Robert Koszucki, Karolina Szykier-Koszucka
Fot. Bartosz KRUPA/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Długo zabiegał o względy żony, dziś mają pełnoletnią córkę. Taki jest prywatnie Robert Koszucki

Mister Polski, aktor... O względy żony długo zabiegał. Dziś tworzą parę idealną

Rafał Kowalski 14 sierpnia 2023 12:49
Robert Koszucki, Karolina Szykier-Koszucka
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Widzowie kojarzyli go dotąd  z seriali Na dobre i na złe czy Samo życie, a przed Robertem Koszuckim nowe wyzwanie. Od teraz aktor prowadzi w TVP Pytanie na śniadanie. Według komentarzy z debiutanckim występem poradził sobie dziś znakomicie. Tak samo świetnie idzie mu układanie życia rodzinnego. Jaki jest prywatnie?

Artykuł aktualizowany 31.03.24 r. 

Robert Koszucki prywatnie – studia, rodzeństwo, pasje

Choć niewiele osób o tym wie, w latach 90. Robert Koszucki próbował swoich sił jako model. Ze swoim wzrostem 189 centymetrów wzrostu i postawną sylwetkę, świat ten stał przed nim otworem. Podobnie jak konkursy piękności. Gwiazdor wystartował raz w plebiscycie na Mistera Polski 1997 roku i… wygrał!

Zawsze marzył o zostaniu trenerem tenisa albo pływania. Ostatecznie mocniej ciągnęło go jednak do aktorstwa. Ukończył krakowską PWST i od tej pory zagrał w wielu polskich serialach, przedstawieniach i filmach. Wziął też udział w takich show jak Taniec z gwiazdami czy Twoja twarz brzmi znajomo. Od lat trenuje też wspinaczkę. 

46-letni były gospodarz Pytania na śniadanie nie jest jedynakiem. 10 minut przed  nim w jednym z krakowskich szpitali urodził się jego brat bliźniak. Dziś Konrad Koszucki mieszka w Portugalii. Po studiowaniu medycyny chińskiej i akupunktury, pracuje jako terapeuta.

Czytaj też: Unikają blasku fleszy, tym razem zrobili wyjątek. Antonina Turnau i Marek Kondrat wywołali wielkie poruszenie

Robert Koszucki, 2009

Robert Koszucki, 2009
Fot. Krzysztof Serafin / Forum

Robert Koszucki, 2020

Karolina Szykier-Koszucka – żona Roberta Koszuckiego. Ich poznanie się, ślub, dziecko

Dwadzieścia cztery lata temu miłość między tą dwójką zaczęła powoli kiełkować. Oczarowany Karoliną Robert Koszucki zjawił się w jednym z teatrów, gdzie odbywała się próba do jednego ze spektakli. Wiedział, że będzie tam osoba, na myśl o której biło mu szybciej serce… „Poznaliśmy się we Wrocławiu po premierze sztuki Hanocha Levina w niezależnym teatrze K2. Już w czasie studiów na politologii działałam w kulturze”, opowiadała Karolina Szykier-Koszucka  w Twoim Stylu. On z tego spotkania zapamiętał ogromny blask, jaki roztaczał się nad Karoliną, kiedy tylko weszła. Szybko jednak inne towarzystwo zajęło jej czas.

Aktor nie poddawał się. Dowiedział się, jakim pociągiem będzie jechała jego przyszła żona i zakupił bilet obok… „Potem, niby przypadkowo, spotkaliśmy się w pociągu do Krakowa. W drodze Robert zabawiał mnie opowieściami o życiu krakowskich studentów. Jestem małomówna, kiedy on tak mówił i mówił całą podróż, współczułam mu, że musi się tyle namęczyć. Jednak osiągnął efekt, umówiliśmy się na kawę, potem na koncert. Gdy z ciekawości wygooglowałam Roberta w internecie i zobaczyłam, że w 1997 roku był Misterem Polski, uśmiałam się, bo to nie były moje klimaty. Jednak wiele rzeczy między nami grało, urzekła mnie jego szarmanckość, zawsze kwiaty, no i jeszcze do tego ta chemia”, czytaliśmy…

Do ślubu na zamku w romantycznym Cieszynie było już blisko… „Byliśmy po związkach, docieraliśmy się. Rytuały są ważne, ale ważniejsza jest codzienność, a ona była i jest dobra. Trzy lata później wzięliśmy ślub, to był najpiękniejszy dzień w moim życiu”, opowiadał w Twoim Stylu.

Dwa lata później na świecie pojawiła się córka pary – Lea (Szykier-Koszucka). Jakim aktor jest tatą? „Bardzo się przejąłem, gdy Lea się urodziła. Zależało mi, aby być dobrym tatą. Zrozumiałem jednak, że nie da się, nie mając żadnego doświadczenia i nie wiedząc, na czym ta relacja ma polegać, dlatego szybko zacząłem się dokształcać, m.in. dużo czytać o tym, jak rozmawiać z dzieckiem, jak z nim być. Do dziś lubię rozmawiać z innymi ojcami, dzielić się doświadczeniem, trochę razem ponarzekać, powspierać się”, zaznaczał w rozmowie z Mooveme.pl.

Dziś nastolatka ma już (rocznikowo) dziewiętnaście lat, ale gdy była małą dziewczynką, jej rodzice próbowali różnych miejsc do życia. Bywało, że widywali się na weekendy, jeździli między Wrocławiem a Warszawą, w końcu zamieszkali w mieszkaniu na Żoliborzu… Według ukochanej aktora mocno go nosiło.

Robert Koszucki z córką, 2020

W końcu jednak zakochanym udało się znaleźć dom, który pogodził ich oczekiwania. Dziś mieszkają przy Kampinosie i Wiśle. Mają piękną posiadłość i przydomowy ogródek. Starają się żyć ekologicznie. Doceniają się za małe gesty… „Robert jest zodiakalnym Rakiem, dom jest dla niego bardzo ważny. To głównie on gotuje, bo musi mieć pełną spiżarnię. Lubi eksperymentować, gotuje wegetariańsko, bo od lat nie jemy mięsa. W domu staramy się dzielić obowiązki po partnersku, jest jedna rzecz, do której nie mogę go nakłonić: wkładania naczyń do zmywarki. Za to obdarowuje mnie kwiatami, które kocha”, opowiadała w tym samym magazynie pani Karolina.

„Duchowo i wizualnie moje życie bez niej byłoby ubogie, a ja nie poznałbym tak pięknego świata. Wygląd i design naszego domu to jej zasługa, kolory ścian, lampy, obrazy, meble. Żona lubi dawać drugie życie przedmiotom, majsterkować, sama potrafi skręcić olbrzymie szafy, ja tylko pomagam jej unosić ciężar podczas prac”, dodawał Robert Koszucki.

Jak dziś – po 24 latach razem – się dogadują? „Nie umiem mówić o uczuciach, bo wydaje mi się, że najciekawsze jest to, co przemilczane. Na tym polega siła naszego związku, że potrafimy godzinami siedzieć razem w milczeniu i sprawia nam to przyjemność. Oczywiście w relacji ważna jest komunikacja i zdarza się, że ona szwankuje. Wiem, że nie jest łatwo żyć z aktorem”, mówił w Twoim Stylu.

Czytaj również: Ojcostwo było dla niego wielkim wyzwaniem, dziś nie wyobraża sobie życia bez dzieci. Takim ojcem jest Kamil Baleja

Dopełnieniem rodziny jest dla niego ukochany piesek. Był on nawet obecny, gdy odwiedzali studio Pytania na śniadanie. „Jest z nami przygarnięty kilka lat temu pies Rodo. To córka marzyła o psie i namawiała nas na kundelka, ja jestem alergikiem, trochę się bałem. Karolina też była sceptyczna, bo zawsze wolała koty, teraz pies żonę kocha najbardziej. Dziś zastanawiamy się, jak mogliśmy żyć bez psa”, czytaliśmy.

Kim jest Karolina Szykier-Koszucka?

O rok starsza od męża Karolina Szykier-Koszucka stworzyła i przez 10 lat prowadziła Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha we Wrocławiu. Zajmowała się też sprawami edukacji żydowskiej w warszawskiej Jewish Education and Communication i była związana z Synagogą Postępową Ec Chaim.

Karolina Szykier-Koszucka, 2018

Dziś jej konikiem jest doradztwo strategiczne w obszarze komunikacji marketingowej. Żona Roberta Koszuckiego współprowadzi agencję, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim oraz jest mentorką w Fundacji Liderek Biznesu.

Parze i ich córce życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

Robert Koszucki, Karolina Szykier-Koszucka, 2017

Robert Koszucki, Karolina Szykier-Koszucka, 2017
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Robert Koszucki w PnŚ, 2023

Robert Koszucki, pytanie na śniadanie
Fot. AKPA GALAZKA

[Tekst opublikowany na Viva Historie 04.04.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.