Nicola Zalewski
Fot. Beata Zawadzka/East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

Ojciec Nicola Zalewskiego chciał oglądać go w reprezentacji Polski. Zmarł trzy tygodnie po tym, jak jego marzenie się spełniło

Tego możesz nie wiedzieć o sportowcu

Karol Sowa 27 marca 2024 14:16
Nicola Zalewski
Fot. Beata Zawadzka/East News

Zachwyca na boisku, wiele osób zastanawia się, jak wyglądała jego droga do sławy. Nicola Zalewski ma zaledwie 22 lata i wybija się na jednego z najlepiej zapowiadających się piłkarzy w naszej reprezentacji. Tego możecie nie wiedzieć o młodym sportowcu!.

Nicola Zalewski — relacja z ojcem, rodzina

Przyszedł na świat 23 stycznia 2002 roku we włoskim Tivoli. Nie każdy też wie, że Nicola Zalewski jest synem Krzysztofa i Ewy Zalewskich, którzy w latach 80. wyemigrowali z Polski. Piłkarz nigdy nie ukrywał, że ojciec był jego największym wsparciem. To właśnie on zawsze był na trybunach i ze łzami w oczach obserwował grę syna. Niestety zmarł we wrześniu 2021 roku po długiej walce z nowotworem. Gdy zachorował, mówił wprost: „Mam najcięższą formę raka. Niestety, to nowotwór galopujący, z przerzutami. Po sześciu miesiącach chemioterapii było dobrze, później miałem zapaść i w ostatniej chwili mnie „wyciągnęli”. Niedawno po prostu przestałem oddychać i było naprawdę groźnie", wspominał. 

Mimo ciężkiej choroby czekał na kolejne mecze ukochanego syna. Jego największym marzeniem było zobaczenie go w reprezentacji Polski. Podkreślał również, że po tym, jak dojdzie to do skutku, spokojnie może umierać. Niestety jego słowa okazały się prorocze. Nicola Zalewski zadebiutował w naszej kadrze w meczu z San Marino w Serravalle w 2021 roku. Trzy tygodnie później Krzysztof Zalewski zmarł. 

„Jak ten czas leci, minął już rok, odkąd cię tu nie ma. A wydaje się, jakby to było wczoraj. Spójrz na to zdjęcie… Zawsze to było twoim marzeniem, NASZYM marzeniem. Zawsze mi mówiłeś: ‘Czekam tylko na twój debiut w reprezentacji, potem mogę odchodzić’. Dziś żyję naszym marzeniem na całego, ale bez ciebie, wiedząc jednak, że zawsze jesteś ze mną – nawet jeśli nie fizycznie", pisał w 2022 Nicola Zalewski. „Tyle dni przeżytych wspólnie, tyle śmiechu, dyskusji, radości i cierpień… Zawsze wszystko razem, ponieważ to zawsze odróżniało nas od reszty. Jeśli dziś stałem się takim człowiekiem to muszę podziękować przede wszystkim tobie, twoim wskazówkom. Dałeś mi prawdziwie zrozumieć wartość każdej pojedynczej rzeczy, każdej pojedynczej osoby i każdej chwili", dodał na Instagramie.

CZYTAJ TEŻ: Dzięki niemu Polska zagra w Euro 2024! Wojciech Szczęsny po wygranym meczu wydał ważne oświadczenie

Nicola Zalewski
Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Nicola Zalewski — kariera, partnerka

Zaczynał karierę w USD Zagarolo, zaś niedługo potem rozwijał się w drużynie AS Roma. Natomiast w maju 2021 roku zadebiutował w pierwszym zespole Romy podczas Ligi Europy UEFAManchesterem United. Później zachwycił w Serie A przeciwko Fc Crotone. To właśnie wtedy stał się jednym z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia. Jego kariera zaczęła nabierać tempa, dzisiaj zachwyca w naszej reprezentacji. Przypomnijmy, że swoją przygodę z piłką nożną w Polsce zaczął od kadr młodzieżowych U-16. U boku Roberta Lewandowskiego pierwszy raz pojawił się w 2021 roku. 

Prywatnie związany jest z Nicol Luzardi, która z zawodu jest tancerką. Jej umiejętności można obserwować między innymi we włoskim programie „Tale E Equale" i na Instagramie. Zakochani chętnie dzielą się kadrami ze wspólnych podróży, lecz rzadko opowiadają o swoim uczuciu. Z tego powodu ich związek uchodzi za tajemniczy. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kocha muzykę, ale już podważano jej sukcesy. Córka Aldony Orman o cieniach posiadania znanego nazwiska

Nicola Zalewski
Fot. Beata Zawadzka/East News
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.