przychodzi czas na wszystko, koledzy na pewno wszystko dobre przemyśleli. To nie powinno być nic nadzwyczajnego. To nie jest łatwe mieć wciąż siłę do grania i porywania tłumu. Co innego, kiedy człowiek jest zdrowy i młody...”, powiedział wokalista. Fani zespołu będą mieli jednak okazję pożegnać się z bandem. Perfect jeszcze w tym roku zagra dwa koncerty - 9 i 16 listopada, a pożegnalna trasa potrwa od lutego do czerwca 2020 roku.  

Grzegorz Markowski
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Grzegorz Markowski
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.