Antonina Turnau, Marek Kondrat, 2016, urodziny Andrzeja Wajdy
Fot. Jakub Porzycki / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Unikają blasku fleszy, tym razem zrobili wyjątek. Antonina Turnau i Marek Kondrat wywołali wielkie poruszenie

Łączy ich wyjątkowe uczucie

Olga Figaszewska 29 marca 2024 20:41
Antonina Turnau, Marek Kondrat, 2016, urodziny Andrzeja Wajdy
Fot. Jakub Porzycki / Forum

Rzadko zabierają głos na temat życia prywatnego, unikają medialnego szumu i blasku fleszy. Niedawno Antonia Turnau i Marek Kondrat zrobili wyjątek i pojawili się na wyjątkowym wydarzeniu. Para prezentowała się zjawiskowo i budziła ogromne zainteresowanie. Takiej miłości można im pozazdrościć. 

Antonia Turnau i Marek Kondrat - łączy ich niezwykła miłość

Od początku ich relacja budzi ogromne emocje, a wszystko przez fakt, że zakochanych dzieli 38 lat. Oni udowadniają, że wiek, to tylko liczba. Marek Kondrat poznał ukochaną, gdy ta była małą dziewczynką. Przyjaźnił się z jej tatą, wspaniałym artystą Grzegorzem Turnauem. Gdy po wielu latach ich ścieżki znów się przecięły. Córka muzyka była reporterką programu Wszystko o kulturze i miała okazję współpracować z aktorem przy tworzeniu jednego z reportaży. Nie od razu połączyła ich miłość. Wszystko zaczęło się od przyjaźni.

Okazało się, że wiele ich łączy i z czasem stali się nierozłączni. W 2015 roku odbył się ich ślub, a trzy lata później Antonina Turnau i Marek Kondrat powitali na świcie córeczkę - Helenę. Dziewczynka jest oczkiem w głowie dumnych rodziców. 

Czytaj też: Mężczyzna nie jest jej niezbędny do życia. "Mam dużo miłości", mówi Katarzyna Dowbor

Antonina Turnau, Marek Kondrat
Fot. Damian KLAMKA/East News

Antonina Turnau, Marek Kondrat

U boku ukochanej aktor nie ukrywa szczęścia. Każdego dnia pielęgnują swoją relację i skupiają się na wychowaniu córeczki. „Nie pozwala mi się garbić, mobilizuje mnie do życia. Dzięki temu patrzę na świat z nadzieją. Dziaderstwo nie zmusi młodych ludzi do niczego, oni dokonują wyborów bez żadnego trybu”, mówił artysta w wywiadzie dla Newsweeka.

Ojcostwo uskrzydla Marka Kondrata. Artysta podkreśla, że wspólnie z żoną przekazują córce najważniejsze wartości. Z dumą i wielką miłością patrzy, jak się rozwija i uczy się świata. „Mam dla niej czas, więc to wzajemna uczuciowość. Ona korzysta ze mnie, a ja obserwuję, jak rośnie, czego nie mogłem docenić, kiedy byłem młody i miałem dwóch synów, ale pracowałem, a dzisiaj oni są już bardzo dorośli. Przy czym od tej strony nie odczuwam upływu czasu. Przeżywam to, co jest mi dane z racji własnej otwartości na życie. Bo i pojąłem młodą kobietę za żonę z czystej miłości, i urodziliśmy, że tak powiem, Helenkę”, zwierzał się w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

A w Polityce zachwycał się tym, jak jego ukochana wychowuje córkę. „Obserwując, jak ona wychowuje Helenkę, zachwycam się: Jezu, to niesamowite, że ktoś trzydziestoletni ma taką świadomość. Ile cierpliwości, ile tolerancji. Jak ona buduje wolność naszej córki, jak uczy ją być wolnym człowiekiem! W moim pokoleniu, dzieci z "Domów wariatów", to nie byłoby możliwe”. 

Czytaj też: Katarzyna Dowbor odsłania kulisy relacji z pierwszym mężem. "Gdybyśmy się poznali parę lat później, nie doszłoby do tego małżeństwa"

Marek Kondrat, Antonina Turnau, Grzegorz Turnau
Fot. East News

Marek Kondrat, Antonina Turnau, Grzegorz Turnau

Zakochani zrobili wyjątek i pokazali się na salonach. To rzadki widok

Dziś Marek Kondrat i Antonina Turnau wiodą spokojne, rodzinne życie z dala od medialnego szumu. Przez pewien czas mieszkali poza granicami Polski.  „Mieszkamy pod górami, które mają 1,3 tys. m. My żyjemy na 500 m. Wokół mamy las piniowy, rzadki w Hiszpanii. […] Mamy trzy godziny w góry do Sierra Nevada. Sześć godzin i jesteśmy w Pirenejach. Fantastyczne kulturowo miejsca, mieszkańcy zachowują swoją tożsamość, zupełnie inną niż andaluzyjska czy walencka”, opowiadał aktor w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Obecnie ich życie toczy się w Polsce. Antonina Turnau i Marek Kondrat rzadko pojawiają się na branżowych eventach. Zakochani zrobili wyjątek i wybrali się do Zachęty, gdzie odbył się artystyczny performans Katarzyny Krakowiak-Bałki. Para prezentowała się zjawiskowo!  

Marek Kondrat, Antonina Turnau, Warszawa, 28.03.2024, Czyszczenie Zachęty - performans Katarzyny Krakowiak-Bałki
Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

Marek Kondrat, Antonina Turnau, Warszawa, 28.03.2024, Czyszczenie Zachęty - performans Katarzyny Krakowiak-Bałki

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.