Robert Koszucki, 2012 rok
Fot. Tomasz Zukowski/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Przed laty brał udział w konkursach piękności, wspiera społeczność LGBTQ+. Jakie tajemnice skrywa Robert Koszucki?

Od niedawna o aktorze znowu zrobiło się głośno

Karol Sowa 17 sierpnia 2023 14:56
Robert Koszucki, 2012 rok
Fot. Tomasz Zukowski/East News

W ostatnim czasie o Robercie Koszuckim zrobiło się głośno. Ulubieniec publiczności został nowym prowadzącym programu śniadaniowego — Pytanie na śniadanie. Kim jest i jakie tajemnice skrywa aktor? Okazuje się, że przed laty brał udział w konkursach piękności i wspierał środowiska LGBTQ+. Jest też szczęśliwym mężem i ojcem. Oto jego historia.

Robert Koszucki — kariera, seriale

Przyszedł na świat 18 lipca 1977 roku w Krakowie. Nie każdy wie, że artysta ma brata bliźniaka — Konrada, który według medialnych doniesień, mieszka w Portugalii.

Jak wyglądała droga do sławy Roberta Koszuckiego? Gdy miał zaledwie 20 lat nie myślał o aktorstwie, a o modelingu. Z tego powodu, gdy był jeszcze na pierwszym roku studiów AWF, wziął udział w wyborach na Mistera Polski. Musiał jednak spełnić kilka wymagań, takich jak: doskonała znajomość chociaż jednego języka obcego i brak tatuaży. „Zwracałyśmy uwagę na wdzięk kandydatów, a także na to, co i jak mówią. Liczył się więc nie tylko intelekt, ale i barwa głosu", wyjaśniał Ewa Kuklińska, która wraz z Katarzyną Dowbor i Iloną Felicjańską zasiadała w jury.

Co ciekawe, do przystąpienia w wyborach na najprzystojniejszego Polaka namówili go rodzice. Robert Koszucki nie zastanawiał się nad tym długo i posłuchał ich rady. Czas pokazał, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ w 1997 roku zajął w nim pierwsze miejsce. Nagrodą główną było tysiąc dolarów, kolorowy telewizor oraz statuetka i szampan. „Zwycięstwo w tym konkursie dodało mi na starcie pewności siebie na scenie i pewnie częściowo przygotowało do studiów teatralnych", przyznał. 

Rok później, czyli w 1998 roku, Robert Koszucki rozpoczął studia w PWST w Krakowie. Karierę zaczął bardzo szybko, ponieważ w 2002 roku pojawił się na szklanym ekranie w serialu Samo Życie. Natomiast od 2003 do 2005 roku grał w serialu Fala zbrodni. Ale to 2007 rok był dla niego przełomowy, ponieważ otrzymał rolę doktora Konicy w popularnej produkcji Na dobre i na złe, dzięki której zyskał ogromną popularność i sympatię telewidzów. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.